Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
inkubacja kurcząt
Autor Wiadomość
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-03-15, 12:44   Re: lęgi sztuczne

Mariaf napisał/a:
Witam mam problem dwa razy wkładałam jaja do inkubatora i nic się nie wylęgło. Pierwszy raz jaja po rozbiciu były takie jakie włożyłam,a drugi raz część miała zarotki inne były chyba czyste. Jaja były od cochinów olbrzymich są dwa koguty i dziewięć kurek nie wiem co jest powodem inkubator mam okrągły na 12szt jaja od dołu były zimne i zmieniłam na mocniejszą żarówkę już się zniechęciłam nie wiem co jest powodem może Wy mi pomożecie? Maria

Nie mam pojęcia dlaczego się nie wylęgły .
Ja jak wkładam jajka od swoich kur , to mało które sie nie lęgnie . Jeśli kupuję z wysyłką , to lęgnie się 50-60%.
Ale są też wpadki . Kupiłam araukany i maransy po 20 szt od tej samej osoby . Araukany były czyste a z maransów wykluło się 9 szt .
Ostatnio kupiłam araukany silki , sebrytki i brahmy w sąsiedniej wsi . Sama je przywiozłam .Zalężone sa wyłacznie brahmy . Reszta czysta ;( Też tego nie rozumiem .
 
 
Mariaf 


Województwo: kujawsko-poorskie
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 45
Wysłany: 2010-03-15, 14:29   lęgi sztuczne

Bianka tylko Ci pogratulować takiej gromadki może i mi się kiedyś uda może jak usiądą liliputy?zobaczymy
 
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-03-16, 16:46   Re: lęgi sztuczne

Mariaf napisał/a:
Bianka tylko Ci pogratulować takiej gromadki może i mi się kiedyś uda może jak usiądą liliputy?zobaczymy


Dziękuję :d

Oto moje maluchy



 
 
Agata B 



Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Wiek: 42
Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 13
Wysłany: 2010-06-01, 12:58   

Bianko, twoja zielononoga araukana jest wspaniała :) idę o każdy zakład, że będzie niosła zielone jajka.
Ja jeszcze czekam na swoje pierwsze kurczaki, mija właśnie 11 dzień inkubacji. Mam 25 jaj araukan bezogoniastych, 30 zielononóżek, 3 sułtany i 2 lakenfeldery. Wszystkie jajka kupiłam na Allegro, wszystkie są zalężone, zobaczymy co się będzie działo dalej.
To moje pierwsze lęgi, trochę się denerwuję i oczywiście nie mogę się doczekać! Mam tylko nadzieję, że moje araukany będą tak samo pięknie brodate, jak twoja kurka :)
 
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-06-02, 14:29   

Właśnie czekam niecierpliwie na pierwsze jajko :d Koleżanki z jej " rocznika " już się niosą .
Dzisiaj klują mi się liliputki z jajek od sąsiadki . i wylęgły się 3 bażanty diamentowe z jajek znajomej . Znajoma bażanciki zabiera . Ma już 3 złote pisklaki z zeszłego tygodnia .Pisklaki podkłada kwoczce , którą jej pożyczyłam . To malutka kwoczka , i odchowuje już znajomej 3 rzut piskląt z mojego inkubatora . Taka współpraca :diabel:: Ona daje mi co tydzień jakieś cenne jajka , ja je lęgne w inkubatorze , a kwoczka chowa :d Taką durną kwoczkę mam , ze przyjmuje każde pisklę . Jak już jej się znudzi , to wróci do mnie .
Teraz siedzi mi silka , i towarówka . Cały czas mam 6 kwok , choć 2 już wywiozłam . Mam nadzieje , że to już koniec kwoczenia , bo przez tą pogodę , kurczaki mam w każdym kącie .
Aż strach szafy otwierać :diabel::
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2010-06-21, 18:58   

I ja w końcu doczekałam się maleństw.

Zdjęcie3201.jpg
kolejna kochinka, tylko ta wysiedziała pawie
Pobierz Plik ściągnięto 434 raz(y) 162,35 KB

Zdjęcie3198.jpg
maluchy z kochinką
Pobierz Plik ściągnięto 429 raz(y) 211,17 KB

_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-06-21, 21:19   

Dorota71 , piękne maluszki :D
Ja mam 3 jajka pawia w inkubatorze . Dostałam w zamian za klucie bażantów . Nie wiem jakie to pawie . Jajka włożyłam 1 czerwca , więc chyba w tym tygodniu sie wyklują .
Mam tez 17 zielononóżek z kwoka , i 9 kurczaków silki i liliputki z kurką jedwabistą .' Czekam tez na lęg kaczek francuskich , które dostałam od sąsiadki , bo kaczka jej zeszła , z 14 jajek będzie 6 kaczątek . Reszta chyba była zaziębiona . W zamian dałam 6 gotowych perlicząt :d Teraz kluje mi się 1 bażancik srebrny , a wczoraj wykluło się 2 , ale nie wiem jakie . Z tych mniejszych jajek . Ale te są do zwrotu . No i mam jeszcze w inkubatorze jajka znajomej , już jej chyba ze 40 kurczaków wyklułam . Mam nadzieje , że to już ostatnia dostawa i będę mogła wyłączyć inkubator , który chodzi non stop od pół roku :diabel:: :
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2010-07-12, 23:14   

Kurcze, a ja mam problem.
Moje przepiórki w inkubatorze powinny się lęgnąć wczoraj, a tu jeszcze dzisiaj nic nie ma.
Nie mam pojęcia co robić. Wilgotność zwiększyłam.
Czy jest możliwe, że będą maluchy w jajkach żywe siedziały dłużej niż 17 dni?
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-07-13, 09:56   

Dorota71 napisał/a:
Kurcze, a ja mam problem.
Moje przepiórki w inkubatorze powinny się lęgnąć wczoraj, a tu jeszcze dzisiaj nic nie ma.
Nie mam pojęcia co robić. Wilgotność zwiększyłam.
Czy jest możliwe, że będą maluchy w jajkach żywe siedziały dłużej niż 17 dni?

Mogą posiedzieć dłużej . U mnie ostatni wykluł się w 21 dniu .
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2010-07-13, 10:14   

Właśnie się klują. Jedne i drugie!!!
Bałam się o wilgotność, więc jajeczka spryskiwaczem popsikałam środkiem do odkażania. I zaczęły się kluć (19 dzień)
Jedno jajko jeszcze nie nadklute, ale lata po całym inkubatorze. Silny alec musi być.
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2010-07-13, 10:39   

Zdjęcia klujących się maluchów.

Zdjęcie3665.jpg
chińskie
Plik ściągnięto 5782 raz(y) 46,63 KB

Zdjęcie3664.jpg
japońskie
Plik ściągnięto 5782 raz(y) 40,92 KB

_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-07-13, 22:21   

O..............ile jajeczek :d :d Co tam jeszcze jest oprócz przepiórek ?
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2010-07-13, 23:00   

A są jeszcze dwa pawia, bo doniosła.
Kilka silek białych i kochinek. A i sebrytek.
Ale słabo się lęgną. Może to wina tego, że dałam paszę dla niosek? I kurki jajka składają na potęgę a kogucik nie nadąża? (7 kurek i kogucik)
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-07-14, 04:01   

Mnie z jajek sebrytki z allegro wylęgło się 5 szt , ale 4 padły i mam jedną . Z 3 jajek pawia wylęgły się 2 . Jeden padł na drugi dzień , a drugi miał krzywe paluszki i darł się jaj był sam . Oddałam go znajomej której lęgłam bażanty i jajka były od niej . Oni mu jakoś ten paluszek umocowali i odpowiednio go karmią , bo chyba miał mało witamin . Potem kupiłam na allegro jaka pawia białego . Przyszły pocztą i okazało się , że facet sprzedał mi jajka po inkubacji . 3 były ze zbukami i jedno z martwym ptaszkiem przed kluciem . :( :( Obieca mi za to 2 półtora miesięczne pawie Maj je odebrać za miesiąc . W zeszłym tygodniu znowu kupiłam jajka pawia na allegro . Pojechałam po nie w sobotę . Inkubują się do niedzieli i jeszcze nie wiem co z nich będzie . A tak chciałam pawie i sebrytki :hmm: Nie chcę kupować dużych ptaków , bo chcę je od małego nauczyć chodzić luzem po podwórku . Czy to prawda że pawie we wrześniu mają drugi okres lęgowy ?
Ostatnio zmieniony przez BIANKA1 2010-07-14, 04:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2010-07-14, 14:35   

Kochana nie wiem czy we wrześniu. Moja od piątku znowu składa jajka. Dwa w inkubatorze i dwa wysłane znajomemu.

Ciężko się kupuje na allegro, bo są nieuczciwi sprzedawcy.

A u mnie nie wiem co jest grane. Jajka przepiorek zalężone z maluszkami i ... nieżywe. ;(
Aż płakałam, jak je otwierałam. Z 47 jajek mam 4 maluszki !!!!!! Masakra. A jajka moje, po moich przepiókach.
Z chińskich odratowałam cztery. Mam nadzieję, że przeżyją. Muszę koniecznie kupić wilgotnościometr !!!!

Bianka skąd dokładnie jesteś?
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17