Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
chce zostac ptasznikiem
Autor Wiadomość
marekzwierzatka 
marek


Wiek: 53
Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 7
Skąd: wlk.brytania
Wysłany: 2006-11-15, 20:25   chce zostac ptasznikiem

zapewne moze to i smieszne,jednak ja pragne pokochac ptaki,pragne je oglądac podczas wycieczek,kocham przyrode,obserwuje ja,zwierzeta rowniez mnie fascynują,lubie patrzec na ptaki,jednak wiem ze jest bardzo wielu ludzi, ktozy naprawde z wielkim zachwytem podziwiają je,ja rowniez pragne stac sie ich milosnikiem.zakupilem juz najlepszą dostepną na rynku swiatowym rolnetke,dobry sprzet do wypraw gorskich posiadam zawsze,moje pytanie to czy ktos potrafi tak w kilku zdaniach zainteresowac mnie ptakami????co w nich najbardziej was fascynuje?na co pieknego,wszczegolnosci zwracacie uwage podczas obserwacji,co naprawde podoba wam sie i przyciąga w swiecie ptakow.jesli odbierzecie to jako zart,wiec trudno,jesli nie to bede wam bardzo wdzieczny.zycze powodzenia w swiecie przyrody,i kontynuowaniu,jednego z njapiekniejszych hobby,jakim jest podziwianie swiata przyrody
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2006-11-15, 20:53   

hmm, nie można tak w kilku zdaniach zainteresować kogoś ptakami, aj ptaki podziwiam od zawsze i nie wiem czy tego da się nauczyć, lubię je za to jakie są, jak chodzą, jedzą, śpiewają, gdaczą, itp. ;-)
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-11-15, 21:36   

marekzwierzatka, skrzydlata przyroda jest piękna i daje wiele radości.
Nic więcej, powinno ci wystarczeć. Zobacz a sam się przekonasz.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
  Wysłany: 2006-11-16, 13:57   Marek

marekiwierzatka może ja opowiem jaki był mój początek ....



w okolicy było dużo drzew. Postanowiłam również kupić lornetkę... to najlepszy początek więc już od czegoś zacząłeś i słusznie .... później zaczęłam obserwować wieczór... gdy już zahodziło słońce wiele ziwrząt wyruszało na łowy .. a więc lisy , sarny ... widziałam przeróżne zwierzęta ,których pod wpływem mroku nie potrafiłam rozpoznać.... po jakimś czasie zafascynowało mnie to tak bardzo iż ojciec wykupił dla mnie sad ... tam były sarny bażanty i kuropatwy obserwowałam je bardzo uważnie- przy tym kawałku mojej opowieści radze Ci : obserwować sady przed zapadnięciem zmroku .... tyle zmien w przyrodzie się wtedy dzieje .... będę dalej opowiadała : później to ptacto dzikie tak mnie zafascynowało iź nawed sama nie wiedząc kiedy odkryłam gniazdo pustułek Polskich , robiłam zdjęcia ale myślałam inad tym że chciałabym moje przygody gdzieś utrwalić... nie chciałam pisać bloga po na wycieczki nie zabierałabym laptopa... założyłam pamiętnik przyrodnika wszędzie go nasiłam nawed do kościoła w torebce go miałam zawsze w szkole na wycieczkach wszędzie tobie też to radze to świetna zabawa i mobilizacja opisujesz ptaki widziane przez ciebie nie musisz się starać i myśleć co napisać żeby pokazać innycm bez błędów to jest pomiętnik dla Ciebie i to Ty go prowadzisz to Twój prywatny mobilizator- ciągne opowieść dalej : później zrobiłam z tatą kilka karmników i obserwowałam je , później robiłam z tatą dziuple i wieszliśmy na drzewach ... tak to się wszystko zaczęło fajnie że poźniej samo leciało jak z górki bocianie gniazdo itp. obserwacje nocne i zaraz predrankowe ;-) to wszystko jest na tyle wspaniałe że po niedługim czasie po przeczytaniu mojego posta zostaniesz nie tylko ptasznikiem ale i również wspaniałym przyrodniiem odkryjesz w sobie prawdziwą pasję do tego ;-) nie trzeba to tego lat tylko cierpliwości skupienia i ciszy ... wybieraj się na takie wycieczki przedzmrokowe tylko musisz byc cierpliwy i cichy spokojny i pewny siebie ... obserwuj sady ... rób fotki , zrób karmnik , dziuple jakaś na tyle ile potrafisz pisz pamiętnik.... ;-) a napewno Ci się uda tak jak nam się to udało :mrgreen: pozdrawiam ... bądź dobrej myśli ;-)

[ Dodano: 2006-11-17, 10:10 ]
:oops: czy ja cos źle powiedziałam że nikt nie pisze :oops: jeżeli sa błędy albo coś źle bardzo Was przypraszam i prosze owybaczenie marekzwierzatka :oops:
 
 
 
marekzwierzatka 
marek


Wiek: 53
Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 7
Skąd: wlk.brytania
Wysłany: 2006-11-17, 18:33   

dziekuje Wam bardzo za piekne opowiesci.zwlaszcza dziekuje Bazanci matuly.swiat przyrody jest naprawde piekny,wlasciwie stworzeni jestesmy zyc wnim,problem dla mnie pojawia sie jezeli jest on znieksztalcony przez ludzi.dlatego,dla mnie nie ma nic piekniejszego jak wyprawy pod namioty,zdala od ludzkiej cywilizacji,gdzie natura jest widoczna na kazdym kroku,kazde zwiezątko,odglosy,i piekny krajobraz,wlasnie wtedy wydaje sie najbardziej orginalny.........jednak na codzien moge pozwolic sobie krotkimi spacerkami,wtedy wlasnie mam okazje zobaczyc tylko ptaszki,mdzin,dlatego chcialbym je bardziej pokochac.kamere mam,i mialem ich tak wiele ze nagralem juz wszystko,oprocz przyrody, wciąz wole albo widziec ją bezposrednio,albo ogladac setki programow na dvd.pamietnik kiedys rowniez pisalem jednak o ptaszkach nic w nich nie bylo.wlasnie zacząlem czytac o ptaszkach,i to przynosi,jak dotąd najwieksze efekty.podziwiam Was za waszą piekna fascynacje,i mam nadzieje ze dostarczą Wam Wasze zainteresowania duzo radosci w zyciu.
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2006-11-17, 18:58   

nie ma za co.... to przyjemność :mrgreen:
 
 
 
marekzwierzatka 
marek


Wiek: 53
Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 7
Skąd: wlk.brytania
Wysłany: 2006-11-17, 23:49   

dzis poswiecilem wiecej czasu,na czytanie tego forum,i ,,,zaskoczylem sie Waszym oddaniem,poswieceniem,profesionalizmem.to mile i moge Wam tylko pogratulowac,lecz ja zawsze mam tak nie wiele czasu na wlanczanie laptopa,ze nie chce Was Kochani denerwowac moimi zadkimi wzytami.chyba zamiast sie udzielac,bede WAS dokladnie sledzil.zapewne gdybym mieszkal w Polsce mial bym wiecej czasu,jednak,,,,pozdrawiam WAS SERDECZNIE,I jeszcze raz dziekuje ze jestescie tak mili i pomocni,wasza solidarnosc jest naprawde wzruszająca,gratuluje WAM stworzenia tak milej atmosfery i tak wielkiego zrozumienia.zycze powodzenia w swych planach........
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2006-11-18, 09:57   

Marek,
Dziekujemy za miłe słowa.
maja
 
 
marekzwierzatka 
marek


Wiek: 53
Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 7
Skąd: wlk.brytania
Wysłany: 2006-11-18, 17:19   

mile? :oops: to WY jestescie mili i kochani :uscisk: inni mogą sie tylko uczyc od WAS,nie tylko troski i milosci do zwierząt,ale i kultury w stosunku do ludzi.pozdrawiam WAS i zycze milego weekendu. :-)
 
 
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2006-11-18, 18:08   

Witaj na Forum Marku!

Przytoczę tu mój tekst o obserwowaniu ptaków, nie mogę znaleźć oryginału który ukazał się w Wolierze. Ale ten też zawiera to co istotne ;)

Obserwowanie ptaków
Katarzyna Goworek

Obserwowanie ptaków jest bardzo praktycznym i uniwersalnym hobby. A to dlatego, że możemy je uprawiać prawie wszędzie. Czy to jadąc do pracy autobusem wyglądać przez okno i podziwiać pierzastych mieszkańców miasta czy podczas weekendowych wycieczek rowerowych albo już dla bardziej zapalonych obserwatorów, podczas wyjazdów permanentnie ptasich w odleglejsze rejony kraju. Każdy z tych sposobów obcowania
z przyrodą pozwala na oderwanie się od szarej rzeczywistości. Obserwowanie godów, wychowywania piskląt, dorastania i relacji pomiędzy ptakami przysparza wielu emocji. Ze zdziwieniem zauważymy, że określenie „ptasi móżdżek” jest mocno obraźliwe dla ptaków! Nie trzeba daleko wychodzić aby się o tym przekonać. Orzech włoski jest bardzo smaczny
i pożywny, jednak cenne wnętrze otacza twarda skorupa. Aby się do niego dostać używamy dziadka do orzechów, a co ma począć wrona pozbawiona takich dogodności i ludzkiej siły? Na ulicach miast udowadniają nam swoją inteligencję wciskając orzechy w tory tramwajowe
i czekając aż koła pojazdu roztrzaskają twardą skorupę. Albo zrzucają orzech z dużej wysokości na asfalt aż do skutku. Przykładów można mnożyć wiele, tak jak powodów dla których warto podglądać ptaki. Przekonamy się o fascynującym świecie, który często niezauważany i niedoceniany trwa obok nas. Ten świat wciąga, inspiruje i powoduje, że dostrzegamy inną stronę życia. Wychodzimy na spacery z lornetkami i zastanawiamy się co dziś zobaczymy. Może pisklęta sikor z pobliskiej budki już opuściły gniazdo? Jakie nowe gatunki zaobserwujemy tym razem w parku? Może uda nam się zobaczyć na wycieczce jakiegoś rzadkiego ptaka?
Inną sprawą jest, że obserwowanie ptaków korzystnie wpływa na naszą kondycję, zachęca do wyjścia z domu. Niektórym wystarczy podglądanie zwyczajów miejskich pustułek czy szpaków, inni szukają czegoś bardziej odległego i rzadkiego. Każdy zakątek naszego kraju ma swoją specyficzną, ptasią obsadę z którą warto się zapoznać.
Kontakt z naturą wycisza i uspokaja ale też uczy szacunku dla naszych pierzastych sąsiadów.


I moje (i nie tylko moje) motto. Ptaki mają skrzydła więc nigdy nie wiadomo co przyleci ;)

Zapraszam Cię Marku do Niecodziennika gdzie opisuję swoje ptasie i nie tylko ptasie przygody:
http://www.woliera.com/index.php?pid=1020

Największe skupisko ptasiarzy w internecie to Forum Przyroda:
http://forum.przyroda.org/index.php?ap=282

Jeśli chcesz wiedzieć jakiego ptaka obserwujesz powinienieś zaopatrzyć się w odpowiednią książkę.
Polecam "Ptaki Europy i obszaru śródziemnomorskiego"
Lars Jonsson po polsku oraz najlepszą i najpopularniejszą na rynku europejskim "Collins Bird Guide: The Most Complete Guide to the Birds of Britain and Europe"
Lars Svensson po angielsku.

Tutaj jest kilka przydatnych tytułów.
http://www.woliera.com/index.php?pid=487

Dziś byłam nad Wisłą w rezerwacie Ławice Kiełpińskie i widziałam wiele pięknych ptaków. Między innymi dostojnego bielika. Już wkrótce będzie ich więcej! :) Nie mogę się doczekać. Widok polującego króla polskich przestworzy jest czymś niesamowitym.

Skąd jesteś Marku?

Pozdrawiam,
Kasia
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2006-11-19, 09:58   

dziękujemy marku ;-)
 
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2006-11-19, 11:20   

Drogi Marku,
Tak tylko dla ścisłości: "ptasznik" to osoba zajmujaca sie hodowlą i sprzedażą ptaków. Jezeli tylko planujesz je obserwowac i zdobywac wiedze na ich temat to chcesz byc miłosnikiem ptaków, a na potem moze i ornitologiem.
Życzę powodzenia,
maja
 
 
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2006-11-19, 15:05   

marekzwierzatka napisał/a:
zakupilem juz najlepszą dostepną na rynku swiatowym rolnetke


ciekawe jaka to lornetka ;)
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
marekzwierzatka 
marek


Wiek: 53
Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 7
Skąd: wlk.brytania
Wysłany: 2006-11-19, 15:27   

dziekuje ze jestescie tak kochani :-D obym tylko zamiast milosnikow ptaszkow,nie stal sie milosnikiem tego forum :uscisk: jak narazie juz dwa specerki sobie odmowielem :roll: jednak wlasnie wiedza zdobywana w teori jest bardzo przydatna w praktyce,dlatego i dziekuje WAM,moi drodzy za wskazowki.KAMIKAZI,dostarczyla mi tyle wiadomosci,ze bede siedzial przy compie,zapewne kilka tygodni teraz,a opowiesc,BAZANCI MATULY,wciągnie nawet polityka,w swiat przyrody.rolnetka jaka zakupilem to SWAROVSKI EL 10X42 WB,I TELESKOP SWAROVSKIEGO.POLECAM.Mieszkam w Wlk.brytani,i ostatnie dwa lata mam szczescie mieszkac w troszku,zalesionym terenie :mrgreen: przyroda jest tutaj ladna,w Polsce jest piekna rowniez.w kolo mnie jest sporo bazantow :mrgreen: tyle ze polowan na nie jest tez sporo :cry: nawet szef moj wcina co sobote na kolacje b..... :-/ czasem trzeba sobie cos na sile wytlumaczyc,i wszystko jest O.K. :mrgreen: pozdrawiam WAS Kochani,i zazdroszcze Wam Polskiego wspanialego klimatu :-) zycze duzo radosci i powodzenia w swych przeslicznych zainteresowaniach.
 
 
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2006-11-19, 16:37   

marekzwierzatka, Anglia to wręcz stolica birdwatchingu! ;) Nie powinienieś mieć tam problemu z pokochaniem ptaków. To sport narodowy Anglików ;) W RSPB jest chyba ze 2mln członków!

Skoro jesteś w Anglii to bez problemu dostaniesz Bird Guide Collinsa w każdej większej księgarni. POLECAM

Polecam http://birdforum.net/ najpopularniejsze anglojezyczne forum ptasiarzy. Może jakiś birdwatcher mieszka w Twoich okolicach?

RPSB
http://www.rspb.org.uk/

A lornetka którą masz to prawdziwe cacuszko. Swarki są najlepsze!

Zapraszam w maju do Polski. Organizuję zlot nad Biebrzą i z chęcią oprowadzę po najciekawszych miejscach.
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12