Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
inkubacja kurcząt
Autor Wiadomość
tp29 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 614
Wysłany: 2010-02-15, 18:54   

BIANKA1 napisał/a:

tp29 , a co z Twoimi maluszkami ?


Witam.
Moje maluchy też kończą miesiąc, maja się bardzo dobrze - dalej z kwoką, jedzą na potęgę i na dodatek musiałem przyciąć im lotki. Siedzą w kotłowni, gdzie trzymamy kwiatki doniczkowe, które od wiosny do jesieni są na zewnątrz. Jak zaczęły podfruwać, to po różnych "schodkach" dorwały się do nich. Na szczęście na czas to zauważyliśmy;)
Chciałem napisać, że jedyny minus tak wczesnych lęgów - to wg mnie jest to, że te maluchy nie widzą zielonej trawy, nie wygrzewają się w słonku, itp....
Ale coś za coś...
Gratuluję Pani lęgów i faktycznie czekamy na fotki;)
Ostatnio zmieniony przez tp29 2010-02-15, 18:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-02-21, 16:20   

Witam
Moje maluszki z 15 stycznia




I maluchy z 15 lutego






Ja też żałuję , że jest tak zimno i mokro . Starszaki z powodzeniem mogły by juz byc za dnia na dworze , gdyby było cieplej .

tp29 , dobrze , że nie zjadły trujących kwiatków :| Takie maluchy są nieobliczalne . Moje też rozrabiaja . Chcą wyskoczyć z odchowalnika . Za duże są już na zamknięcie , ale nie mam innego , ogrzewanego miejsca .
Trochę trudno jest mieć pisklęta w styczniu , ale za to w maju będą jajeczka :d
 
 
kamillo1395 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: Łódzkie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 494
Skąd: k. Łęczycy
Wysłany: 2010-02-23, 10:43   

BIANKA1, super maluchy:D a zwlaszcza te dwa w misecce:D
no mi sie dzis lega maluchy 2 sie wykluły 10 naklutych i kilka jeszcze nie:D:D:D
_________________
pozdrawiam
 
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-02-23, 13:52   

kamillo1395 napisał/a:
BIANKA1, super maluchy:D a zwlaszcza te dwa w misecce:D
no mi sie dzis lega maluchy 2 sie wykluły 10 naklutych i kilka jeszcze nie:D:D:D

Gratuluję i trzymam kciuki :d
 
 
kamillo1395 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: Łódzkie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 494
Skąd: k. Łęczycy
Wysłany: 2010-02-23, 19:55   

dzieki;D
w tej chwili jest 9 kurczat i kilka na klutych:)
juz mam swojego idola spośród nich, juz wiem jak urosnie starego sprzedaje a on rzadzi:D
no po prostu jest cudny:D
 
 
 
Niko 


Województwo: Małopolskie
Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 9
Wysłany: 2010-02-25, 19:11   

Dzień dobry lub wieczór.
Jestem nowy . Mam pytanie . mam 3kurki Orpingtona , kture kwocią ale a niema jajek i nic nie niosą. O co tu chodzi? Proszę o podpowiedz.
_________________
PED Turkeyj
 
 
 
Dariusz1970 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 78
Wysłany: 2010-02-26, 16:44   

A koguta masz, jeśli tak to musisz poczekać jak zacznom nieś lub załatwić sobie jaja od kogoś i podłożyć.
 
 
Niko 


Województwo: Małopolskie
Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 9
Wysłany: 2010-02-26, 20:16   

Mam koguta . Nie mam co podłorzyć. Dwa tygodnie temu oni siedzieli na jajkach . Ja zabrałem bo nie byłe zapłodnione , albo przez zimno. Było juz po terminie . Ateraz kwocią i nic nie mogę zrozumieć. Pozdrawiam , Ruslan.
_________________
PED Turkeyj
 
 
 
Niko 


Województwo: Małopolskie
Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 9
Wysłany: 2010-02-27, 18:01   

W tej sprawie mam jeden pomysł. Czy morze być brak niesienia jajek przez to , że moje kurki pierzoszię ? Moje kurki mają rok i kogut też . Warunki w kurniku dobre i czas naświetlenia jest około 18 godzin , czysta woda i sucza pasza , wentylacia ( odchylone okno) brak wilgotnej ściułki . w kurniku od 15 do 20 stopni , pojemnik z witaminami i wapnem dla drobiu.Kurki kwocią ale nie niosą . Jak coś jest nie tak to prosze o pomoc.
Bardzo dziękuje i czekam.
_________________
PED Turkeyj
 
 
 
Dariusz1970 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 78
Wysłany: 2010-02-27, 18:17   

Wiek niema wpływu,przyjży się czy kogut depce kury. Za długo świecisz światło wystarczy 14 godzin.Zwiększ poszę o większej zawartości białka to powinny zacząc się nieś tylko musisz trochę odczekać bo to nie będzi zdnia na dzień.
 
 
Niko 


Województwo: Małopolskie
Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 9
Wysłany: 2010-03-01, 16:39   

Dziękuje bardzo za podpowiedz.
Kogut depcie kury ale nie tak jak przed tym. A pasza jest robiona na pszenice i kukurydze plus koncentrat dla broilerów , ogólnie jest 130 kilo zrobionej paszy w tym 25 koncentratu i po 50 kilo zbóż. Chyba że dołorzyć im mieszanke dla niosen. O to chodziło ? Pozdrawiam , Ruslan.
_________________
PED Turkeyj
 
 
 
Dariusz1970 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 78
Wysłany: 2010-03-01, 22:10   

Lepiej jakbyś dał paszy do nioskek i pszenice,kukurydzea koncentrat do bolierów zabrał bo się nie nadaje dla niosek.
 
 
kamillo1395 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: Łódzkie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 494
Skąd: k. Łęczycy
Wysłany: 2010-03-01, 22:31   

jaka powinna byc temperatura w odchowalniku do kurczaczków i do kurcząt przepiórki..???
bo u mnie przy sciance obok zarowki tyle ze troszke wyzej bylo i jest 25-26C , ale pod zarówka było na poczatku zapewne ok. 35C
czy dobra maja temp.???
teraz im zrobilem zarówke ok 40cm od ziemi i bardzo sie dobrze maja spia z rozlozonymi skrzydelkami jak placki leza, he he;] i jedza bez umiaru w ciagu nocy jedza duzy podstawek mieszanki i słabiutka kawe zbozowa do picia ale jutro im wlacze czysta gotowana wode:D
_________________
pozdrawiam
 
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-03-10, 14:17   

Lada chwila kurczaki skończą 2 miesiące :d

Dzisiaj tak wyglądają







A to jest nowa odmiana zielononóżki :diabel:: To to śliczne maleństwo , którego zdjęcie wkleiłam po wykluciu . ;)


 
 
Mariaf 


Województwo: kujawsko-poorskie
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 45
Wysłany: 2010-03-15, 12:31   lęgi sztuczne

Witam mam problem dwa razy wkładałam jaja do inkubatora i nic się nie wylęgło. Pierwszy raz jaja po rozbiciu były takie jakie włożyłam,a drugi raz część miała zarotki inne były chyba czyste. Jaja były od cochinów olbrzymich są dwa koguty i dziewięć kurek nie wiem co jest powodem inkubator mam okrągły na 12szt jaja od dołu były zimne i zmieniłam na mocniejszą żarówkę już się zniechęciłam nie wiem co jest powodem może Wy mi pomożecie? Maria
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12