Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wj1964
2010-03-18, 21:47
Różnice miedzy indykami.
Autor Wiadomość
Karolina_bg 


Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 16 Mar 2010
Posty: 17
Wysłany: 2010-03-17, 17:39   Różnice miedzy indykami.

Czym się różnią czerwone indyki, niebieskie od białych? Chodzi mi o wagę hodowlę itp.
_________________
KAROLINA
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-01-09, 01:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
dida127 



Województwo: Świętokrzyskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 4
Wysłany: 2010-03-17, 17:46   

Całe białe to zazwyczaj Brojler rasa typowo mięsna indyki rosną nawet do 17kg i więcej.
Reszta to znaczy Czerwone,Niebieskie,Royal Palm,kanadyjskie to indyki wagi średniej różnią się kolorem i też wagą ale nie wiele.
Te odmiany prócz brojlerów znakomicie nadają się na kwoki indyczki troskliwe i dobrze wysiadują jajka.
Taka jest moja wiedza na ten temat więc tyle mogę Ci napisać.
 
 
 
sylwia2401 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 165
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2010-03-17, 18:06   

dida127, indyki kanadyjskie są troszkę lżejsze od czerwonych i niebieskich,lepiej nadają się na nasadki. Karolina_bg, i podstawowa rzeczą jaka odróżnia te indyki, to CENA :D :D
 
 
Karolina_bg 


Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 16 Mar 2010
Posty: 17
Wysłany: 2010-03-17, 18:28   

dziekuje jestm mlodym hodowcą i zależy mi na tym żeby zaraz nie starcić wszystkich mam możliość kupenia i białych i niebieskich i sama nie wiem które bardziej warto
_________________
KAROLINA
 
 
sylwia2401 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 165
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2010-03-17, 18:32   

Karolina_bg, jeżeli oryginalne niebieskie to bierz niebieskie, bo droższe i mało spotykane :diabel:: ,jeżeli na mięsko to białe :D
 
 
Karolina_bg 


Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 16 Mar 2010
Posty: 17
Wysłany: 2010-03-17, 19:21   odp

no ceną jest różna białe 9 zł, czerwone 12 zł i niebieskie 25 zł. a co to znaczy oryginalne nierbieskie
_________________
KAROLINA
 
 
sylwia2401 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 165
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2010-03-17, 19:27   Re: odp

Karolina_bg napisał/a:
no ceną jest różna białe 9 zł, czerwone 12 zł i niebieskie 25 zł. a co to znaczy oryginalne nierbieskie


I ta cena, oraz kolor, jest największą różnicą w indykach,a oryginalne to miałem na myśli, żeby niebieskie nie były skrzyżowane np;z białymi, bo dorosłe niebieskie, kosztują około 800zł
 
 
Piotr_Wisienka 
młodszy ornitolog :)



Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 39
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 69
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 2010-03-18, 16:53   

Może ja cos powiem do tematu :)

Są więc indyki lekkie (mini), średnie (midi) i ciężkie (maxi).


Typ mini charakteryzuje się małą masą ciała, wczesną dojrzałością rozpłodową, dużą nieśnością. Masa ciała dojrzałych indyczek mini wynosi 4–6 kg, a indorów 8–12 kg. Typ ten reprezentują lekkie rody białych szerokopierśnych, mały miały belstville oraz bronz standard.

Indyczki typu midi osiągają masę ciała 6–8 kg samice i 12 –16 kg samce. Odznaczają się one bardzo dobrymi cechami mięsnymi. Do tego typu zaliczane są rody białe szerokopierśne i bronz szerokopierśny.

Typ maxi to już prawdziwa waga ciężka. Indyczki osiągają masę ciała 11–15 kg, indory natomiast 18–25 kg. Są mniej nieśne: w okresie 20–24 tygodni indyczka maxi znosi 30–35 jaj, podczas gdy, np. indyczki lżejsze – midi znoszą ich ok. 70, a nawet więcej – niekiedy do 115 sztuk! Indyki typu maxi charakteryzują się doskonałym umięśnieniem (ponad 70 proc. mięsa w tuszce). Są to najcięższe rody: białe szerkopierśne i bronzy szerokopierśne.

Co do mutacji barwnej, bo o tym mowimy, kolor niebieski ( ma tez rózne odmiany ), jest najdroższy bo po prostu żadko kto je ma. Jest to stosunkowo nowa mutacja barwna. Czerwony - zależy jaki, czy z białymi koncówkami ogona, czy cały czerwony ( odmiana czekoladowa ). Odmiana biała - zwykły to royal, natomiast broiler posiada wąs, krawat na piersi. To go rużni od royala. Odmiana royal palm to biała mutacja z czarnymi zakńczeniami piór na skrzydłach.

Piotrek
_________________
Kiedy się kaczka pleszcze - na pewno będą deszcze
Przyjdzie święta Weronika - znisie jajo kaczka dzika
Tam gdzie się znajduje gniazdo bociana, podczas burzy piorun nie uderzy
 
 
 
Karol Chmielewski 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: warmińsko - mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 280
Wysłany: 2010-03-18, 16:55   

Karolina_bg indyki tych kolorów w hodowli nie różnią się niczym, wszystkie wymagają jednakowych warunków bytowych.

Nie zawsze biały indyk to brojler, mam u siebie indyki domowe białe, waga indorów tej odmiany to ok. 8 – 10 kg, zaś indyczki ważą w granicach 4 – 6 kg. Waga ptaków odmiany niebieskiej jest podobna do wagi indyków białych, zaś indyki czerwone są zazwyczaj trochę cięższe, gdyż indor tej barwy może ważyć ok. 8 – 14 kg, zaś indyczka ok. 5 – 7 kg. Jak wspomniano, różni je także cena i możliwe, że indyki niebieskie w cenie 25zł nie są właśnie tą odmianą. Hodowcy nie znający się dobrze na kolorach, po prostu je mylą. Raz widziałem jak w tytule było napisane „sprzedam niebieskie indyki”, w rzeczywistości były to ptaki odmiany liliowej, sporadycznie spotykanej, lecz dostępnej odmiany u nas w Polsce. Inną barwą, która jest podobna do odmiany niebieskiej to odmiana porcelanowa.

Prosiłbym administrację o przeniesienie postów do odpowiedniego działu, gdyż to nieodpowiednie miejsce. Z góry bardzo dziękuję.
 
 
Karolina_bg 


Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 16 Mar 2010
Posty: 17
Wysłany: 2010-04-01, 20:08   odp

A ile miesięcy musi miec indyczka żyby się nieść?
_________________
KAROLINA
 
 
krzysio963 


Województwo: śląskie
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 11
Skąd: Zawiercie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2010-04-04, 10:03   

czerwone indyki są dobrymi matkami , znoszą dużo jaj i są dobrymi kwokami, czarne są podobne do czerwonych ale według mojego doświadczenia to czarne indyki mają lepsze mięso i są lepszymi matkami od czerwonych indyk no i są droższe u mnie na targowisku jednio dniowe kosztują 15 zł a dorosłe do uboju kosztują od 85 do 115 zł zależy od wagi .czerwone jedno dniowe kosztują 12 zł a do uboju 0d 80 do 105 zł . Białe brojlery na mięso są najlepsze , po uboju są dużo cięższe od indyk czarnych , czerwonych , są za to niezbyt dobrymi matkami znoszą 50% zalężonych jaj i rzadko chcą być kwokami trzeba podkładać jaka pod kurę kwokę lub pod czarną lub czerwoną indyke .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15