Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
chce zostac ptasznikiem
Autor Wiadomość
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2006-11-19, 18:40   

marek zwierzatka napisał/ła
a opowiesc,BAZANCI MATULY,wciągnie nawet polityka,w swiat przyrody. :-D hehe no nie byłabym pewna , dziennie mam tyle przygód że nie wiem co...
 
 
 
marekzwierzatka 
marek


Wiek: 53
Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 7
Skąd: wlk.brytania
Wysłany: 2006-11-19, 19:25   

BIRD WATCHING :roll: napis ten spotykam na kazdym kroku,kiedys jak chcialem kupic rolnetke w sklepach wlasnie ten napis powtarzal sie najbardziej,powiedzialem do ekspedienta,prosze to bird watching,bo myslalem ze tak nazywa sie rolnetka :hahaha:to prawda,jest tutaj bardzo wielu milosnikow ptakow,ja natomiast wiem ze jest bardzo,bardzo,wiele ptakow,bo widze je i nadziwic sie nie moge ze jest ich tak wiele.zapewne wielu Anglikow kocha ptaki,lecz nigdy nie powiem ze kochaja oni zwierzeta wszystkie.tnp,moi znajomi maja dwa pieski,i codzien spią z nimi w lozeczku,w piekarniku pieka swieze kurki dla nich,(zatem kurki juz nie kochają :roll: )a chodząc z nimi co dzien na spacer(nie wspomne juz o weterynarzach)przechodza kolo pasących sie barankow,tyle ze te baranki marzna na mrozie przez calutki rok,nie maja zadnego zadaszenia,nawet rodzą sie na dworze,i trzesą z zimna,tak mi ich zal :cry: ale Angole mają to gdzies,bo kochają tylko to w czym maja interes,wlasciwie co dazą wiekszym uczuciem :uscisk: wpatrując sie w to forum zauwazylem ze Bazancia matula ma 10 lat,czy to prawda???MAJAWN,dziekuje za okreslenie PTASZNIKA,dodam tez ze PTASZNIK,to takze pajaczek,ktory ma w sobie taki jad,ze potrafi ukąsic i tym samym zabic ptaszka :roll: wyobrazcie sobie ze dzis na spacerku widzialem nie tylko labedzie,sroki i wrony,ale takze liska, :shock: a anglicy uwielbiaja...ale polowac na nie :-?
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2006-11-19, 19:52   

Ja kiedys byłam w Chiltern hills. Bardzo ładnie i dużo ptaków, ale było zimno. Środek lipca, a ja musiałam w kurtce. Kamikazi to na miłosników ptaków to mówi "ptasiarze". Tez ładnie.
Mzja
 
 
domosław 
domoslaw



Wiek: 48
Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 62
Skąd: k.Krakowa
Wysłany: 2006-11-20, 17:11   

majawn napisał/a:
Kamikazi to na miłosników ptaków to mówi "ptasiarze". Tez ładnie.
Mzja


Brzmi lepiej ,bo dawniej ptasznikiem nazywana była osoba która wyłapywała ptaki
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-11-20, 23:46   

domosław napisał/a:

Brzmi lepiej ,bo dawniej ptasznikiem nazywana była osoba która wyłapywała ptaki


A teraz powszechnie znany jest pająk.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2006-11-23, 19:01   

ptasznik to odmiana pająka wielkości ręki dosrosłego człowieka, ptaszniki są drogawe , takie futrzane :-P ja mam ptasznka z resztą i jest całkiem przyjazny chociaż na pierwsze oko wygląda strasznie ale są naprawde mądrawe ich instynkt jest niesamowity :mrgreen: mój znajomy kupił pare pudełek po 10 w pudełku i za bardzo dużo tych pudełek dał 40 tys. ale ma sklep zoologiczny więc mu się opłaca :mrgreen:
 
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2006-11-23, 19:05   

coś mi się nie zdaje....młode ptaszniki kosztują po 4 zł za sztuke a dorosłe napewno nie liczy się w tysiącach - w dziesiątkach lub setkach te rzadsze gatunki moze tak ale bez przesady
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2006-11-23, 19:09   

no on mówił że około 10 pakowane do pidełek i sprzedawane i kupił mase tych pudełek i dał 40 tys więc nie ma się co dziwić mirasku nei ma sie co dziwić.... to największy i najlepszy sklep zoologiczny w lublinie :mrgreen:
 
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2006-11-23, 20:06   

Bażancia matula, koloryzujesz, czy ty wiesz w ogóle ile to 40 tys zł? może dał 40 zł. Kto by wydał 40 tys. na pająki, więc tak średnio jak kupił pająka po 10-50 zł (zależy od wylinek) ale skoro kupił po 10 w pudełku to znaczy ze musiały być małe.
I to twój znajomy, który jest właścicielem największego sklepu w lublinie kupił te pająki powiedział ci o tym? podaj adres tego sklepu to się przejade do niego i zapytam o te pająki bo bym był zainteresowany, ok?
 
 
marekzwierzatka 
marek


Wiek: 53
Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 7
Skąd: wlk.brytania
Wysłany: 2006-11-24, 09:50   

mamy w Polsce bardzo kozystny klimat dla pająkow,wiec po jakiego czorta kupowc pająki,skoro w domu mamy ich tuzin ;-) a z ceną pająkow to jak z piosenkarzami,im kto bardziej popularny wiecej kosztuje :mrgreen:

[ Dodano: 2006-11-27, 13:26 ]
mam na dvd,24 gdz,wsoanialych programow o ptakach calego swiata.wciagnely mnie one juz tak bardzo,ze swobodnie moge przyznac ze jestem milosnikiem ptaszkow :mrgreen: szkoda tylko ze za oknem tych ptaszkow jest mniej :-? ale m niej nie oznacza ze nie ma ich wcale :mrgreen:

[ Dodano: 2006-12-20, 19:57 ]
aj,zrobila sie zima,i biedne ptaszki mrozik przywital.oby tylko do wiosny.....wybaczcie ze pisze tylko tutaj,na privie,czy tp,nie znam sie :-( swieta Polskie sa najpiekniejsze na Swiecie,i zwierzątka przemawiaja ludzkim glosem :-) nawet ptaszki spiewają po ludzku :-)

ZYCZE WAM KOCHANI WEEEEESOLYCH SWIąT OBY NIKT NIE ZMARZL JAK TE PTASZKI ;-) I SZCZESLIWEGO NOWEGO 2007 ROKU :-> :mrgreen:
 
 
Torchal 


Województwo: łódzkie
Wiek: 39
Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 1
Wysłany: 2009-01-05, 18:01   

I tu się Marku mylisz :) Im pająk bardziej popularny tym tańszy bo jak wszyscy go mają to po co ty masz go mieć xD Przykładem tego jest Brachypelma albopilosum potocznie zwana kędziorem. Cena tego pająka waha się od 0zł do ok 50-60zł za dorosłą samicę. Najdroższe pająki kosztują kilka tysięcy a nie kilkanaście ;] Przykładem tego jest Poecilotheria metallica. Piękny niebieski nadrzewny pająk którego cena waha się od ok 300zł za małe osobniki po ok 3000zł za dorosłe samice.

Przepraszam że odświeżam tak stary temat ale nie mogłem się powstrzymać nie odpowiadając, ponieważ chciałem was wyprowadzić z błędu :)

Jeśli macie jakieś pytania to śmiało :D
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13