Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
kopulujące papużki faliste
Autor Wiadomość
haaszek 



Województwo: podkarpackie
Pomogła: 12 razy
Wiek: 65
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 311
Wysłany: 2010-01-15, 17:18   

monika_monik napisał/a:
kiedy nie ma już jajek znowu ma problem z lataniem i dość poważny
to ty powinnaś to zaobserwować.
Powodów może być kilka - pierzenie (ale wtedy papużki szybko uczą się latać nawet z brakującymi lotkami), zatuczenie (mało lotów, karmienie nasionami oleistymi) czy też osłabienie papugi. Czy po przefrunięciu papuga siada i ciężko oddycha? Czy leci i nie może się wzbić? A może ma jakiś problem ze skrzydłem? Czy układa je równo kiedy siedzi?
Ja bym teraz nie pozwalała na następne lęgi zanim się nie wyjaśni co jest samiczce. Lęgi to dodatkowe obciążenie organizmu.
_________________
Forum Papużki Falistej oraz
 
 
 
tadek l. 


Województwo: mazowieckie
Wiek: 62
Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 23
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2010-01-15, 20:04   

haaszek, ja też mioałem taka sytuacje u jednej pary, mysle ze to zasiedzenie
no i pewnikiem oslabienie wszak to ogromny wysilek , znosila 8 jajek
 
 
 
monika_monik 


Województwo: Warminsko-Mazurskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 45
Wysłany: 2010-01-16, 10:17   

Pierzenie to nie jest choć w budce było trochę piór,to chyba normalne skoro nie wychodziła.
Za tuczenie też nie wchodzi w rachube.
Samica nie może wzbić się w górę i jedno skrzydełko podnosi lekko kiedy już siedzi,ale to tylko wtedy kiedy nie doleci do obranego celu i zle wyląduje,np w coś uderzy ;( .
Od tamtej pory nie kopulują samica nie spi już w budce tak jak wcześniej w niej przesiadywała zanim zniosła jajka,teraz wejdzie na chwilkę i to wszystko,ale kiedy tam jest nadal drapie i dziobie budkę w tym miejscu gdzie jest zagłębienie,co to może być.
Martwię się o nią teraz nie wychodzi nawet polatać(choć wydaje mi się że to dobrze dla jej bezpieczeństwa) od wczoraj woli siedzieć w klatce.
 
 
Parot 
Eryk



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 155
Wysłany: 2010-01-16, 12:49   

monika_monik,powodem tego zo nie moze ona latac moze byc to ze ma uszkodzone skrzyddla,moze w czasie lotu zderzyla sie z szyba w oknie.A skrobanie w budce :?: samica poprostu gryzie drewno.
_________________
ptaki-eryka.bloog.pl
 
 
 
haaszek 



Województwo: podkarpackie
Pomogła: 12 razy
Wiek: 65
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 311
Wysłany: 2010-01-16, 13:33   

Zdejmij budkę, bo papuga znów zniesie jajka (nawet jak nie kupulują) a na razie trzeba coś zrobić z tym skrzydłem.
_________________
Forum Papużki Falistej oraz
 
 
 
monika_monik 


Województwo: Warminsko-Mazurskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 45
Wysłany: 2010-01-18, 10:10   

Tak też i zrobię prócz tego papuga ma się dobrze. :d
A mam takie pytanie u sąsiadki papuga unosi skrzydełka jakby się wietrzyła było jej za gorąco i to tak od paru dni co to może znaczyć?
 
 
Parot 
Eryk



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 155
Wysłany: 2010-01-18, 20:30   

monika_monik,jak papuzka unosi tak skrzydla to dlatego ze jest jej goraca,i chce sie wywietrzyc.
_________________
ptaki-eryka.bloog.pl
 
 
 
monika_monik 


Województwo: Warminsko-Mazurskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 45
Wysłany: 2010-02-04, 09:02   

Witam wszystkich jest mi ciężko o tym pisać,iż w niedzielę pochowałam swoją nimfę, :( była oswojona i bardzo lubiła towarzystwo ludzi oraz dzieci i doszło do wypadku dzieci spadły na nią nie dożyła umówionej operacji u weterynarza ;(
Od tamtej pory moje papugi faliste nie chcą latać nawet nie wychodzą z klatki i boją się mnie zachowują się jak dzikie co to oznacza czy one wiedzą,czują co się stało z nimfa.
Martwi mnie ich zachowanie a przecież były towarzyskie i nie bały się przyjść na rękę.Pozdrawiam
 
 
Parot 
Eryk



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 155
Wysłany: 2010-02-04, 15:22   

monika_monik,tak przez jakis czas nie beda wychodzic z klatki poniewaz wiedza ze tam moze im cos grozic,i napewno tesknia za nimfa.
_________________
ptaki-eryka.bloog.pl
 
 
 
haaszek 



Województwo: podkarpackie
Pomogła: 12 razy
Wiek: 65
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 311
Wysłany: 2010-02-04, 17:24   

Skoro jak piszesz
monika_monik napisał/a:
dzieci spadły na nią
to musiało być w pokoju niezłe szaleństwo. :( A potem po wypadku krzyk połamanej nimfy, krzyki dzieci, płacz, bieganie, rozgardiasz - falki mogły się tego bardzo przestraszyć i nic dziwnego, że nie wychodzą. Poza tym może ona zawsze była śmielsza do kontaków z ludźmi a one wychodziły, bo i ona była w pokoju.
_________________
Forum Papużki Falistej oraz
 
 
 
monika_monik 


Województwo: Warminsko-Mazurskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 45
Wysłany: 2010-02-05, 09:31   

haaszek, nie było mnie kiedy doszło do wypadku :( dzieci były z mężem nie widział nawet kiedy zleciała i podeszła do rogówki
.Poza tym nie połamali jej,i nie płakali bo są jeszcze za mali by wiedzieć co się tak naprawdę stało.
A do tego faliste mam od początku jeszcze nie było nimfy i były przyjazne dawały się pogłaskać,przylatywały i siadały na głowie czy ręku,tak więc wiem że teraz jest to dziwne bo zachowują się jak dzikusy a takie nie były.
 
 
monika_monik 


Województwo: Warminsko-Mazurskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 45
Wysłany: 2010-03-15, 16:14   

Witam
Znajoma oddała falkę ponieważ 3 papugi to za dużo i nie do pary.Papuga była bardzo energiczna zdrowa wesoła,uwielbiała przebywać z 2 pozostałymi koleżankami.
Po miesiącu wróciła osowiała ;( z przymrużonymi oczkami od czasu do czasu sie napusza je normalnie pije nie spiewa unika kontaktu z papugami z którymi była od zawsze,mało lata.U tamtych właścicieli wpadła do tortu, :x czy podczas mycia się mogło jej coś zaszkodzić.Znajoma podejrzewa że mogła być przeziębiona ,iż stała klatka na przeciwko drzwi balkonowych.

Znajoma bardzo żałuje ;( tego co się stało ale prosi o pomoc i odp szybką w tej sprawie.Ja proszę o zrozumienie dla jej postępowania!
 
 
haaszek 



Województwo: podkarpackie
Pomogła: 12 razy
Wiek: 65
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 311
Wysłany: 2010-03-15, 18:51   

Dziś dogrzewać i zapewnić spokój, jutro do weterynarza.
_________________
Forum Papużki Falistej oraz
 
 
 
monika_monik 


Województwo: Warminsko-Mazurskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 45
Wysłany: 2010-03-18, 14:18   

witam moje papugi miały teraz 2 legi samiczka zniosła 3 jajka ale na tydzień przed wykluciem się zaczęła schodzić na dno klatki i zjadać zaschnięte kupki to mnie zaniepokoiło zajrzałam do budki a tam 8) tylko jedno jajko,zostało w budce było ledwo widoczne skorupki po jajkach najwidoczniej je zjadła DLACZEGO! ;( dostawała urozmaicone jedzenie kolby warzywa owoce proso senegalskie wapno sepię kiełki jajko itp co mogło być przyczyną

Miałam, nadzieję że chociaż to jedno pisklę będzie a tu proszę :/ przyszłam do domu i patrze a samiczka siedzi na żerdce wiedziałam że coś jest nie tak i miałam rację w budce było zjedzone jajko ;( tylko że nie do końca kawałek skorupki leżało z boku a w środku był mały pisklaczek ale tak wyglądał jakby był wyssany co się stało dlaczego ona tak robi czy to normalne Proszę o pomoc !!!

I mam jeszcze jedno pytanie po pierwszych lęgach samiczce zmieniły się obwódki w oku czyli kolor białka miała białe a od tamtej pory ma kolor ni to pomarańczowy ni to nie wiadomo jaki co to oznacza czy jest z nią coś nie tak czy taka jej już uroda >prosze o odp
 
 
Parot 
Eryk



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 155
Wysłany: 2010-03-19, 15:34   

monika_monik,wydaje mi sie ze jej brak wapnia :/
Spróbuj dawac jajko z skorupkami,muszle matwy jezeli masz i ruzne rodzaje wapna.
_________________
ptaki-eryka.bloog.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12