Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 22 Maja 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: minizoo
2011-04-17, 22:36
KACZKA DWORSKA /DWORKA/.
Autor Wiadomość
marcingęś1 

Województwo: Podkarpackie
Wysłany: 2013-03-13, 15:17   

To znaczy że gdy bym skrzyżował kaczkę dworkę z kaczorem piżmowym wyszłaby dworka?

kaczak 

Województwo: .....
Wysłany: 2013-03-13, 15:58   

marcingęś1, niewiem, u mnie kaczor piżmowy trzyma się z dala od kaczek dworek i dlatego niewychodzą mieszańce.

Słoneczna 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2013-10-08, 22:02   

Temat umarł? No to reanimacja. Kaczory mają błyszczące na zielono głowy a kaczki całe czarne głowy jak rozumiem? U mnie dodatkowo różnią się kolorem dzioba. Jedno ma zielony a drugie jakiś taki bardziej brązowy. I skrzydła mają ciut inne. Kaczor ma takie ładne loty, pasujące do wizerunku, kaczka jakieś takie pasiaste. Czy to dobrze czy tak nie bardzo?
I pytanie o nieśność. Ktoś wyżej napisał, że niosą się kilka miesięcy? Ale to tak ciągiem czy z przerwami?

Słoneczna 

Wysłany: 2013-11-18, 12:49   

A ja mam pytanie praktyczne: to jest kaczka rosołowa czy raczej na pieczyste? :P

przemek511 

Województwo: małopolskie
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2013-11-18, 20:07   

Co wy tu wypisujecie za bzdury.... Jeśli skrzyzuje się dwa różne gatunki ptakow(kaczka pizmowa i dworka) to zawsze wyjdzie mieszaniec nie ważne co jest ojcem a co matka!!!

Kaczka dworka nie powinna mieć brązowych skrzydeł no i występuje tylko w jednym kolorze czarnym z białym krawatem.

Mój temat w spisie hodowców:
http://www.forum.woliera....=asc&start=1350
http://www.garnek.pl/przmar8

kaczak 

Województwo: .....
Wysłany: 2013-11-18, 20:52   

przemek511, a gdzie napisałem że niewyjdzie mieszaniec? Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem że kaczory piżmowe u mnie trzymały się z dala od kaczek dworka.

Kasia90 

Województwo: pomorskie
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2013-11-19, 18:10   

Słoneczna U mnie mimo zaawansowanej jesieni dworki wciąż się niosą. Zwykle 1 jajko na 2-3 dni czasem robią sobie przerwę na dłużej. Nie niosą się chyba tylko gdy są mrozy.Moje kaczki nie są jakieś szczególnie umięśnione, więc pewnie lepszy z nich rosół niż pieczeń.

gołąbek 

Wysłany: 2013-11-19, 18:13   

I dobrze że wyjdzie mieszaniec może to być dobra krzyżówka mięsna będą szybciej rosnąć od piżmowych i jeszcze plusem będzie to że kaczka dworka jest dużo większa od kaczki piżmowej.Ja mam 2 kaczki piżmowe i kaczora dworki słabej klasy może coś z nich być narazie jedne od drugich chodzą osobno.

przemek511 

Województwo: małopolskie
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2013-11-20, 19:19   

Gołąbek, gdzie widziałeś dworki dużo większe od kaczek pizmowych ??!
Dworka jest kaczka ogólno urzytkowa i wcale nie jest jakas wieksza od pizmowki a na pewno nie ma co porównywać do kaczora!!
Masz jakiegoś mieszanca/brojlera czy coś...

Mój temat w spisie hodowców:
http://www.forum.woliera....=asc&start=1350
http://www.garnek.pl/przmar8

gołąbek 

Wysłany: 2013-11-21, 17:07   

Mam kaczora dworka tylko on ma głowe taką jakby zielonkawą a wy piszecie że to żle to pisze że słabej klasy a skoro mówisz że się nie różni kaczka piżmowa od kaczki dworki ja ci powiem tak jak byś miał wylęgnięte o tej samej porze dworki i piżmowe to zobaczysz że dworki rosną 2 razy szybciej niż piżmowe i kaczka dworka .J ci powiem tak jak będziesz miał kaczki z marca z tego samego dnia piżmowe i dworki to dworka już pod koniec czerwca środkiem lipca są nawet 2kg cięższe od piżmowych.

Jolek 
STARSZY REDAKTOR

Województwo: śląskie
Pomogła: 38 razy
Wysłany: 2013-11-21, 17:36   

gołąbek, nie miałam nigdy innych kaczek niż piżmowe i w typie staropolskim ale zgadzam się z Tobą , że piżmowe rosną bardzo powoli w porównaniu np z kaczkami w typie staropolskim.

gołąbek 

Wysłany: 2013-11-21, 17:50   

Właśnie wiem ja w tym roku miałem udane lęgi u piżmowych ale to co młode z marca dopiero teraz nadają sie do zabicja i wszystkie młode sprzedałem nawet starego kaczora bo dziadostwo tyle zje a nie rośnie a kupiłem z lipcu 2 kaczuszki na targu takie 2 tygodniowe 1 czerwca to już można było je po 2 miesiącach zabić kolega takie kupił właśnie na mięso.A ja właśnie mam 2 piżmowe i 2 kaczorki jeden staropolski i dworka ciekawe czy się sparzą bo jak narazie to nic z tego nie wychodzi.

Słoneczna 

Wysłany: 2013-12-29, 20:42   

Kasia90 napisał/a:
Słoneczna U mnie mimo zaawansowanej jesieni dworki wciąż się niosą. Zwykle 1 jajko na 2-3 dni czasem robią sobie przerwę na dłużej. Nie niosą się chyba tylko gdy są mrozy.Moje kaczki nie są jakieś szczególnie umięśnione, więc pewnie lepszy z nich rosół niż pieczeń.

Dziękuję za odpowiedź. Moje dwie na razie zostają docelowo na inkubator. Kaczuszka strasznie rozdarta ale i namiętna :D nazwaliśmy ją bzyyyykaczka bo się jej tylko amory trzymają :D .

gołąbek napisał/a:
Mam kaczora dworka tylko on ma głowe taką jakby zielonkawą a wy piszecie że to żle to pisze że słabej klasy a skoro mówisz że się nie różni kaczka piżmowa od kaczki dworki ja ci powiem tak jak byś miał wylęgnięte o tej samej porze dworki i piżmowe to zobaczysz że dworki rosną 2 razy szybciej niż piżmowe i kaczka dworka .J ci powiem tak jak będziesz miał kaczki z marca z tego samego dnia piżmowe i dworki to dworka już pod koniec czerwca środkiem lipca są nawet 2kg cięższe od piżmowych.

Potwierdzam. Moje dworki są z tego samego dnia co piżmówki, z pierwszego lipca. Dworki w sumie już w początku września były wypierzone i ważyły tyle co dzisiaj. Piżmówki nadal rosną.

A mój kaczor też ma intensywnie zielony łebek i wcale się tym nie przejmuję

gołąbek napisał/a:
dziadostwo tyle zje a nie rośnie

Święta racja. 10 piżmówek zjada tyle co 5 landesów, 60 kur i 2 dworki. Toż to odkurzacze są dosłowne. I marnie toto rośnie.
Ostatnio zmieniony przez 2013-12-29, 20:48, w całości zmieniany 1 raz  

heska 
akagera.pl

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2013-12-29, 20:57   
   Nr Tel.: 508-298-307

Miałam w tym roku dworki - były zdecydowanie większe od piżmowych. Najlepiej to było widac, kiedy sprzedałam je sąsiadowi i oba stada sie wymieszały - dworki były zdecydowanie większe od tych jego piżmowych. Ja ich nie jadłam ale sąsiad mówił, że sporo tłuszczu było.

Słoneczna 

Wysłany: 2014-01-17, 16:38   

A jaki kolor i wielkość jajek mają dworki? Mam 9 piżmówek, dworkę i gąski a dzisiaj znalazłam gniazdo z zielono szarymi jajkami. Niby wielkością podobne do piżmówek ale jakieś takie inne. Nie jestem pewna czy to aby nie jest dworka, chociaż byłoby późno bo pracują od września :D

Odpowiedz do tematu