Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
kopulujące papużki faliste
Autor Wiadomość
monika_monik 


Województwo: Warminsko-Mazurskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 45
Wysłany: 2009-12-30, 13:49   kopulujące papużki faliste

Witam dopiero co się zarejestrowałam i mam pytanie jak długo papugi faliste mogą kopulować zanim samica zacznie składać jajka
.dodam że samiec ma około 2 lat a jego partnerka półtora roku, są karmione wieloma warzywami i owocami dostają również jajko raz w tygodniu 1 proso senegalskie 1 na tydzień i od czasu do czasu konopie, mają również dostęp do wapna i do sepi, ale wolą obgryzać ścianę .
Parę razy w ciągu dnia kopulują samica prawie cały czas siedzi w budce wychodzi tylko pojeść przelecieć się trochę i wraca z powrotem , wygląda z budki i czeka by partner ją karmił.
Proszę o odpowiedzi i z góry za nie dziękuję
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2009-12-31, 21:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2009-12-30, 14:55   

monika_monik, Na forum nie piszemy dużymi literami bo to oznacza krzyk :D . Od kopulacji do pierwszego jajka może minąć nawet 2 tyg.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
marcin12345 


Województwo: śląskie
Wiek: 30
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 8
Skąd: Jastrzębie - Zdrój
Wysłany: 2009-12-30, 18:42   

Mogą też wogóle nie znieść, ale jak się interesują budką to pewnie zniosą. Mam taką parkę co się rok przygotowywała a zniosła dopiero 2 tygodnie temu i też tylko 2 jajka, ale podżuciłem jej 2 od innej pary. Parka ta była przez cały rok bardzo chętna wykazując się odsiedzeniem 3 jajek od parki co mi uciekła i wykarmieniem tych młodych. Gdzie je masz w ogrzewanym pomieszczeniu? Bardzo słabo z wysiedzeniem młodych w takie mrozy. Prawie wszystkie jajka mi się marnują.
 
 
monika_monik 


Województwo: Warminsko-Mazurskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 45
Wysłany: 2009-12-31, 09:43   

Witam,przepraszam najmocniej że pierwszy post,był dużymi literami nie miałam nic złego na myśli. :)
Papugi swoje trzymam w domu z miłości do nich a nie dla zarobku,tak więc pomieszczenie jest ogrzewane jak najbardziej.Samiczka w nocy śpi w budce a nie na żerdzi jak kiedyś. Jak tylko coś z tego będzie dam znać.

A mam jeszcze jedno pytanie,papugi teraz powinny mieć więcej ciszy spokoju czy nie koniecznie i jak to jest powinnam im wydłużać dzień paląc światło?
Czy mogłabym liczyć na kogoś w razie gdyby jednak pojawiły się jajka,a potem młode gdybym miała jeszcze jakieś pytania?

W domu mam również Nimfę oswojoną,czy powinnam ją jakoś odizolować od falistych,choć dodam że nie interesuje się ona nimi no i psa który żyje w zgodzie z papugami.Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2009-12-31, 21:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marcin12345 


Województwo: śląskie
Wiek: 30
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 8
Skąd: Jastrzębie - Zdrój
Wysłany: 2009-12-31, 09:56   

Nic nie rób, falki sobie dają rady. Jedynie jajko codziennie do 3-4 jajka potem nic aż do wylęgu. Lepiej cisza, ale dają sobie rady. Trzymanie falek w pomieszczeniu nieogrzewanym w większej grupie jest dla nich o wiele lepsze niż w ogrzewanym ;) Jedynie lęgi o tej porze roku to pomyłka, ale za póżno ściągnąłem budki.
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2009-12-31, 13:46   

marcin12345, Dlaczego trzymanie falek w grupie jest lepsze w pomieszczeniu nieogrzewanym ????
Moje mają teraz lęgi i wcale nie uważam tego za pomyłkę, przez całe lato i jesień były przygotowywane do lęgów.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
marcin12345 


Województwo: śląskie
Wiek: 30
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 8
Skąd: Jastrzębie - Zdrój
Wysłany: 2009-12-31, 15:20   

Może nie lepsze, ale i nie gorsze, a zawsze tańsze i do niczego nie trzeba się dostosowywać (np. piwnica). A co do lęgów to na moim przykładzie i z mojej winy więc nie ma co się przejmować (kupywałem róznie parki i tak jedne mają 1 lęg, a inne się do 4 zabierają a nie ma zbytnio jak im przerwać.)
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2009-12-31, 15:57   

marcin12345, Biorąc się za hodowlę obojętnie jakich ptakow, raczej powinniśmy liczyć się z kosztami. Wybieranie tańszego wariantu hodowli może jest lepsze dla ludzi ale niekoniecznie dla ptaków.
Jak to nie masz im jak przerwać lęgów, przecież to proste, zabieraj budki we wrześniu a nie będziesz miał na sumieniu padłych z zimna pisklaków.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
monika_monik 


Województwo: Warminsko-Mazurskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 45
Wysłany: 2010-01-02, 17:02   

Witam was mam problem podejrzewam że moja falka ma zaparcie jajka czy jak to tam się mówi.
Mianowicie ma bardzo powiększony odbyt i tak jakby pod krwiony z tyłu między skrzydłami a początkiem ogona jest tak jakby zgarbacona :?: (przepraszam ale inaczej nie potrafię tego opisać innymi słowami)
Nie wiem co robić,czy to jest zaparcie jajka słyszałam że mogę posmarować jej odbyt gliceryną lub potrzymać ją nad parą,ale tak by jej nie sparzyć,ale nie wiem czy są to dobre pomysły,odpiszcie co mam zrobić.Prosze ;(
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-01-02, 17:36   

monika_monik, POmasuj jej lekko brzuch, ale bardzo delikatnie aby nie zgnieść jajka, masuj od piersi w kierunku odbytu delikatnymi ruchami. możesz ptaka zawinąć w w wilgotny ręcznik i trzymaj w cieple.Możesz posmarować ale uważaj przed wprowadzeniem oliwy do odbytu na to trzeba wprawy. To może nie być zparcie tylko wypadnięta kloaka
_________________
http://www.garnek.pl/panka
Ostatnio zmieniony przez AL 2010-01-02, 17:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
monika_monik 


Województwo: Warminsko-Mazurskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 45
Wysłany: 2010-01-03, 09:44   

AL wielkie dzięki za odpowiedz.
Powiedz mi AL jak mogę odróżnić zaparcie jajka od wypadniętej kloaki,czy jeśli to jest kloaka z czego mogła się wziąć czy to ją boli i czym grozi jak mogę jej pomóc.
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-01-03, 09:57   

monika_monik, Przy zaparciu jajka samiczka siedi na dnie klatki natroszona, zgarbiona, wypadnięcie kloaki widać ,czasami zdarza się u zbyt młodych samic lub gdy jajko było ponadnormalnych rozmiarow.Przy wypdnięciu kloaki jedynie wet.możę pomóc
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
monika_monik 


Województwo: Warminsko-Mazurskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 45
Wysłany: 2010-01-03, 10:21   

Dzięki AL
Już dzwoniłam do weterynarza jutro obejrzy moją samiczkę mam nadzieję że nic jej nie będzie,odezwę się po wizycie.
 
 
monika_monik 


Województwo: Warminsko-Mazurskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 45
Wysłany: 2010-01-04, 09:04   

Witam wszystkich a w szczególności AL ;)
Dziś miałam jechać do weterynarza ze swoją falką,ale teraz nie wiem czy jest po co,iż w budce są 3 jajka. :) I co dalej?
Jak powinnam się przygotować na małe pisklęta i co powinnam zakupić do apteczki,że tak powiem w razie gdyby coś się działo.
 
 
Parot 
Eryk



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 155
Wysłany: 2010-01-04, 14:51   

monika_monik,jezeli papuzka zniosla jajka musisz zaprzestac podawania jajka na twardo az do wyklucia sie pisklat,jak wykluja sie piskleta musisz dawac skielkowane proso i jajko na twardo.W czasie wysiadywania jaj zapewnic papuzkom spokój.
_________________
ptaki-eryka.bloog.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15