Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bażanty złote
Autor Wiadomość
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-08-21, 14:07   

Może i taka hybryda jest możliwa, ale ja o takiej mieszańce nigdy nie słyszałem i raczej dzieci z tego związku nie będzie...
Natomiast znane są mieszanki bażant złocistego z diamentem, a łownego z królewskim...
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-08-21, 14:12   

I bażantów z kurami rasowymi.
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
michal12 



Województwo: śląskie
Wiek: 33
Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 3
Skąd: zwardoń
Wysłany: 2007-10-07, 10:47   

U mnie zdarzył sie dziwny przypadek a mianowicie podłozyłem jajka swoich bananowych pod liliputke i wykluły sie z tego złociste standardy,na 10 młodych ani jeden niebyl bananowy. 8) .
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-10-07, 11:26   

michal12, widocznie Twoje banany miały potomków standardów :)
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-10-08, 13:57   

Tak prawdopodobnie twój samiec banana jest szpaltem na dziką barwę, która jest dominująca...
 
 
Arek-miłośnik 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 31
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 295
Wysłany: 2008-01-26, 22:47   

Mojej cioci sąsiad ma bażanty złote i była u mnie ta ciocia i mówiła że ma na oddanie jajka.Zachęcałe mnie abym je wziął.Nie wiem.Jakbym podsadził pod silkę czy liliputke jajka to młode bazanty mogły by chodzić na otwartym terenie czy muszą być potem w wolierze.Mam nadzieję że jeśli je kura wychowa to nie będą takie płochliwe i że będą normalnie chodzić po dworzu jak kury:-)
_________________
pozdro...
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2008-01-27, 01:06   

Trzymanie ich luzem jest możliwe, zwłaszcza jeśli będą wychowane przez kurę, a potem będą żyły wśród nich... jednak woliera zawsze sie przyda np. podczas okresu godowego lub podczas zimy ponieważ nie wszystkie bażanty chętnie korzystają z kurników i jako noclegowisko częściej wybierają gałęzie drzew, ale jeśli będą od młodego przyzwyczajane do kurnika to kto wie. Dla bezpieczeństwa można im jeszcze podciąć lotki, aby uniknąć niepożądanych ucieczek...
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2008-01-27, 11:03   

Arek-miłośnik, Tak mogą chodzić luzem ale nie w okresie godowym.Do trzymania luzem na ogrodzie nadają się tylko samce,jeżeli będziesz miał kury - bażancice to musisz liczyć się z walkami.
Jam mam 7 bażantów chodzących luzem,ale mam też woliery - każdy ma swoją.W okrersie godowym,nawet jak nie ma bażancic to dochodzi czasami do walki.Wtedy lepiej odseparować osobniki agresywne
Ostatnio zmieniony przez AL 2008-01-27, 12:57, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2008-01-27, 12:43   

AL, i jak to wygląda u ciebie z nocowaniem? twoje ptaki wybierają gałęzie drzew czy zamykasz je na noc do jakiś kurników lub wolier?
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2008-01-27, 13:03   

Rocki Mam dosyć mały ogród ok.500 m2 i wszystkie ptraki na noc są zamykane,każdy bażant wie która jest jego woliera i bez problemów wieczorem wchodzą do nich / trzeba je tylko czasami trochę pogonić,ale b.łagodnie aby ich nie spłoszyć/ Spłoszony bażant nawet z podciętymi lotkami może polecieć,płot wys.ok.1,6 nie stanowi problemu.
Warunkiem trzymania bażantów luzem jest szczelny płot,bez dziur i spokój.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
Arek-miłośnik 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 31
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 295
Wysłany: 2008-01-31, 13:19   

AL.Napisałeś/aś że powinny być oddzielnie podczas okresu godowego bo dochodzi do walk.Walk bażantów z kurami?Po czym rozpoznać że właśnie jest okres godowy?Kiedy on się przeważnie zaczyna u bażantów złotych?
_________________
pozdro...
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2008-01-31, 14:46   

Samce bażantów walczą między sobą - jedne są wtedy b.agresywne ,tokują nawet do gołębi,zwykłych kur i do innych samców.Gdy robią się zbyt natrętne to drugi samiec może go zaatakować.
Toki - samiec rozciąga kryzę aż na dziób,ustawia się bokiem i puszy,okrąża,zachodzi z boku obiekt namiętności :D albo biega i się kłania.Niektóre napalone samce tokują od wiosny do jesieni z przerwą na pierzenie.
U mnie w czasie toków mogą być razem złoty z srebrnym,diament z żółtym musi być gdzie indziej,królewski zgadza się z srebrnym a atakuje złotego te relację są płynne jednego dnia są spokojne a drugiwego atakuje tego z którym do tej pory chodził.
Codziennie rano wypuszcam wszystkie i obserwuję które się tolerują a które trzeba zamknąć.Po kilku godz.te zamknięte wypuszczam a drugie zamykam.
Teraz wsdzystkie chodzą razem .
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
Arek-miłośnik 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 31
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 295
Wysłany: 2008-01-31, 16:39   

Te zaloty muszą pięknie wyglądać.Chyba się skuszę na te bażanty.A czy chodzące luzem samice znoszą jajka w kurniku czy gdzieś w zaroślach na zewnątrz?Ile tak wogóle jaj znoszą te bażanty w ciągu roku?
_________________
pozdro...
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2008-01-31, 16:48   

Lepiej jeżeli bażancica ma gniazdo w pomieszczeniu,które można zamknąć,składa kilkanaście jaj.
Młode bażanty to nie kury i bażancica ich nie wodzi, młode siedzą w ukryciu w krzakach w wys,trawie.rozłarzą się po całej posesji i musiałam z latarką chodzić wieczorami i ich szukać ale i tak dużo młodych zagubiło się.Od tamtego czasu zawsze gniazdo miałam w zamkniętym pomieszczeniu rodzice też byli tam zamknięci i dopiero gdy zasiadła na jajkach kogut wracał na wolność a kura siedziała z młodymi zamknięta tak długo,aż małe nie podrosły na tyle aby nie mogły przecisnąć się przez oczka siatki w płocie.
Teraz mam same samce i nie mam tego kłopotu :D
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2008-02-06, 08:15   

a czy jest możliwośc trzymania samców razem na wybiegu bez kur że nie będą sie tuc? Mój sąsiad ma w jednej wolierze 5 kogutów srebrnych i się nie biją.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12