Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 22 Czerwca 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: minizoo
2011-04-15, 00:27
Czubatka polska brodata olbrzymia
Autor Wiadomość
adamusk5
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-10, 13:51   Czubatka polska brodata olbrzymia

Zakładam ten temat bo jestem zachwycony tą rasą kur i proszę was abyście pochwalili się waszymi podopiecznymi i wyrazili wasze zdanie co do tej rasy !!
Ostatnio zmieniony przez 2011-04-23, 02:56, w całości zmieniany 2 razy  

adamusk5
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-11, 09:21   

Ostatnio nabyłem koguta tej rasy poszukuje kurki ! moje spostrzeżenia wobec niego to kogucik jest bardzo ufny po wypuszczeniu go z pudełka kogucik bardzo ale to bardzo się rozpiał , nie wiem jak z innymi egzemplarzami ale jeżeli jest tak jak z miniaturami to bo nabyciu owego ptaka w krótkim czasie będzie nam wskakiwał na kolana i dosłownie jadł z ręki kogucik bardzo ładnie pieje kolor biały odznacza się na zieleń iglaków z tego co się dowiedziałem kurka niesie dość spore jajka idealne kury do gospodarstw agroturystycznych jako ozdoba i troszkę jako kura użytkowa ale nie wiem tego dokładnie jako kura ozdobna pewnie nie niesie się tak jak kura towarowa.
Ostatnio zmieniony przez adamusk5 2010-02-11, 09:23, w całości zmieniany 1 raz  

jakub 
HODOWCA PTAKÓW

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2010-02-13, 17:25   

Ja też bardzo lubię czubatki. Obecnie posiadam tylko miniatury. To nie prawda ,że czubatki nie wysiadują jajek, u mnie kurka wielbłądzia usiadła i wychowała kilka kurczaków, bardzo troskliwe matki.

Markus Kurspiot
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-13, 17:38   

Z tego co wiem dobre wyniki w tej rasie posiada p. Jerzy Ledzion (jerzyled). Posiadał je również w dobrej jakośći śp. Justyn Szwede. W Polsce jest to rzadka odmiana. Na zachodzie również, lecz są tam zdecydowanie lepszej jakości. Ostatnio widziałem piękne toolbunty, złote łuskowane, chamois i jastrzębiate czubatki olbrzymie u holendra Wima Diepenbroeka.

Jednak nie dorównują one urodą czubatkom miniaturowym... Może kiedyś?

daniel1
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-14, 15:16   

Kurczaczek, o Panie Ledzioniu to nie wypowiadałbym się w takich superlatywach :D Fakt, czasem ma ładne kury, ale zwróć uwagę na częste przemazy (srebrne czubatki), brak pełnego łuskowania (złote, wielbłądzie). Sam z ojcem nie mamy idealnych ale takie moje zdanie o tym Panie, na dodatek takie ceny "dowala" że głowa boli.

Nasze (wszystko przychówek 09r.)
- wielbłądzie

-złote - należy zwrócić uwagę szczególnie na koguta, ma czarne przemazy na ogonie co jest wadą; kura niepełne łuskowanie, czub dobry ale niezbyt spójny.

-tollbunt - śp. Justyna Szwede; kura ładna aczkolwiek luźny czub; kogut niestety ma więcej wad - luźny czub, widoczne dzwonki, zbyt dużo białych piór w ogonie.

To tak na szybko :)

adamusk5
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-15, 11:29   

daniel1, czy te kury są twoje poszukuje takiej parki kur o kolorze tollbunt czy dało by rade zakupić u ciebie taką parę albo jajka na wiosnę twoje czubatki wielbłądzie są cudne

A co do jakość czubatek olbrzymich to na wystawie w poznaniu widziałem kilka okazów o pięknej budowie i dużym spójnym czubie a mam dla was ciekawostkę za kilka dni będę posiadał ciekawy okaz biało-czuba czarnego kurka jest rasowa może nie jest idealna ale urodziła się bez wypustka ogonowego wiem że jest to wada ale kurka naprawdę fajnie wygląda
Ostatnio zmieniony przez adamusk5 2010-02-15, 11:33, w całości zmieniany 1 raz  

daniel1
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-15, 12:09   

adamusk5, kury może nie są dosłownie moje, lecz ojca :D Ja go na nie namówiłem więc trochę udziału w tym mam. Jak będą to pewnie będzie możliwość zakupienia, pierwsze jajka już się inkubują, jutro sprawdzamy czy są zalężone.
Co do wielbłądzich, z roku na rok widzę poprawę :diabel::

adamusk5
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-15, 13:27   

daniel1, naprawdę super poznawać takich ludzi jak ty chociaż tylko wirtualnie ale zawsze to coś powodzenia w hodowli a to jest mój numer gg 1119390 odezwij się jak coś będziesz miał a tu jest mój adres możesz mi wysłać kilka fotek z waszej hodowli chętnie pooglądam

adamusk5
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-15, 13:38   

kurczaczek zakupiłem od ciebie biało-czuby spróbuje pokombinować coś z tą kurką i kogucikiem od ciebie jestem tylko ciekawy czy jest to taki gen jak u arakun czy tylko wada genetyczna może dochowam się biało-czuba bez ogonowego co wy o tym myślicie

a oto fotka kurki kiepsko u niej z czubem no ale!!

BIANKA1 
MODERATOR

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 43 razy
Wysłany: 2010-09-18, 17:42   

Witam . Mam kogutka i 4 kurki wielbłądzie olbrzymie . Sama je klułam z jajek zakupionych na allegro . Są z połowy lutego , i jeszcze się nie niosą . Jestem tym zdziwiona , bo gołoszyjki , które kluły sie razem z nimi , juz dawno się niosą , a nawet doczekały sie potomka . Czy czubatki tak pózno dojrzewają , czy to tylko moje są opóżnione ?

domoslaw1975 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2011-11-02, 22:01   

Na allegro kupiłem białą parę "padewskich olbrzymich "niestety obydwa ptaki padły "wet" stwierdził mykoplazmoze.Na 11 zakupionych kurek u różnych sprzedawców,tylko ta para zachorowała ;(

justi112 

Województwo: opolskie
Wysłany: 2014-03-27, 17:25   

Temat ledwo żyje :( .Zakochałam się w tej rasie od pierwszego spojrzenia :D . Kupiłam
sobie koguta i dwie kurki w kolorze wielbłądzim jakieś trzy lata temu. Dziś pozostała mi tylko jedna kurcia, druga :aniolek: niestety :( . Ale już inkubują się jajeczka młodego pokolenia.

Janem- karol500 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2014-03-27, 17:45   

Bardzo ładne ja mam 2 kurki czarne, jednak jedna i druga nie spełniają kryteriów wzorca jedna myślę że ma coś we krwi z jedwabistej z uwagi na lekko niebieskawe zausznice i lekkie łapcie a druga ma za duży czub i za bardzo zadarty ogon. Twoje są bardzo ladne czuby mają jak małe melony, ja jednak uważam za kalectwo brak praktycznie jakiego kolwiek pola widzenia, chociaż czubek powinien być duży i pełny. Czekam na zdjęcia młodzianów. Ja za jakiś czas wstawię moich czarnulek.

adamusk5, jak chcesz to hoduj bezogoniaste białoczuby ja zrobię czubate gołoszyjki, brak ogona jest dla mnie jedynym powodem dla którego jeszcze nie mieszałem arakuan z moimi golasami, później są trudności przy kryciu jak się nie depiluje im tyłków, więc nie zapomnij o tym żebyś miał zamiast jednego na dziesięc przynajmniej połowę.
Ostatnio zmieniony przez Janem- karol500 2014-03-27, 17:51, w całości zmieniany 1 raz  

justi112 

Województwo: opolskie
Wysłany: 2014-03-27, 17:51   

Janem-karol500 Dziękuję za miłe słowo :D . Kurki rzeczywiście mają przeogromne te czuby. Zdjęcie jest z lata ubiegłego roku. Próbowałam im je troszkę przyciąć i nawet mi się udało. Też było mi ich szkoda.Zdjęcie młodziaków jak najbardziej pojawi się w odpowiednim czasie :D
Ostatnio zmieniony przez justi112 2014-03-27, 17:52, w całości zmieniany 1 raz  

Janem- karol500 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2014-03-27, 18:13   

justi112, Ja swoim tne praktycznie aż za dużo bo nie da się ukryć że wtedy nie prezentują się już tak okazale, a bardziej jak panki z irokezami. Jednak taka kura jest bardziej świadoma otoczenia i nie błądzi w poszukiwaniu ziarenka.

Odpowiedz do tematu