Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Czwartek 14 Grudnia 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Tragopan modrolicy- Tragopan temminckii
Autor Wiadomość
Filip Migasiewicz 

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2012-07-05, 07:38   

Na tą chwile kupiłem ubranko dla kur więc jej chyba pomoże.

strus 

Województwo: Dolnoslaskie
Wysłany: 2012-09-25, 13:49   
   Nr Tel.: 501-649-316

Kurka na gniezdzie:

adamtomasz75
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-14, 10:02   Dziobanie agresywne samca tragopana

Witam już trzeci rok z rzędu nie mogę dobrać pary tragopanów za każdym razem samiec zabija samicę jest to już mój drugi samczyk i znowu to samo,najpierw kupuję samicę i po roku kupuję samca wszystko jest ok do czasu nadejścia toków całą głowę jej podziobał.Czy wasze samce też są tak agresywne?Co muszę zmienić,wolierę mam o wymiarach 4x3m są w niej różne schronienia ale samiec i tak ją dopadł mimo że samica ciągle uciekała.Znalazłem taką stronkę z nakładkami na dzioby tylko że mój samiec już taką ma a mimo to kurę zabił.Może ma nieodpowiednią?
http://www.hodowlany.pl/81_Oslonki_na_dzioby.html
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2015-11-28, 13:53, w całości zmieniany 4 razy  

rzymian 

Województwo: lubuskie
Wysłany: 2013-04-16, 19:29   

Przez 2 lata samiec atakował kurę. Pierwszego roku oskalpował głowę i szyję, uratowana zniosła 3 jajka, które były czyste. w drugim roku potwornie rozdarł skórę od głowy aż po kark, pozszywana zniosła 6 jajek. Jednak latem padła z niewiadomego powodu. Na sekcji weterynarz nie znalazł konkretnego powodu.Dokupiłem 2 młode kurki. Teraz niosą jajka. Jedna ma już 5 , druga 1.W wolierze spokój. Widziałem jak tragopan pięknie tokował, widziałem też jak krył kurkę. Mam nadzieję, że będzie wreszcie dobrze. Wielu hodowców poleca dla agresywnych samców 2-3 kurki. U mnie się sprawdza.Pozdrawiam Rzymian

rzymian 

Wysłany: 2013-04-17, 20:01   

Może ktoś napisze coś na temat zniesień w tym roku przez samice tragopana. Chyba jest różnie. U mnie jedna ma juz 6 jaj, druga 1, zadna nie zamierza siadać. Obie sa rocznymi kurkami.znosza jajka nierególarnie. Dwa jedno po drugim, dzień przerwy i powtórka.

rzymian 

Wysłany: 2013-09-04, 21:00   

Sezon zakończony bez młodych. 3 zniosy tragopanki- razem13 jaj. Przy ostatniej inkubacji dostała kilka kurzych jaj i wylęgła dwa kurczaki- welsumerki. Dzisiaj mają już ponad miesiąc i ciekawy widok. wieczorem tragopanka usadowiona na swojej grzędzie a kurczaki wlazły za nia i schowały się pod skrzydła. Ta cierpliwie okrywa dwa kurczaki, oj gdyby tak swoje, ale może w przyszłym roku?!

rzymian 

Wysłany: 2013-09-19, 19:55   

Ciekawe zachowanie tragopanki. Samiczka od 6 tygodni sama. dziś do klatki obok został wpuszczony młody samczyk.obydwa ptaki powitały sie bardzo wydając swoje głosy- gdakały. samica bardzo intensywnie gdakała, przy tym stroszyła pióra tak jak samce to robia przy tokowaniu z boku- spłaszcza tułów, opuszcza skrzydło i zagarnia drugiego ptaka. Ta była rozdzielona siatką, ale całość przebiegała właśnie tak. Po kilku minutach uspokoiła się.Będą rozdzielone na około miesiąc.Czy ktoś obserwował podobne zachowanie samic?Może tak jest z uwagi na młody wiek samczyka-tegoroczny, ona roczna.

mikado 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2013-09-20, 08:48   

rzymian, samiczka broniła swojego terytorium i takie stroszenie piór ma na celu przestraszenie intruza. Kolejnym etapem byłaby agresja skierowana w nowego. Gdakanie czy kwakanie oznacza najczęściej zaniepokojenie.

rzymian 

Wysłany: 2013-10-14, 18:29   

Po 4 tygodniach kwarantanny tragopany połączone. samiczka trochę przegania młodego samczyka, ale ogólnie jest spokojnie. nocuja na jednej gałęzi w pewnej odległości od siebie.Zobaczymy jak będzie wiosną.

rzymian 

Wysłany: 2013-11-18, 20:45   

Mam nowego samca z tegorocznych lęgów. Bardzo szybko dał sie obłaskawić. Je z reki, przychodzi po łakocie, pozwala nawet pogłaskać się. ciekaw jestem jaki będzie wiosną i czy może pokryje skutecznie samiczkę. Jak dotąd nie są w najlepszych stosunkach- to ona jest dominą.On młody i słabo opierzony. poczekamy, zobaczymy. mam nadzieję że będzie to dobra para. Ona jest b. dobrą nioską i troskliwą kwoką, on zapowiada się na spokojnego samczyka.
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2015-11-28, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  

Przepiór 

Województwo: świętokrzyskie
Wysłany: 2013-12-27, 19:37   

Jakie woliery macie dla tych pieknych ptaków ?
MOże jakieś fotki ?

rzymian 

Wysłany: 2014-01-13, 11:55   

Moja woliera ma ponad 20 m2.Tragopany dzielą ją z parą aborygenków długoczubych.Są tam grube konary leszczynowe, po których ptaki chodzą i na nich nocują.Dwa koszyki wiklinowe na gniazdo wiszą po sufitem. Woliera ma 2 m wys.W połowie jest zadaszona poliwęglanem. Jest przy niej kurnik, ale tragopany wchodza tam sporadycznie i nie chcą w nim nocować.Od dołu na wysokość 70 cm rozpięta jest mata wiklinowa po to by ptaki miały więcej spokoju. Zdjęć nie zrobię bo cała woliera jest teraz z boków otulona włókniną.

nyszka 

Województwo: Śląskie
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2014-02-18, 22:03   
   Nr Tel.: 694 310 917

Moje tragopany

Ostatnio zmieniony przez Bawka 2015-11-28, 13:56, w całości zmieniany 1 raz  

leszek m 

Województwo: mazowieckie
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2015-11-28, 09:27   

Mam dwa samce tragopana temminckiego są to bracia i jedną samiczkę z innego gniazda,czy na wiosnę będe musiał oddzielić jednego samca i dlaczego tragopan satyra jest droższy od temminckiego przecież wyglądają prawie tak samo.
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2015-11-28, 13:57, w całości zmieniany 1 raz  

tragopan 

Województwo: Śląski
Wysłany: 2015-11-28, 10:54   tragopan modrolicy
   Nr Tel.: 504 008 332

Musisz zaobserwować wiosną, czy samce się nie przeganiają.
Jak się gonią, to musisz je rozdzielić. Na 100% samce i samice tych dwóch gatunków tragopanów nie wyglądają tak samo. I różnią się wygładem, charakterem, i innymi cechami.
Zdjęcia do porównania;
http://www.tragopan.pl/dodatki/tragopany.htm
http://www.tragopan.pl/dodatki/tragopanki.htm
A co do ceny, to tragopan czerwony znosi do 10 jaj, a modrolicy do 30 jaj.
Tragopan czerwony rozmnaża się przeważnie już w drugim roku
A modrolicy 50% procent już w pierwszym roku
zdjęcie tragopana czerwonego

zdjęcie tragopana modrolicego

Hodowla głuszcowatych

Odpowiedz do tematu