Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Niedziela 15 Grudnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Zimowanie przepiórek
Autor Wiadomość
indyk963 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2010-04-22, 14:40   Zimowanie przepiórek

mam pytanie . Mam dwie przewiewne klatki po królikach i mam zamiar hodować w nich przepiórki japońskie i nie wiem czy się przezimują . Klatki są na dworze i chciałbym się dowiedzieć czy przepiórki przetrwają zimę na dworze ? do jakiej maksymalnie temperatury wytrzymają ? nic im nie będzie ? będą chorować ?
czekam na szybkie odpowiedzi .
Ostatnio zmieniony przez 2014-12-28, 19:04, w całości zmieniany 1 raz  

gege 

Województwo: swietokrzyskie
Wysłany: 2010-04-22, 20:27   Re: klatki przepiórek i zimowanie

Nie próbowałem do jakiej temp wytrzymają,ale wątpie żeby przezyły na dworze mróz,wiatr i śnieg może ich wykończyć.

krzycho
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-08, 16:19   

na polu w zimie nie będą niesc jajek

przemek511 

Województwo: małopolskie
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2010-05-14, 22:05   

a nie dalbys rady na zime , szczegóonie na duze mrozy zamykac w jakkiims korniku?? tak byloby najlepiej. mialem przepiorki japonskie, ale niestety krotko przed zima kot zrobil napad i wszystkie zadusil a chodzily z kurami po podworku luzem(podciete mialy tylko lotki);) mam zamiar znów :D kupic, ale nie mam jak na razie z kad...
pozdrawiam

Mój temat w spisie hodowców:
http://www.forum.woliera....=asc&start=1350
http://www.garnek.pl/przmar8

Ziommal 

Województwo: Małopolska
Wysłany: 2010-05-15, 16:32   

Witam
Przemek Ja też jestem z małopolski (GM Zielonki) a Ty z kad jestes ??
Ja środa/czwartek bede miał przepiórki musze zbudować im klatke ale chciałbym taka wypasiona z pochylona podłoga by mogły jajka sie turlikać do korytka. Czy tałem że jakiś gościu zrobił korytko na zewnatrz i wrtedy nierozsypuja jedzenia.
Masz jakieś patenty lub zdjecia klatek??

Pozdrawiam
Konrad

AndrzejS 

Wysłany: 2010-05-15, 20:31   
   Nr Tel.: 665 243 797

Ziommal klatka może wyglądać tak
http://www.hodowlany.pl/i...iwania_jaj.html
Andrzej

Ziommal 

Województwo: Małopolska
Wysłany: 2010-05-16, 09:06   

Witam
Wiem oglądałem klatki na ten stronie ale ja chce zrobić drewniana. mam już materiał na nia ale chce się dowiedzieć czegoś więcej np daje sie podłogę po skosie by jajka mogły sie turlikać a z przodu co jakiś odstęp (nie wiem co ile) druciki by jajko mogło swobodnie przeturlikać sie a przepiórka nie zwiała., obawiam sie też rozbicia jajka o te prety. Gdzieś wyczytałem (post z 2007r) że gościu zrobił też karmnik na zewnątrz tzn przymocował korytko do ścianki a w ściance zrobił jakieś szczeliny by mogły przepiórki wystawić głow by sie posilić a nie mogły przejsć przez dziure. Podłoga z siatki tylko nie wiem jak geste oczka i wtedy odchody spadaja na deske poniżej.
Po co mam wymyślać coś skoro już ktoś to zrobił przede mna. Wystarczy pare fotek kilka wymiarów i jak zbuduje klatke to zamieszcze schemat by było dla potomnych :)

rozan502 

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2014-06-27, 21:33   

witam,mam 30 szt przepiórek japońskich,w klatce na podwórzu,teraz jest ok bo ciepło ale na zimę chciałbym je gdzies przenieść żeby też były jaja,myślałem żeby w szopie zrobić z jakis materiałów jakby wyodrebnione niewielkie pomieszczenie które bedzie ocieplone i ogrzewane ale narazie nie wiem czym je ogrzewac żeby przy mrozach było minimum 16 stopni i żeby te ogrzewanie nie zrujnowało mnie finansowo,tak myslałem o butli gazowej i nakręcanym na nia słoneczku,takiej jakby farelki ale zastanawiam sie na jak długo taka butla by starczyła i czy nie zaszkodzi to przepiórkom,jeśli macie jakies swoje rozwiazania albo jakies pomysły to prosze piszcie

waldi 1979 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2014-06-28, 06:17   

Witam.@rozan,ja bym ocieplił tą szopę styropianem 10cm np. i na styropian dał jeszcze jedną warstwę desek lub płytę osb.Wiadomo,lepiej ocieplisz,mniejsze straty ciepła,bardziej w zimę dogrzejesz.Butla na jakdługo starczy-zależy jaka będzie tem w środku i od wielkości tego pomieszczenia.POZDRAWIAM.

AndrzejS 

Wysłany: 2014-06-28, 07:59   
   Nr Tel.: 665 243 797

rozan502 napisał/a:
jakies pomysły to prosze piszcie

Jeśli chcesz mieć tylko 30 przepiórek, to budowa datkowego czy też ocieplanie pomieszczenia tylko dla nich będzie zbyt drogie, jak i ogrzanie go później. Mój znajomy w okresie zimy przekłada przepiórki do kotłowni (zrobił sobie klatki piętrowe), ogrzewanie ma "gratis" i tylko je doświetla. Ja swoje przenosiłem do budynku gospodarczego, nieogrzewanego (bywało około 0 stopni) a i tak przy doświetlaniu 1/3 znosiła jajka.

Andrzej

ks. Józef Tischner

logitech55 

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2014-06-30, 19:46   

rozan502 napisał/a:
witam,mam 30 szt przepiórek japońskich,w klatce na podwórzu,teraz jest ok bo ciepło ale na zimę chciałbym je gdzies przenieść żeby też były jaja,myślałem żeby w szopie zrobić z jakis materiałów jakby wyodrebnione niewielkie pomieszczenie które bedzie ocieplone i ogrzewane ale narazie nie wiem czym je ogrzewac żeby przy mrozach było minimum 16 stopni i żeby te ogrzewanie nie zrujnowało mnie finansowo,tak myslałem o butli gazowej i nakręcanym na nia słoneczku,takiej jakby farelki ale zastanawiam sie na jak długo taka butla by starczyła i czy nie zaszkodzi to przepiórkom,jeśli macie jakies swoje rozwiazania albo jakies pomysły to prosze piszcie

Nie używaj gazu do ogrzewania.
Po pierwsze żeby gaz skroplić w butli używa się jakiejś szkodliwej substancji
Po drugie gaz spalając się zabiera tlen z pomieszczenia.

Wg mnie najlepsza by była żarówka kwoka

młody1112 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2014-12-28, 18:50   Zimowanie przepiórek japońskich

Witam wszystkich hodowców.
Powiedzcie mi, gdzie trzymacie swoje przepiórki zimą? Normalnie są w klatkach na podwórku czy nie? Ogólnie to jak przepiórki japońskie znoszą niskie temperatury? ;) ;)

leszek m 

Województwo: mazowieckie
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2014-12-28, 19:02   zimowanie przepiórek japońskich

Umnie przepiórki są na dworzu w wolierze tylko woliera jest osłonięta przed wiatrem,dóżych mrozów narazie nie ma więc tam zostaną trzeba pamiętać tylko żeby miały odpowiednią karmę oraz dóżo świerzej wody bo jak wiadomo mrożne powietrze jest suche i ptaki tak naprawde potrzebują więcej wody,ja im daje jeszcze skiełkowane ziarno[bomba witaminowa]bardzo je lubią

Damiansdz 
Naprawa RTV i AGD

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2015-01-05, 18:51   

Ja swoje trzymam w pomieszczeniu gospodarczym bo niestety na dworze w moim tymczasowym kurniku jest za zimno i jajek nie było przeniosłem do pomieszczenia utrzymuję temperaturę 18 stopni doświetlam i jajka są:)

KamilM 
Hodowca drobiu

Wysłany: 2015-01-23, 18:44   

Ja też mam zamiar od wakacji zacząć hodowle przepiórek japońskich. Musze przerobić ciut gołębnik ,troszkę docieplić, wyposarzyć, i tu mam pytanie czy mogę pomalować deski na ścanach wapnem?

KamilM

Odpowiedz do tematu