Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 22 Maja 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: minizoo
2011-04-17, 22:49
czy ktoś hoduję kaczki pekińskie
Autor Wiadomość
lukaszgr13 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2009-12-29, 10:48   czy ktoś hoduję kaczki pekińskie

chciałbym się dowiedzieć coś o tych kaczkach :
czy są dobrymi mamkami , czy są agresywne ,czy można je czy mać z kurami i perlikami ,czy latają i czy mają jakieś większe wymagania proszę o pomoc z góry dziękuję :?:

polikarp89 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2009-12-29, 13:34   

Co do kaczek pekińskich są to kaczki mięsne nie siadają na jajkach są bardzo głośne mówie o samicy, inie polecam :) Jak chcesz już mieć kaczki to albo piżmowe same siadają są bezproblemowe lub kaczki krajowe (staropolskie), ja Ci polecam właśnie te, pieknie wybarwione większe od piżmowych, szybsze tempo wzrostu

lukaszgr13 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2009-12-29, 15:43   

dzięki ci za te informacje ;)

niedobry
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-19, 17:42   

...a kiedy najszybciej mogę wypuscić na dwór małe pekinki...rosną w oczach i zaraz w odchowalniku nie będzie miejsca??? a do tego srasznie sra...ą :) teraz mają 17 dni

niedobry
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-29, 00:19   

...kaczki były przedwczoraj na dłuuugim spacerze...nauczyłem je pływać...przy okazji umyły się śmierdziele...i wytarte poleżały na słoneczku a było 27 stopni...potem do domu...ale...już mi sie nowe lęgi zaczynaja...kiedy te diabły mogę przeniesć do kurnika...proszę powiedzcie no!!!

dzik 

Województwo: wielkopolska
Wysłany: 2010-03-29, 01:58   

Ja jak w tamtym roku miałem młode kaczki to jak miały 4 tygodnie były już w nieogrzewanym pomieszczeniu (jak była słoneczna pogoda to je na trawe wypuszcałem żeby sobie troche polatały) Więc myśle że jak pogoda się nie zmieni to możesz je powoli przyzwyczajać do nowego pomieszczenia tz. rano wynosisz do pomieszczenia w którym chcesz je trzymać a wieczorem na noc jeszcze do odchowalnika i tak ze 3-4 dni a potem już na stałe je tm zostawiasz. Ja tak robiłem i nie miałem żadnych problemów.

Ja je żywiłem paszą więc moje rosły bardzo szybko niewiem co dajesz swoim jak kaczki mają gorszą pasze to rosną wolniej i w wieku 4 tygodni mogą być jeszcze małe żeby je wynosić do nieogrzewanego pomieszczenia.

niedobry
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-29, 08:37   

...nie no właśnie są olbrzymie już...tylko mają piórka takie liche...puch żółty...a wielkością sa 4 razy takiie jak kurki z tego samego dnia

niedobry
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-31, 01:17   

a jak powinno wyglądać ich opierzenie zeby mogły być na dworze i czy teraz jest odpowiednia pora żeby je zacząć hartowac??

dzik 

Województwo: wielkopolska
Wysłany: 2010-03-31, 01:21   

Kaczki wolno się opierzają moje jak miały 4 tyg. to prawie wcale nie miały piór tylko troche na podbrzuszu i piersi.

tom1234 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2010-07-27, 22:51   

witam
mam pytanie czy to prawda ze te kaczki są bezpłodne ? już 2 razy brałem jajka od jednej pani i nic mi się nie wylęgło wszystkie czyste a dziś na targu przy stoisku z kurami jakiś pan mi właśnie powiedział ze te kaczki to wynik jakiś mieszanek mówił że to chyba mieszanka kaczki krajowej z kaczką francuską. Pierwszy raz coś takiego słyszałem.
Pozdrawiam

Jolek 
STARSZY REDAKTOR

Województwo: śląskie
Pomogła: 38 razy
Wysłany: 2010-07-28, 06:13   

:) Po części powiedział Ci prawdę. Kaczka pekińska jest kaczką rasową i w pełni płodną.Krzyżuje się kaczkę pekinską z kaczorem francuskim a ich kaczuszki to mulardy.W wieku dojrzałym są bezpłodne.Krzyżuje się je po to aby miały szybki przyrost masy mięsniowej . 3m-c kaczka nadaje sie już do uboju. Przeważnie są koloru czysto białego lub z czapeczką czarną na głowie. ;)
Ostatnio zmieniony przez Jolek 2010-07-28, 06:17, w całości zmieniany 1 raz  

Zdzich1994
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-09, 22:27   

A gdzie dostać te kaczki? To znaczy gdzie kupić pisklęta?

Zdzich1994
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-10, 20:25   

Nie wiem nic o żadnej giełdzie czy targu. Bynajmniej w mojej okolicy (Radowo Małe)
Pytałem ale nikt nie ma na sprzedaż młodych.
Nie wiem gdzie jest wylęgarnia w pobliżu. Jak się dowiedzieć?
Tak chce!
Mogę dać ogłoszenie ale nie mam mozliwosci transportu wiec nawet jesli będzie ktos kto moze mi sprzedac to pewnie będe musiał podjechac do niego.

Modry1994
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-10, 20:37   

Widzę że kolega z moich stron! Otóż na pewno wiesz gdzie leży Drawsko Pomorskie. Tamtejsza wylęgarnia dysponuje akurat kaczkami pekińskimi. W zasadzie to jedyna rasa kaczek jaką można u nich dostać, ale widzę że tobie na nich szczególnie zależy więc akurat.
943632522 zadzwoń i zapytaj o terminy dostaw.

Zdzich1994
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-11, 19:55   

Dzwoniłem do tej wylęgarni i mają dostawe kaczek pekinskich 24 maja. Podjade i z głowy. Dzięki modry!

Odpowiedz do tematu