Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Czwartek 24 Kwietnia 2014 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mirek_60
2012-05-21, 18:21
Hodowla kur niosek przydomowa
Autor Wiadomość
spajki01 
spajki01

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2010-02-14, 08:54   Hodowla kur niosek przydomowa

Cześć posiadam obecnie 24 kur w tym 2 koguty chce zakupić około 17 kur leghorn ale muszę coś zrobić z tymi które posiadam chciałbym je sprzedać ale nie mam komu.Jestem z okolic Krakowa. Powiedzcie mi czy najlepszą rasą do znoszenia jajek są kury leghorn> czy są inne lepsze rasy które się opłacają czy będzie się to opłacać jak myślicie z góry dzięki za odpowiedzi. A co najlepiej ;) dawać kurą mieszanki czy samo zborze a w zimie > piszcie dzięki

Ultra 

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2010-03-05, 14:33   

Co do rasy i opłacalności to raczej kup odchowane nioski z najbliższej fermy zajmującej sie produkcją niosek - są to krzyżówki które powinny być lepsze w kwestii nieśności od ras czystych .
Co do karmienia niosek to najmniej kłopotliwe jest kupowanie gotowych mieszanek - od mlodych kurek będziesz miał 100% nieśności - wychodzi nieco drożej ale karma powinna zawierać wszystkie skladniki we właściwych proporcjach.
Samo ziarno dla niosek to pasza zbyt uboga w białko i odbije się to na ilości jajek.
Jeśli mają nieograniczony trawiasty wybieg to można je karmić inaczej bo uzupełnią dietę o to co znajdą w terenie.

Grzegorz Hulanicki 

Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Wysłany: 2010-03-06, 14:16   

Pozytywnie na nieśność działa owies. Moje kury dostają raz dziennie owies a raz śrutę z owsa wymieszaną z paszą dla niosek i niosą się bardzo dobrze. Dodatkowo duży wybieg i zielenina o tej porze to kapusta i buraki.

damianx3 

Województwo: dolnoslaskie
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2010-03-06, 19:00   

Ej! ja bym od ciebie odkupił kury ;)
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2010-03-06, 21:36, w całości zmieniany 1 raz  

spajki01 
spajki01

Wysłany: 2010-03-07, 13:08   

to napisz na e-mail to pogadany

spajki01 
spajki01

Wysłany: 2010-03-08, 19:34   

e-mail piotrekfleja@interia.eu

patryk49991 

Województwo: dolnośląskie
Wysłany: 2010-03-21, 20:57   

U mnie na nieśność działa owies, ale doszedłem do tego metodą prób i błędów, spróbuj sam dopasować dla twoich kur odpowiedni jadłospis :D pozdrawiam :D

rybka1217 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2013-02-10, 21:18   Hodowla niosek

Witam!
Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość.
Chciałbym założyć hodowlę ok 150 do 200 kur niosek.
Oto moje pytania:
Czy opłaca się rejestrować jako formę i sprzedawać jaja po sklepach?
Jak ogrzać w zimię kurnik(pomieszczenie murowane)?
opłaca się kupować przenicę? czy lepiej mieć swoją?
Czego kury potrzebują?
I co dokładnie można dawać im jeść?
Proszę o pomoc :)

poli73 

Województwo: zachodniopomorskie
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2013-02-11, 12:59   

rybka1217, Na taką ilość kur potrzebny ci będzie jeszcze jeden kurnik :d
Poczytaj trochę w internecie ,na ten temat jest wiele informacji tylko trzeba poświęcić trochę czasu.

kamcio14 
kamcio14

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2013-07-12, 21:06   

kurnik ociepl styropianem ale lepszy zawsze mórowany kupuj chyba że masz dużo pola to posiej zboże ja swoim dawał :D

roman8887 
-hodowca kur

Województwo: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2013-07-16, 20:41   
   Nr Tel.: 512439851

rybka1217, Kolego ja mam w tej chwili 200 niosek . Zaczynałem rok temu od 50 żeby zorientować się jaki bedzie popyt na jajka ,okazało sie że jest dobrze wiec dokupiłem kurek .narazie niesie mi sie 90 sztuk reszta powoli zaczyna .Miesiecznie sprzedaje okolo 2000 jaj co narazie wystarcza na utrzymanie tych kur co sie niosa i tych co dopiero zaczynają . Jak we wrzesniu wszystkie zaczna sie już ladnie nieść to dopiero zobacze ile naprawde wychodze miesiecznie na czystko z tych 200 kur. zboże i pasze kupuje od wiosny do jesieni daje im wiecej zboża niż paszy proporcja 1/6 łopatka paszy na 6 zboża reszte sobie nadziubią w terenie. kurnik mam też w pomieszczeniu murowanym nie ocieplanym. Kury to takie małe grzejniki , a tak ilość wygrzeje sama pomieszczenie . na te 200 kur mam 50 gniazd czyli na jedno gniazdo przypadaja 4 kury teoretycznie bo wiadomo że same sie nie podzielo na czwórki i nie wyznaczą sobie gniazd, a co do rejestracji to raczej przy takiej ilosci nie bedzie opłacalna i nie jest konieczna .
Pozdrawiam

agulaj 

Województwo: łodzkie
Wysłany: 2013-07-16, 21:37   

[b]roman8887[b]a czym karmisz te nioski? Paszą dla niosek, czy pszenicą + zielonka?
Planuję rozpocząć hodowlę niosek, kwestia czasu i rozeznania się w temacie. Mamy gospodarstwo, pszenica, owies swój. Teren zielony również, kwestia ogrodzenia. Pytanie przy jakiej ilości kur zaczyna się opłacalność. Jeżeli chodzi o pomieszczenia dla kur to mamy dość duże możliwości (stąd pomysł, żeby może zacząć z nioskami). Szczerze nie chcę karmić ich gotowymi paszami bo chciałabym sprzedawać je jako wiejskie jaja, czyli zdrowe i wolne od chemii. Przeglądam internet i strony i zastanawia mnie co robić z nioskami w momencie wymiany stada? Gdzie kupić większa ilość niosek? Pomożecie odpowiedzieć na te parę pytań?
Ostatnio zmieniony przez agulaj 2013-07-16, 21:37, w całości zmieniany 1 raz  

roman8887 
-hodowca kur

Wysłany: 2013-07-16, 22:31   

Jak masz swoje zboże to już lepiej stoisz niż ja. Jak chcesz mieć dobrą nieśność to troche paszy wieloskładnikowej musisz dać zwłaszcza zimą jak kury same sobie nie mogą na dziobać . Jak ty dasz troche tej paszy to i tak jajka bedą sto razy lepsze niż te z fermy także nie masz czego się obawiać . Ja mam ogrodzenie 50x50 tylko z tym że kury siedzą w nim tak do południa później są wypuszczane i lataja luzem po całym teranie czyli bez ograniczeń .Na razie tak mam ponieważ żaden drapieżnik na szczeście jeszcze nie zaatakował . Na początku jak byś im ogrodzil jakiś teren nie duży to bedzie fajnie, ale z czasem kury z tej zagrody zrobią pustynie i nie bedą już miały czego skubać tak jak było u mnie dlatego też robie tak jak wczesniej napisałem. Czy sie opłaca ? Rozmawiajac z babka od której kupowałem kurczaki powiedzała mi że juz z 300 kur można wyżyć . przeliczyłem sobie oczywiście tak orientacyjnie biorac pod uwage wszystkie możliwość ,że majac 300 sztuk można miesiecznie już na czysto zarobic okolo 2800 zł sprzedajac jajka po 70 gr najlepiej indywidualnym klientom . Ja narazie sprzedaje po 60 gr, ale od wrzesnia podniose do 70gr . Ja biora kurczaki odchowane od 15 do 17 tygodnia wlasnie od tej kobiety co wczesniej pisałem. ona też hoduje kury na jajka od paru lat co roku wymieniajac stado czyli 500 sztuk . Sprzedaje je po 10 zł i moment jej schodzą . Ja też tak na drugi rok bede robił tylko muszę zrobić drugie pomieszczenie dla tych kurek co beda na wymiane bo nie można dopuscić do przestoju w produkcji jajek bo stracisz klientów , także jak młode kurki zaczynaja Ci sie pomału nieść dajesz ogłoszenia do gazety czy gdziekolwiek że masz na sprzedaż roczne kury np. po 10 zł i moment Ci pójda .Ja Już wiem ze jak bede wymieniał te 200 sztuk to wiekszość pojdzie do ludzi co biorą jajka ode mnie . Jak masz jeszcze jakieś pytania to smiało pisz
Pozdrawiam Przemas

agulaj 

Województwo: łodzkie
Wysłany: 2013-07-17, 15:13   

A czy tą sprzedaż jajek jakoś zarejestrowałeś czy po prostu jako rolnik i produkcja rolna? Nie potrzeba tego to weta zgłaszać czy coś? Do tej pory raczej w trzodzie i bydle się obracaliśmy, a drób tak dla siebie i dalszej rodziny te 30 szt. Ale możliwości są i na 500 więc czemu by nie spróbować.
Co do wybiegu myślę o podzieleniu na kwatery i co jakiś czas im po prostu kwatere zmieniać jak już zniszczą tą pierwszą, to na drugą, trzecią czy czwartą. Zależy od ilości kur.
Dziś tak orientacyjnie byliśmy na rynku podejrzeć ceny, parę sztuk 17 tyg dokupiliśmy bo wiadomo stado się starzeje. Ale musiałabym znaleźć hodowcę który większą ilość kurek by mi sprzedał.
Ostatnio zmieniony przez agulaj 2013-07-17, 15:14, w całości zmieniany 1 raz  

roman8887 
-hodowca kur

Wysłany: 2013-07-18, 11:52   

nie rejestrowałem bo ileś tam sztuk można mieć bez rejestracji .Roznie pisza . Ja sie jakiś czas temu do czytałem że można mieć 350 sztuk albo sprzedawać 2000 jaj tygodniowo bez rejestracji , ale czy to na pewno prawda to Ci na 100% nie powiem . Jak bedzisz kupował kury to uważaj żeby Ci czasem handlarze nie wcisneli kur towarowych bo te mendy znoszą małę i brazowe jajka i wygladaja jak fermowe . Ja mam 50 sztuk towarówek reszta jest rasy Rossa i sa bardzo dobre .

Odpowiedz do tematu