Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Sobota 17 Listopada 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: minizoo
2011-04-14, 20:10
Leghorn
Autor Wiadomość
scatman 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2016-06-26, 20:13   

Odpowiem sobie sam. Część jaj jest białych, cześć zdarza się lekko kremowych wiec raczej nie są to Leghorny w 100 %. Podejrzewam że jest to Tetra albo Sandy. Ze stada 100 szt. mam średnio 60 jaj dziennie więc to moje otarcie łez. Muszę na żywo zobaczyć 100% Leghorna by na przyszłość być mądrzejszym. Człowiek uczy się całe życie.

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 125 razy
Wysłany: 2016-06-26, 21:02   
   Nr Tel.: 601 654 364

scatman, zobacz - leghorn (biały) stado zachowawcze:
http://www.bioroznorodnos...rystyka/leghorn
lohmann sandy:
http://www.ltz.de/en/laye...hmann-sandy.php
tetra tint:
http://www.tetraamericana.com/products/tetra-tint/
dominant leghorn D 229:
http://dominant-cz.cz/pro...-229-2/?lang=en

Twoje nie mają białych zausznic... To nie są "czyste" leghorny :/

ewa szulc 

Województwo: warmińsko-maz
Wysłany: 2016-07-06, 16:43   
   Nr Tel.: 602-365-273

Tak podejrzewałam ,że zostałam oszukana .
Kupiłam te kury jako leghorny z olx , sprzedawca z Bukowca .
Jak widać oszust :(
Zaczęłam mieć wątpliwości już jak je zobaczyłam , bo wg mnie też były zbyt masywne .
A jajka niosą kremowe ...

ilo27 

Województwo: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2016-07-06, 16:51   

Ja mam Dominant leghorny. Również niosą czysto białe jajka. Z tym, że są sporo większe od czystych leghornów. Są wielkości towarowek tylko bardziej smukłe.i pióra im Mocno przylegają

Baartez2006 

Województwo: kuj-pom
Wysłany: 2016-11-30, 13:07   

Witam. Mam zamiar kupić jajka lub kurczęta legnorna D723 tylko że w necie jest tylko info o Dominant Tinted D 723. Może ktoś słyszał o tym leghornie? Podobno znosi kremowe jajka.

Bawka 
admin spec.wet.

Pomogła: 125 razy
Wysłany: 2016-11-30, 16:58   
   Nr Tel.: 601 654 364

Można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że leghorn D723 i Dominant Tinted D723 to to samo. Dominant Tinted D723 to produkt czeski, dostępny również w Polsce. Czy leghorn D723 to dokładnie to samo czyli ptaki z jaj od czeskich stad zarodowych - nie wiem. Może to rodzima produkcja na bazie tych samych ras. O dominantach tu:
http://dominant-cz.cz/pro...t-tinted-d-723/
Ani leghorn D723 ani Dominant Tinted D723 to nie są leghorny, ale mieszańce towarowe leghorna z rodajlendem. Ich główną zaletą jest nieśność. Jaja są większe niż leghorna, ale w kremowej skorupie, a nie w białej (ale nie wszędzie preferowane są białe skorupy). Masa ciała jest większa niż leghornów (co daje inny pokrój ptaków). Zaletą jest również możliwość seksowania piskląt - jednodniówek - według długości loteczek.
Jeżeli te cechy można uzyskać u ptaków z ogłoszeń, można założyć, że mamy do czynienia z dominantami leghorna D723.

nowy86 

Województwo: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2016-11-30, 17:57   

scatman to niesą leghorny to tetra biała krzyżówka z leghornem też takie miałem ale ja kuoiłem jako tetry białe miałem też koguty czystej rasy leghorna i młode po tej krzyżówce wychodzą białe napoczątku trudno je rozrużnić zależy czyich genów wiecej otrzymało. Przeważnie są lekko popielate jakby były w popiele ubrudzone :D lecz własnie nie wszystkie niekture są bardzo podobne do leghornów wyglądem jak i wagom łatwo się nabrać :!: :diabel:: a no i młode po nich moą być lekko herbaciane lecz to też w puzniejszym czasie dopiero widać składają właśnie białe lub kremowe a nawet lekko brazowe z tą różnicą ze owiele mniejsze od leghorna :( :|
Ostatnio zmieniony przez nowy86 2016-11-30, 18:02, w całości zmieniany 2 razy  

Baartez2006 

Województwo: kuj-pom
Wysłany: 2016-12-01, 22:20   

Wygląda na to że cięzko o prawdziwego leghorna. Ktoś posiada?

capricorn 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2017-04-06, 21:54   

Baartez2006 napisał/a:
Wygląda na to że cięzko o prawdziwego leghorna. Ktoś posiada?

ja myślałem, ze posiadam prawdziwego leghorna, ale po czytaniu różnych postów nie jestem tego pewien.. jajka mam po nich białe jak śnieg, młode też białe bez żadnych dodatków herbacianych czy popielatych i jak wyrosną nie różnią się od stada podstawowego. Ale nie jestem znawcą tematu, więc 100% pewności nie mam czy to prawdziwy leghorn.

capricorn 

Wysłany: 2017-04-06, 22:15   

tak wyglądają :)

morowadziewczyn 

Wysłany: 2017-06-28, 04:16   

Witam forumowiczów.
Swoja przygodę z kurami zaczęłam trochę jako laik jeśli chodzi o umiejętności identyfikacyjne. Zakupiłam od pewnego hodowcy 3 rasy. Jedna z nich jest leghorn właśnie. Pomijając fakt że miały być wszystkie kurki (10 sztuk) a są na pewno 2 być może 3 koguty, to nie jestem pewna co do cech rasy. Nogi moich kurek nie są tak żółte jak wydaje mi się że być powinny, to raz. Dwa - jak Państwa zdaniem wygląda kwestia wieku. czy mogą mieć tu ok 14-15 tygodni? Czy moje podejrzenia co do kogutów są trafne? widzicie je Państwo na zdjęciach? Czy to może być tak ze nie ma pewności z tymi kogutami bo to mogą być jeszcze kurki. W sumie panie Leghornów też maja duże i czerwone grzebienie, tak?
P.S. Byłabym wdzięczna za wskazanie ile kogutów widzą Państwo na poszczególnym zdjęciu

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

morowadziewczyn 

Wysłany: 2017-06-30, 05:34   

kaczak napisał/a:
morowadziewczyn, według mnie mają około 9-11 tygodni.
Ja tam widzę tylko 4 kurki na tych zdjęciach ale niekoniecznie musi tak być, jakieś różnej wielkości grzebienie mają to dlatego narazie trudno rozpoznać.
Ale na 100 % na 6 i 7 zdjeciu 4 koguty. :D

A zdjecie numer 1? Tu ma Pan jakieś wątpliwości co do płci? I rozumiem że te z 7 zdjecia to te z prawej, bo pierwszy raczej kurka?

Zastanawia mnie też wiek o którym Pan pisze. Nie ukrywam też swych wątpliwości na tym polu. Do mnie trafiły 3 tygodnie temu. Poniżej przesyłam zdjęcia. Czy to co Pan pisze o wieku by się zgadzało?

morowadziewczyn 

Wysłany: 2017-06-30, 08:33   

kaczak napisał/a:
morowadziewczyn, na 1 zdjęciu niewiadomo, ale u mnie kurki tej wielkości nigdy nie miały tak dużych grzebieni. Co do 7 zdjęcia pierwsza z lewej raczej kurka. Trzeba poczekać kilka tygodni i wtedy będzie wiadomo ile kogutków a ile kurek ;)

A wiek dalej Pan podtrzymuje?

capricorn 

Wysłany: 2017-06-30, 20:34   

morowadziewczyn napisał/a:
Witam forumowiczów.
Swoja przygodę z kurami zaczęłam trochę jako laik jeśli chodzi o umiejętności identyfikacyjne. Zakupiłam od pewnego hodowcy 3 rasy. Jedna z nich jest leghorn właśnie. Pomijając fakt że miały być wszystkie kurki (10 sztuk) a są na pewno 2 być może 3 koguty, to nie jestem pewna co do cech rasy. Nogi moich kurek nie są tak żółte jak wydaje mi się że być powinny, to raz. Dwa - jak Państwa zdaniem wygląda kwestia wieku. czy mogą mieć tu ok 14-15 tygodni? Czy moje podejrzenia co do kogutów są trafne? widzicie je Państwo na zdjęciach? Czy to może być tak ze nie ma pewności z tymi kogutami bo to mogą być jeszcze kurki. W sumie panie Leghornów też maja duże i czerwone grzebienie, tak?
P.S. Byłabym wdzięczna za wskazanie ile kogutów widzą Państwo na poszczególnym zdjęciu

7.
[url=https://images83.fotosik.pl/658/efef70d0958e058fmed.jpg]Obrazek[/URL]

Moim zdaniem na zdjęciu nr 7 z dużym prawdopodobieństwem dwa leghorny od prawej to kogutki, jeden leghorn z tyłu tez kogutek, a kurka ta od lewej.

Ugrassal 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2017-12-24, 12:50   

kurzela, w Chorzelowie można dostać czystorasowe leghorny? Oferowane przez nich kurki to tylko nieseksowane pisklęta czy można zakupić też kury starsze?
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2018-01-05, 09:55, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu