Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 28 Listopada 2014 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: minizoo
2011-04-17, 21:34
Kury i kaczki biegusy
Autor Wiadomość
000 

Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-11-21, 08:20   

No to niczego tym ptakom u ciebie nie brakuje. Tylko żyć i nie umierać na terenie Twojej posesji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ice 

Województwo: Pomorskie
Wysłany: 2006-11-23, 22:23   

Ja zajmuje się hodowla biegusów od ok. 4 lat . Jedzą to co kur bo przebywają razem . Biegusy z natury uwielbiają grzebać z samego rana w poszyciu poszukując różnego rodzaju robaki. Jeśli teren przeznaczony dla biegusów będzie dostatecznie obszerny by rosły tam trawa to kaczki te będą spędzać dużo czasu pasąc się. Biegusy uwielbiają oprócz trawy (u mnie w hodowli ) czarną porzeczkę , agrest, wiśnie ,maliny i rozdrobnione jabłka. Biegusy są brudasami jeśli chodzi o wodę. Z racji tego że często ją brudzą trzeba ją często wymieniać na nową. Gniazdo zakładają u mnie w kurniku ( zazwyczaj w tzw. budzie.) mogą też zakładać gniazdo pod krzakami ozdobnymi. Zimę spędzają tak jak kury , nie mają szczególnych wymagań. Cały rok noc spędzają w kurniku razem z kurami , same wchodząc do niego. Jeśli chcesz mieć kaczki na których nauczysz się hodowli to najlepszym gatunkiem będą mandarynki lub karolinki. Biegusy w swojej hodowli traktuje jako taki dodatek od którego zaczęła się moja cała przygoda z kaczkami. Kupując pierwszą parę cyraneczek zdałem sobie sprawę że ich hodowla to jest całkiem inna bajka. I dopiero przy hodowli tych kaczek zacząłem nabierać doświadczenia. :mrgreen: bo doswiadczenie hodowlane nabywa się w praktyce . ;-)

My Fotolog > Zapraszam

majawn 
Loża zasłużonych

Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2006-11-24, 18:39   

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
Ice, szkoda, ze tak daleko mieszkasz. Tutaj w radomskim trudno troche znaleźc biegusy. Ale od przyszłego tygodnia bedę szukac bardziej intensywnie. Wkleje wam potem fotki jak moja suczka pięknie pasie po borderkowemu.
maja

Ice 

Wysłany: 2006-11-25, 09:08   

majawn, jeśli chodzi o sprzedaż to już nie mam (miałem ok.30 sztuk ).W przyszłym roku będę miał ładniejsze kolory czarne z połyskującym kolerem zielonym i niebieskm :-P ( mam parke obecnie +żółta kaczke ). A jeśli nie znajdziesz w twojej okolicy to mogę ci w przyszłym roku wysłać pocztą ;-) :mrgreen:

My Fotolog > Zapraszam

majawn 
Loża zasłużonych

Wysłany: 2006-12-05, 17:51   

Ice, pewnie bede bardzo uslinie prosic o odsprzedanie kilku jaj wylegowych, bo mam inkubator i strasznie lubię jak cos sie kluje.

Znazłam 3 kaczuszki niedaleko mnie. Pan mówi, ze sa "beżowo-stalowe" czy jest taki kolor? czy trudno będzie do tego dokupic kaczora?
Maja

Ice 

Wysłany: 2006-12-05, 18:20   

majawn napisał/a:
Ice, pewnie bede bardzo usilnie prosic o odsprzedanie kilku jaj wylęgowych, bo mam inkubator i strasznie lubię jak cos sie kluje.

Jeszcze nie wysyłałem jajek biegusów, mogę spróbować. Ja ci jednak proponuje kupić już prawie wypierzone biegusy.Na początku swojej hodowli chciałem spróbować wychowasz biegusy pod kwoką , nie udało się młode kaczki po tygodniu padły. Od tamtego czasu moje kaczki wyprowadzają tylko naturalny lęg i takie młode są lepszym materiałem hodowlanym dla następnego hodowcy który je nabędzie.Wybór należy do ciebie ja tylko mogę coś poradzić
majawn napisał/a:

Znazłam 3 kaczuszki niedaleko mnie. Pan mówi, ze sa "beżowo-stalowe" czy jest taki kolor? czy trudno będzie do tego dokupic kaczora?
Maja

Biegusów indyjskich jest masa kolorów , każdy kolor jest możliwy. Ale czy są one rasowe ? Najlepiej jak byś wysłała fotki tutaj (nie mam sporego doświadczenia ale zawsze moge ci poradzić ).

My Fotolog > Zapraszam

anna czarnota 
Loża zasłużonych

Województwo: .;...
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2006-12-05, 18:30   

Jest bardzo dużo biegusów z domieszką innych kaczek dlatego dobrze sprawdź co kupujesz mnie tego doświadczenie nauczyło.

majawn 
Loża zasłużonych

Wysłany: 2006-12-05, 19:25   

Cytat:
takie młode są lepszym materiałem hodowlanym dla następnego hodowcy

Aha, no to bede musiała sie zastanowic. Kurki z inkubatora wyszły mi bardzo fajne. wiec myslałam, ze kaczuszki tez. A biegusy to sa takie kaczki antydeprsyjne :lol: :lol: .

Ania, masz racje, dlatego pojade zobaczyć te kaczuszki najpierw. No i dalej będę szukac biegusów, bo z owcami jest problem, bo suczka jest za młoda zeby z baranem zadzierac. ma dopiero 8 miesiecy.

Maja

majawn 
Loża zasłużonych

Wysłany: 2006-12-29, 19:05   

No to kupiłam biegusy od sympatycznej córki sympatycznego pana jana. Parka kczor-kaczka ubarwienie dzikie plus dwie kaczuszki takie bezowe troszeczke z szarym.

Sa troche niesmiałe, czy biegusy łatwo da sie oswoic?

Na razie nie bardzo chcą jeśc. Czy znacie cos co kaczuszki lubia najbardziej?

Bieguski sa niesamowicie wprost mięciutenkie i milutkie w dotyku. mam tylko fotki z komórki wiec jakość taka sobie. Ale po Nowym roku bedzie więcej.

Maja

krooger 

Wysłany: 2006-12-29, 19:38   

Ładne:)ja mialem kiedyś biegusy szmaragdowe.Mojebiegusy uwielbialy moczony chleb i co jakis czas gotowalem im ziemniaki do ktorych dodawalem śrute z owsa i jeczmienia i wszystko tłukłem.Zajadały sie:)Pozdrawiam i życze sukcesow w hodowli.

Ice 

Wysłany: 2006-12-29, 20:28   

Ja mam oswojone biegusy :mrgreen:

My Fotolog > Zapraszam

majawn 
Loża zasłużonych

Wysłany: 2006-12-29, 21:46   

Ice,
To fajnie. To znaczy, ze ja moje tez oswoję. Ale ten twój obrazek sie nie wyświetla.
krooger,
Dziekuje za rady. Będe próbować. Nie wiedziałam, ze te kaczki tak szybko mnie oczarują.
Maja

anna czarnota 
Loża zasłużonych

Województwo: .;...
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2006-12-29, 21:49   

Moje biegusy bardziej niż jedzenie cenią sobie pływanie, kiedy wsypuje im jedzenie a zobaczą że brama jest otwarta, to nie ważne jekie dostaną smakołyki, biegną na rowy pływać, a zaraz za nimi kaczki piżmowe i gęsi garbonose, ale one są zawsze najszybsze, bo najlepiej biegają... A ostatnio zaganiałam je z łąk na koniu, miałam fajną zabawę a one grzecznie szły na podwórko.

spicifer 

Województwo: Podkarpackie
Wysłany: 2006-12-29, 21:52   

ale ładne
kaczki odmiany żółtej jak Orpingtony

majawn 
Loża zasłużonych

Wysłany: 2006-12-29, 21:53   

Anie,
Ale teraz to chyba za zimno na pływanie?
Szkoda, ze nie masz zdjęcia z zaganiania kaczuszek konno. :hahaha:

Cytat:
kaczki odmiany żółtej jak Orpingtony

Ja nie wiem czy to zdjęcie nie jest przypadkiem mylące. One są wyraźnie beżowe (jasne) inne od moich żółtych orpingtonów i maja take piórka szaroniebieskie. Dam niedługo dobre fotki to będzie widać. Czy te z tych kaczuszek i dzikiego kaczora to by wyszły popaprańce? Czy mogę je połączyc?

Maja
Ostatnio zmieniony przez majawn 2006-12-29, 21:58, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu