Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Paw.
Autor Wiadomość
marcinx 


Województwo: podkarpackie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 11
Wysłany: 2009-07-13, 13:21   Paw.

Witam niedawno kupiłem pawia i narazie zymam go w wolierze ale go mam puscic na wiekszy wyieg. Siatka ma 2m wysokosci i jak bym mu przycioł lotki na skrzydłach to on by przefrunoł przes tą siadke czy nie. Bo boje sie ze przefrunie jak mu lotek nieprzytne.Zgury dziekuje
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-01-09, 00:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marcin50 
marcin


Województwo: opolskie
Wiek: 46
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 11
Skąd: rudniki
Wysłany: 2009-07-13, 21:53   
   Nr Tel.: 602748143


Cześć moje pawie chodzą po moim gospodarstwie gdzie chcą i fruwają też gdzie chcą nawet łażą po dachu jak masz dużo miejsca w okół to puść je i nie obcinaj im lotek bo to ptaka szpeci.Jak je już troszkę przytrzymałeś w wolierze to ci nie uciekną narka.
 
 
marcinx 


Województwo: podkarpackie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 11
Wysłany: 2009-07-13, 22:35   

Ale jagbym przycioł im skrzydełka to da rady przefrunoc 2m siatke czy nie
 
 
marcinx 


Województwo: podkarpackie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 11
Wysłany: 2009-07-13, 22:38   

a jeszcz jedno paw ma 2 lata czy w tym wieku one sie drą czy nie
 
 
qwert12 


Województwo: podlaski
Wiek: 29
Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 40
Wysłany: 2009-07-14, 21:25   

Ooooo tak drą się i to mocno. Nie wiem jak to jest kiedy nie mają samicy ale jak mają to jak najbardziej
 
 
 
Karol Chmielewski 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: warmińsko - mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 280
Wysłany: 2009-07-14, 22:07   

Pawie to zwinne ptaki i mają dobrze zbudowane mięśnie nóg i silne wybicie w czasie skoku. Mają tak z powodu swojego "ciężaru" i podnieść do lotu takie ciało to nie lada wysiłek. My tego zbytnio nie widzimy, bo to ułamek sekund, ale potrzebują sporo energii do wybicia. A więc jak wynika z kontekstu siatka o wysokości 2m nic nie da, nawet jak obetniesz lotki. Siatka jakąś tam barierą będzie, ale prędzej czy później paw skorzysta z "wolności".

Jeśli go już trzymałeś jakiś czas w wolierze to możesz spróbować go wypuścić i obserwuj jak się zachowuje. Jeśli biega w tę, a potem w drugą stronę wzdłuż ogrodzenia to znaczy, że chce uciec, a jeśli przez dłuższy czas będzie chodził po wybiegu, dziobał i był spokojny, a na wieczór wróci do woliery, bądź w jej okolice to znaczy, że się już przyzwyczaił do miejsca i nie powinien uciec.

Obcięcie lotek zrobi z niego pewnego typu kalekę, ponieważ nigdy nie wiadomo co czycha w okolicy (pies, lis) i jeśli ptak będzie miał obcięte lotki to będzie miał mniejsze szanse na ucieczkę.

Co do wrzasku jakim potrafią się "pochwalić" to prawda i może on być utrapieniem wielu sąsiadów.
 
 
marcinx 


Województwo: podkarpackie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 11
Wysłany: 2009-07-15, 12:38   

A mam jeszce pare pytan: ja mieszkam na wsi i czymam pawia narazie w wolierze mam pawia od soboty i jakbym go wypuscił za siatke o powieszni 10a to niepowinien uciec jak sie zadomowi a poile dniach powinieniem go puscic jak go mam od soboty.Kołomnie niema
najbliższym otoczeniu domów tylko zaraz koło siatki jest las.
 
 
Karol Chmielewski 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: warmińsko - mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 280
Wysłany: 2009-07-15, 14:43   

marcinx jeśli masz go od soboty to trochę mało. Pawie to „dzikie” ptaki i nie zadamawiają się od razu jak kury. Najlepszym wyjściem, gdy zaczynamy hodowlę pawi jest kupno samicy z młodymi i zrobienie woliery tak, aby młode mogły wychodzić poza nią, a dorosła samica nie miała takiej możliwości. Gdy młode dorosną są już oswojone z otoczeniem i trzymają się go, a samica sama nie powinna uciec i trzyma się razem z młodymi w okolicy woliery, w której się wychowały.

Ty akurat masz dorosłego pawia i z opisu wywnioskowałem, że jest on sam. Jeśli nie masz innych ptaków (kury) to samotnik będzie szukał partnerki i powędruje gdzieś w jej poszukiwaniu. Oczywiście nie jest to pewne, bo to zależy od indywidualnych cech osobnika, niektóre szybko się zaaklimatyzują, a inne nie. Właśnie do kur może się przyłączyć i chodzić z nimi i nie ucieknie, ale to musisz już sam sprawdzić, oczywiście ciągle go pilnując żeby w razie czego móc zareagować.
 
 
marcinx 


Województwo: podkarpackie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 11
Wysłany: 2009-07-15, 17:44   

Ja jestem z moim tata miłosnikami drobiu ozdobnego i chowamy kury ozdobny, bazanty wiec paw narazie czymam go w wolierze ale jak go wypusce to bedzie chodził z kurami bo jak w czesnij napisłamto na 10a polu chodzą kury i. paw niebyłby sam mam mu kedy kupic samice
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13