Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Woliera nr Grudzień 12/2006- woliera jako 2miesięcznik?
Autor Wiadomość
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
  Wysłany: 2006-12-20, 16:36   Woliera nr Grudzień 12/2006- woliera jako 2miesięcznik?

Woliera nr Grudzień 12/2006

Wielkie zmiany - co sądzicie o tych zmianach np - woliera jako 2miesięcznik?
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-12-20, 17:10   

Lipa, ja się przywiązałem do miesięcznika. Teraz będzie się długo czekać i oby to na złe nie wyszło bo Exota za jakiś czas będzie planowała być miesięcznikiem, a o hodowli ptaków ozdobnych mają spore pokłady wiedzy.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-12-20, 17:22   

wanted, tez mi sie tak wydaje.. też sie nie ucieszyłem tym. Czytając nowego wstępniak w tym nr , coraz bardziej sie dobijałem...
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-20, 18:15   

To była bardzo trudna decyzja - dwumiesięcznik.

Zaważyło na niej kilka względów.

Nie można nie zauważać, że świat się nie zmienia. My w pewien sposób wyprzedziliśmy pewne zauważalne trendy. W swojej drukarni produkuję około 150 tytułów. Wiele z nich musiało ograniczyć nakłady, wiele w w ogóle padło, a sporo otarło się o bankructwo. Poważni, przestrzegający praw autorskich wydawcy, nigdy nie wygrają z internetem, tym wielkim śmietnikiem gdzie wszystko można przeczytać za darmo i nikt tak naprawdę nie przejmuje się prawami autorskimi. Kopiowanie zdjęć - czy to w postaci podlinkowywania czy wręcz wklejania żywcem - jest nagminne. Podobnie z tekstami. A ja, jako wydawca, aby mieć znakomite zdjęcia kur z Lipska zatrudniłem dwóch profesjonalnych fotografów, musiałem im zapłacić sporą kasę, nie mówiąc już o kosztach transportu i zakwaterowania. Woliera płaci też swoim autorom - może niedużo ale zawsze coś. A gdzie koszty druku, wysyłki, telefonów? A jakie ryzyko finansowe ponosi właściciel jakiegoś portalu internetowego? Żadne. Gdyby jeszcze userzy wzięli aparaty fotograficzne i pióra do ręki i coś sami sfotografowali albo napisali...? Ale nie! Użytkownicy portali rżną cudze dzieła beż żadnej żenady uważając, że tzw. "sieć" jest własnością ogólnoświatową. A tak przecież nie jest... To co jest kapitalne w przypadku wielu portali to fakt, że udało im się stworzyć coś na kształt społeczności internetowych. Tę społeczność jednak trzeba kształcić i edukować aby obowiązywały na nich zwykłe "ludzkie" zasady przyzwoitości.

Dlatego też sama Woliera musi się zmienić aby jakoś dopasować się do tego co się dzieje. Będzie o wiele grubsza - prawie 100 stron. Będzie więc "co wziąć do ręki". Od pewnego czasu po zmianie leyautu staliśmy się klasycznym ilustrowanym magazynem, a teraz ten kierunek będziemy rozwijać i umacniać. Bieżące informacje będą publikowane na tej stronie internetowej, natomiast materiały problemowe, przekrojowe trafią do wersji drukowanej.

Wanted pisze - "lipa. Bardzo przykro mi takie opinie czytać. Ale sam Polski Kurnik, robiąc u siebie to co robi do tej "lipy" się przyczynił.

Z wielu jednak ust słyszę, że "Woliera" spełniła i nadal spełnia ogromną rolę kulturotwórczą, słyszałem nawet opinie, że jest pismem kultowym. W Europie Zachodniej jest uznawana za najładniej wydawane pismo w tej branży tematycznej. I takie było nasze założenie - trafienie do czytelnika z górnej półki, ambitnego. Gdybyśmy chcieli zniżyć się do poziomu pisma tabloidów skonstruowanych na zasadzie "zabili go i uciekł" to nasz nakład byłby zapewne o wiele większy. Ale dopóki ja jestem wydawcą "Woliery" taka rzecz nie będzie miała miejsca. Wolę być wydawcą pisma opiniotwórczego a nie "trzepać kasę".
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2006-12-20, 19:13   

A ja powiem, ze mój egzemplarz "Woliery" zrobił wieką furorę w pewnym pokoju nauczycielskim w liceum. Pozyczyłam wydanie o czubatkach mojej kolezance, a ta pokazała je szacownemu gronu pedagogicznemu, które było pod wielkim wrazeniem, ze takie kury w ogóle są :-) .
Maja
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-12-20, 19:49   

sroszkowski napisał/a:

Wanted pisze - "lipa. Bardzo przykro mi takie opinie czytać. Ale sam Polski Kurnik, robiąc u siebie to co robi do tej "lipy" się przyczynił.
.


Czy mógłby Pan bardziej sprecyzować ?

Co do samego pisma, nie mam zastrzeżeń bo jest na pewnym poziomie. Jednak są braki w niektórych tekstach i opisach gatunków, ale z tym to się chyba boryka każde czasopismo. Jednakże powinno się, moim zdaniem przyłożyć do większej gamy opisów innych rodzin ptaków. Powinno być wszystko, ale tu niestety jest potrzebna pomoc userów/autorów tekstu itp.
Biorąc pod uwagę Exotę, czasopismo to się naprawdę rozrasta i wyrabia sobie markę w społeczeństwie polskim. Faktem jest, że narazie piszą tam o zupełnie innych ptakach, jednakże nasila się co raz mocniej druk o ptakach grzebiących i wodnych. Zapewne za jakiś czas zwiększą swoją ofertę w artykułach, tym bardziej że planują być miesięcznikiem.
Co niektórzy wiedzą też, że posiadają oni naprawdę wielkie zaplecze jeśli chodzi o teksty. Są bowiem polskojęzycznym wydaniem Czeskiej Exoty, a nie ukrywając-posiadaja oni wielu wybitnych hodowców i znających się na chowie ptakó. Ich czasopismo ma też wieloletnią tradycję i z tegfo co wiem, kładą wielki nakład by na dobre zagościć na naszym rynku.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2006-12-20, 19:55   

Trochę szkoda, że Woliera będzie dwu miesięcznikiem.

Maju ja miałem kiedyś kilka numerów szkole i kilka biuletynów to zrobiły taką furorę, że hej, a naddatek na żywo kiedyś miałem czubatki w szkole i przez cały dzień mogły hasać po pokoju nauczycielskim ku uciesze wszystkich pedagogów.
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-20, 21:20   

Proszę bardzo, wanted, mogę to doprecyzować.

Proszę zauważyć, że pod tym wpisem jest "zmieniono 3 razy". W pierwszej wersji było "Ale sam Polski Kurnik jest w pewnym sensie w stosunku do "Woliery" nieuczciwą konkurencją". Zmieniłem to jednak po chwili aby nie zaogniać sytuacji. Zapomnij na chwilę o tym, że jesteś związany z PK i postaraj popatrzeć trzeźwym okiem na sytuację. Sama "Woliera" jak i nasze forum nie ma szans konkurować z Waszym bardzo dynamicznym - muszę to przyznać - portalem. Wy nie macie żadnych oporów przy korzystaniu z cudzych materiałów. Po prostu bierzecie je, publikujecie. Koniec. Kropka. I to za darmo. A moje wydawnictwo podpisuje umowy z autorami, za kazdym razem prosi o zgodę na publikowanie czyjegoś dorobku intelektualnego i do tego płaci honoraria.

Podobnie jest z w przypadku obydwu forów. Kiedy u nas pojawi się jakieś zdjęcie pożyczone z "sieci" reagujemy natychmiast i je po prostu wycinamy i na dodatek zwracamy uwagę userowi aby tego więcej nie robił, co powoduje, że użytkownicy zniechęcają się za takie traktowanie. Przez co nasza oferta jest dużo mniej atrakcyjna bo mniejsza. A u Was...hulaj dusza. Nie macie kompletnie żadnych oporów. Podać przykłady? Choćby Wasze albumy, którymi chwalicie się, żę mają tak dużą oglądalność. Ile tam jest zdjęć wykonanych osobiście przez użytkowników Polskiego Kurnika? Chcecie uczciwie konkurować? To aparaty do ręki i marsz w Polskę robić zdjęcia. Tak jak ja to robię i tak jak robi to Mateusz, który tak Was denerwuje. Ja w swoim archiwum mam już 5.000 zdjęć. A "Woliera" ma kilkanaście tysięcy legalnie pozyskanych fotek.
 
 
Pawi Król 



Województwo: pomorskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 147
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2007-01-04, 17:27   Re: Woliera nr Grudzień 12/2006- woliera jako 2miesięcznik
   Nr Tel.: 503362871


Kamil Kowalski napisał/a:
Woliera nr Grudzień 12/2006

Wielkie zmiany - co sądzicie o tych zmianach np - woliera jako 2miesięcznik?


Szanowni kłótliwi userzy . Zobaczcie do czego miał odnosić się temat poruszony przez Kamila. Mieliśmy tu poznać i zarazem wyrazić swoją opinie o miesięczniku "Woliera" a temat przerodził się całkiem w inną dyskusje. O ile pamiętam temat zdjęć był wielokrotnie poruszany na oby dwóch forach .
Moje osobiste zdanie co do "Woliery" jako dwumiesięcznika - no cóż trzeba się będzie przyzwyczaić .
 
 
 
Bonzaj 



Województwo: Małopolskie
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 7
Skąd: Smoczogród
Wysłany: 2007-04-22, 18:55   

sroszkowski napisał/a:
nieuczciwą konkurencją


Na głównej stronie Woliery nad banerem "Polskiego Kurnika" widnieje kolorowy napis "Nasi partnerzy".... No cóż, nie wszystko mogę zrozumieć w tym paradoksalnym temacie, ale pewnie tak już musi być. Przepraszam za OT.

Wielka szkoda, że Woliera staje się dwumiesięcznikiem. Ja jednak we wszystkim widzę lepszą stronę. Cieszę się że nie np. kwartalnikiem.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Bonzaj 2007-04-22, 18:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-22, 20:33   

Wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku. Więcej nasz łączy niż dzieli... i to jest najważniejsze.
Zdradzę Wam, że osobiście odwiedziłem "lobo" z PK. Pogadaliśmy, poplotkowaliśmy i coś tam ustaliliśmy w sprawie przyszłej współpracy.
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2007-04-22, 20:39   

No to widać że idzie ku jeszcze lepszemu.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Pawi Król 



Województwo: pomorskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 147
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2007-04-24, 08:13   
   Nr Tel.: 503362871


I tak powinno być Panie sroszkowski kiedy pan do nas zawita
A ,,woliera,, jako dwu miesięcznik uważam że jest ok. Przedewszystkim ma więcej stron a co za tym idzie więcej artykułów więcej ciekawych fotek . I tak trzymać
Ostatnio zmieniony przez Pawi Król 2007-04-24, 08:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13