Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Perliczki/pantarki
Autor Wiadomość
tomcz1 



Województwo: Małopolskie
Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 9
Wysłany: 2009-12-15, 17:14   Perliczki/pantarki

Moje perliczki często biją się z kurami. Czy to normalne i powinienem je oddzielić czy to taki okres "zapoznawczy" ?
_________________
http://sebektom.pl.tl/
 
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2009-12-15, 17:25   

;) u mnie po wprowadzeniu zakupionej pary perlików do kurnika sytuacja zmieniła się bardzo na gorsze dla kogutów. Perlik aż źiajał wściekłością na kguty skacząc po nich i wyrywał im pióra w ogonie.Biedaki chowały się po kontach i krzakach.Stwierdziłam ,że ma ADHD :diabel:: Nawet kury gonił jak za bardzo zbliżyły się do perliczki :hmm:
Jedynie spokój zapanował od chwili wyprowadzenia małych perliczków przez kurę kwokę.Wyrosły na zgodne z resztą towarzystwa. :jupi:
_________________
Jolek
Ostatnio zmieniony przez Jolek 2009-12-15, 17:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
polikarp89 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 261
Skąd: Hyżne
Wysłany: 2009-12-15, 18:40   

http://www.fotosik.pl/pok...3f0b191912.html
http://www.fotosik.pl/pok...22093172ec.html
http://www.fotosik.pl/pok...beb4bd6b83.html O to moje letnie budziki i choć to mnie w nich drażni nie pozwolę im zniknąć z mojego podwórka :D W tym roku kura wysiesziala 16 małych wszystkie sie wychowały a 1 porwał jastrząb 9 sprzedałem i zostało mi 5 kogutów i jedna biedna kurka którą juz zaczynają wykorzystywać samce dodam tylko że ptaki są z 1 lipca
 
 
 
krzysiek.1963 


Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 47
Wysłany: 2010-01-14, 12:54   

polikarp89 jeśli nie pozbyłeś się jeszcze nadmiaru samców, to zrób to. Swego czasu miałem też nadmiar samców (4) do jednej samiczki i niestety zamęczyły ją. Wiosna tuż, tuż. Aktywność samców jeszcze się zwiększy. Więc jeśli chcesz ją mieć nadal pozostaw z nią jednego samca, resztę oddziel.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez krzysiek.1963 2010-01-14, 12:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
piwosz 


Województwo: Dolnoslaskie
Wiek: 32
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 4
Wysłany: 2010-01-15, 13:36   
   Nr Tel.: 782073719


Najlepiej żeby ten samczyk był z innego gniazda niż samiczka, jak to są samczyki po tej kurce to je sprzedaj albo wymień na innego kogutka , żeby nie było pokrewieństwa miedzy nimi!
 
 
polikarp89 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 261
Skąd: Hyżne
Wysłany: 2010-01-17, 18:02   

Została, już para czekam na pierwsze jajka i nie prawda, że nie można krzyżować rodzeństwa, jak większość zwierząt tak i perlice dobrze znoszą takie krzyżowanie do 2 pokoleń, nie twierdzę natomiast, że to jest dobre, bo w ten sposób np doprowadza się do karlenia potomstwa i spada % zalężenia jaj, ale na przyszły rok już zmienię samca i zostawię 3 perlice
 
 
 
krzyho0661 


Województwo: Lubelskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: Macoszyn
Ostrzeżeń:
 6/6/9
Wysłany: 2010-03-07, 12:44   

Na moim podwórku Perliczki tez robią duzo zamieszania szczególnie samic,często walczy z kogutami które przegrywają w starciu z perlikiem.
 
 
robert 1 



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 66
Skąd: Janików
Wysłany: 2010-05-18, 14:46   

Z moimi perliczkami nie mam problemu biegają swoimi ścieżkami i nie biją się z kurami.A oto dowód trzy w jednym gnieżdzie kurka i perliczki,siedzą tak już tydzień i myślę że doczekam się małych.

p.jpg
Plik ściągnięto 8800 raz(y) 29,34 KB

_________________
"...RODZIMY SIĘ NIE DLA SIEBIE TYLKO DLA OJCZYZNY..."
 
 
 
indyk963 



Województwo: śląskie
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 275
Wysłany: 2010-05-18, 15:49   

moje perliki tez dziobały kury ;)
_________________
Moja hodowla:
http://www.forum.woliera....2faf12051#99866
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2010-06-06, 22:55   

Mam parkę perliczek. Wczoraj wylęgły mi się dwa małe perliczątka wysiedziane przez cochinke miniaturową. U mnie jest podobnie. Samiec goni wszystkich od samicy, goni też koguty. W kurniku robi miejsce dla perliczki na całej grzędzie. Kiedy ona niesie się w kurniku, on siedzi na grzędzie i z nią "gada".
Maluchy będą się wychowywać z kurczakami. Myślicie, że to coś da? Że tak wychowane pokolenie będzie się wzajemnie lepiej traktowało? Perlic nie boją się tylko gęsi.
A to moje maluchy. Na razie bedą siedzieć osobno, póki nie nabiorą sił.
_________________
orpingtony, cochinka miniaturowa, leghorny, nioski jarzębiate, perliczki białe i lawendowe :-)
----------------------------------------------------
szukasz zwierzaka dla siebie? -----> http://azg.org.pl
 
 
Bruno 
REDAKCJA FORUM
Lubię to co piękne.



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 236
Wysłany: 2010-06-07, 09:05   
   Skype: j.rogowski


Ann, ja nie wiem czy wychowanie przez kurę coś zmieni ale mam taką nadzieję. Czekam właśnie na wylęg perlicząt. Bardzo lubię te ptaki ale bardzo przeszkadza mi ich terytorializm w stosunku do innych mieszkańców kurnika. Teraz właśnie mam taki plan że wszystkie pisklęta wychowają się razem. Trzymam kciuki za Twoje i moje pisklęta!
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Bruno
___________________________
Zielononóżka, KP Liliput, KP Wisienka, Cochin miniaturowy, Araukana.
 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2010-06-07, 10:23   

Niestety muszę ostudzić Wasz entuzjazm ;)
Nie zauważyłem (od 7 lat), żeby perliczki wychowane z kurczakami były później dla nich łagodniejsze. Przychodzi czas łączenia się w pary, niesienie jajek i natura robi swoje. Pozdrawiam.
 
 
Bruno 
REDAKCJA FORUM
Lubię to co piękne.



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 236
Wysłany: 2010-06-07, 10:43   
   Skype: j.rogowski


Ehh... Jak dobrze że jest to forum. Nadzieja umiera błyskawicznie a nie w kilkumiesięcznych męczarniach.
Dzięki Adrian!
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Bruno
___________________________
Zielononóżka, KP Liliput, KP Wisienka, Cochin miniaturowy, Araukana.
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2010-06-07, 11:59   

Bruno napisał/a:
Ehh... Jak dobrze że jest to forum. Nadzieja umiera błyskawicznie a nie w kilkumiesięcznych męczarniach.

Taak.. Jak miło tak od poniedziałku pozbyć się złudzeń. ;)
A ja jednak zamierzam je bardziej oswoić i przyzwyczajać do człowieka. Przy dwóch to nie problem, ale za jakiś tydzień wykluje mi się ich ok. 10. :d
Cochinka po miesięcznym siedzeniu w domu (na antybiotykach), tak przyzwyczaiła się do brania na ręce, że jak poszła na dwór - na widok wyciągniętych rąk leciała z drugiego końca podwórka. :D
No wiem, że perliczki to dzikie ptaki, ale może nie do końca wszystko stracone? :-)
Jak perliczki reagują na małe, których nie wysiedziały? Jest tak samo jak u kur?
Adrian - lepiej jest trzymać parkę perlików czy 1 samca i 2-3 samice? Ktoś pisał, że perliczki są monogamiczne, ale z kolei w innym miejscu zalecali właśnie więcej samic. Jak jest u Ciebie?
_________________
orpingtony, cochinka miniaturowa, leghorny, nioski jarzębiate, perliczki białe i lawendowe :-)
----------------------------------------------------
szukasz zwierzaka dla siebie? -----> http://azg.org.pl
Ostatnio zmieniony przez Ann 2010-06-07, 12:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2010-06-07, 12:03   

:) no co wy chłopaki -co kurnik to inne życie i inna władza.Jak kupiłam pierwsza parę to miałam ich serdecznie dość-ciągle goniłam po wsi za nimi lub sąsiedzi mi je przynosili z powrotem jak już machnełam na nie reką.W kurniku ciągłe awantury a na wybiegu to pióra latały dookoła.W zeszłym roku dostałam 10 jaj perliczych na których siedziała mała kurka.Wodziła je praktycznie przez 5m-c.Mam mały kurniczek(17m2) gdzie w zeszłym roku zmieściły się 50 różnych wiekowo kurczaków oraz ok 60 kaczek pizmowych w różnym wieku.Wśród nich też były kwoki ze swymi małymi.Perliczątka wychowały się wśród całego tego towarzystwa.Zostawiłam sobie jednego perlika i 3 perliczki i muszę stwierdzić ,że perlik nie ma takiej agresji jak poprzednik.Nieraz coś pogoni przy jedzeniu a wieczorem sadowi się na grzędzie z kurami.Razem z kurami biegają po ugorze.Jak jedna z perliczek wysiadywała to przybiegał na ,,konwersację" ale kury zostawiał w spokoju.Teraz inna siedzi a on łazi z innymi i tylko chodzi pogadać.
Tak więc co kurnik to inne życie :D
_________________
Jolek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14