Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Indyki rude i inne.
Autor Wiadomość
LWlodarczyk 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 174
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2007-01-03, 15:06   

Tuż przed świętami gdy byłem u babci po indyka na świeta to zaobserwowałem coś, w tym roku mojej babci indyki się nie poszykowały i wiele młodych piskląt piskląt własnego chowu zdechło, i babcia dokupiła 7 białych mięsnych. Wszystkie ptaki razem się wychowywały i żyły zgodnie. Gdy tylko te białe zaczeły się wyróżniać w stadzie, bo szybciej rosły i nabierały siły, zdecydowanie dominowały nad rudzielcami i odganiały je od jedzenia, te były zawsze głodne i mikrej postury. Dlatego też pierwsze w kolejności pod siekierke były białe mięsne indyki, gdy ja zajechałem z tatą do babci został już ostatni biały indor dla nas i 5 swojskich indyków, indyków zaobserwowałem, że siedzi on sam smutny w oborze a rudzielce biegają po łące i polach, kiedy babcia posypała jeść to tym razem było inaczej to rudzielce miały przewagę i odegrały się widocznie za te wszystkie krzywdy i dziobały i skakały na grzbiet temu białemu. Czy to przejaw rasizmu  czy tylko znakomita ich pamieć ?.Na początku wszystkie w zgodzie żyły a potem nastąpił podział. Gdy tylko była pora karmienia to zawsze pierwsze były białe zawsze biegły jeden przy drugim w zwartym szyku, a tuż za nimi rudzielce niby sprawniejsze bo dużo lżejsze, ale pewnie niezle zastraszone. Gdy się przyjrzymy uważniej to można wiele zaobserwować w zachowaniach naszych milusińskich.

[ Dodano: 2007-01-03, 15:12 ]
Zamieszczam fotke dzikiej indyczki, o nietypomym ubarwieniu, bardzo ciekawa ptaszynka
http://www.bowhunting.net...11-WhiteHen.jpg
http://www.bowhunting.net...09-WhiteHen.jpg
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2007-01-03, 17:01   

Łukasz u kur też tak często jest, niektóre osobniki które w młodości były gnębione z czasem stają się bardziej odważne i potrafią zdominować najsilniejsze koguty.
 
 
LWlodarczyk 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 174
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2007-01-03, 21:14   

Zwierzęta jak ludzie każde z osobna ma swój indywidualny charakter, trzeba przyznać że indyki z reguły bywają zadziorne, choć bardziej może perliczki zwłaszcza gdy dobierają się w pary i każdy samiec stara się zaimponować swojej partnerce.
 
 
LWlodarczyk 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 174
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2007-02-22, 14:22   

Nareszcie z skanowano mi fotki teraz mogę w końcu zamieścić foto mojego starego indora który już dawno został z trawiony Wszystkie indyki jakie kiedyś miałem wyglądały tak jak ten

czerwone korale.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 705 raz(y) 89,01 KB

 
 
LWlodarczyk 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 174
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2007-02-22, 14:33   

Zgadza się na fotce są wymarłe kurki moje 2 liliputy, czarna to krzyżówka po liliputach i nioskach a reszta to nioski mojej babci
 
 
Dominik67 



Województwo: Łódzkie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 127
Skąd: Wieruszów
Wysłany: 2007-02-22, 16:04   

LWlodarczyk, wyrypiasty ten twój indor czy posiadasz jeszcze takie indyki lub twoja babcia??? Jeżeli tak to ja jestem chętny.
_________________
Padam aby powstać, Wstaje aby walczyć, Walcze by wygrać
 
 
 
LWlodarczyk 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 174
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2007-02-22, 19:18   

Hej ja już niestety nie mam indyków kiedyś je miałem u rodziców mamy ale dałem jedną indyczke mojej drugiej babci która ma je do tej pory Ostatni raz byłem u niej w starym roku więc nie wiem ile ich tam jeszcze ma miała 3 indory rude i 2 indyczki jedna czekoladowa a druga ruda zapytam ją jak będzie miała młode czy nie zechce odsprzedać kilku
 
 
Dominik67 



Województwo: Łódzkie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 127
Skąd: Wieruszów
Wysłany: 2007-02-22, 21:17   

Tylko wiesz ja bym chciał takiego koloru jak ten indorek na fotce naprawdę ładny kiedyś widziałem takiego na jakieś amerykańskiej stronie i nie wiedziałem że są one w Polsce . Bardzo był bym wdzięczny LWlodarczyk, jak byś mi skombinował parę tych indyków tylko takich 2 miesięcznych i dowiedz sie co do ceny tych pięknych ptaków naprawdę coś ładnego będzie jak taki kolorek będzie chodził sobie po podwórku.
_________________
Padam aby powstać, Wstaje aby walczyć, Walcze by wygrać
 
 
 
strus 


Województwo: Dolnoslaskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 44
Skąd: Czerna
Wysłany: 2007-02-24, 18:09   

Dominik67, Ja mam takiego koloru indyki, jak beda w tym roku mlode to dam znac. Zdjecie jest z tamtego roku, te indyki byly jeszcze mlode, pstaram sie niedlugo zamiescic fotke doroslych.

dsc01609_998.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 702 raz(y) 151,07 KB

Ostatnio zmieniony przez strus 2007-02-27, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
LWlodarczyk 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 174
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2007-02-25, 18:48   

Przypomniało mi się dziś coś na temat wysiadywania jajek przez indyczki, u mnie wybierały one zawsze miejsca na gniazdo nisko, nie tak jak kury w skrzynkach wyżej. Ustawiłem im stary duży zlew do którego zaczęły się nieść nie tylko indyczki ale i inne ptaki, zlew stał się nagle ulubionym miejscem do znoszenia jajek, niosły się do niego kury, perliczki, i kaczki piżmówki. Miejsce to było bardzo zaciszne, bo w samym końcu obory i nikt przeważnie tam nie zaglądał, indyczki jako dobre mamki przygarniały każde jajko, a gdy tylko zaczęły się lęgnąć pisklaki opiekowały się wszystkimi, a było ich sporo, dwie indyczki które siedziały w jednym gnieździe wodziły kurczęta, perliczki, indyczki i kaczki piżmówki. Wylęg trwał dosyć długo pisklęta były w różnym wieku, wiele jajek było też oziębionych, ale widok indyczek z wielogatunkowym potomstwem był zabawny.
 
 
karei 


Województwo: dolnoslaskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 174
Wysłany: 2007-04-26, 13:11   

Ten widok jest naprawde fajny ale ja wole zabierac jajka i dawać je w czsie kiedy usiądom wtedy zadne jajko nie zostanie zaziębione.
 
 
 
strus 


Województwo: Dolnoslaskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 44
Skąd: Czerna
Wysłany: 2007-06-11, 01:39   

Moj indor.

dsc03431_170.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 686 raz(y) 149,18 KB

 
 
 
Łukasz23 
REDAKTOR



Województwo: Łódzkie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 589
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2007-07-07, 14:11   

co myślicie o tym indorze :?: ma nietypowy kolor ni to niebieski ni szary taki dziwny :/ ogólnie mi się bardzo podoba troche nie wyrośnięty jak na indora ale ujdzie ;)

http://www.fotocommunity....display/9440060
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2007-07-07, 14:45   

Może to khaki??
 
 
Łukasz23 
REDAKTOR



Województwo: Łódzkie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 589
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2007-07-07, 17:41   

faktycznie nie pomyśliłem o tym to może być Khaki, w takim bądź razie to by była nowa odmiana kolorystyczna, ciekaw jak wygląda indyczka lub młode w tym kolorze :co:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15