Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
jak usamodzielnić młodą sójkę?
Autor Wiadomość
dziobek 


Województwo: zachodniopomorskie
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 3
  Wysłany: 2010-06-11, 17:06   jak usamodzielnić młodą sójkę?

witam,

Proszę o radę jak nauczyć młodą sójkę samodzielności?
Trafiła do mnie jako pisklak, a teraz wydaje się, że jest już na tyle duża, żeby się usamodzielnić. Zaczęła już trochę latać. Nie wiem tylko jak nauczyć ją zdobywać pożywienie - na razie umie tylko jeść kiedy podaję jej pokarm prosto do dzioba.
 
 
zięba 


Województwo: śląsk
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Kwi 2009
Posty: 70
Wysłany: 2010-06-11, 18:12   

Zadzwoń do Ptasiego Azylu 22-6702207 , tam na pewno otrzymasz dobre rady.
Co mnie przychodzi na myśl, to woliera w ogrodzie, najpierw z wystawianymi miseczkami z jedzeniem i piciem, potem otwierana, tak żeby sójka mogła wylatywać i wracać po pokarm.
 
 
mielczar3004 


Województwo: warm-mazurskie
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 5
Wysłany: 2010-06-12, 19:40   

Właśnie mam na wychowaniu 5-tkę sójek.Żarłoki nie z tej ziemi.Na pełne usamodzielnienie jeszcze za wcześnie.Musisz nauczyć ją zabijać(żabki ,młode myszy,pisklęta ptasie,jaszczurki)słowem wszystko to co znajduja sójki w naturze.jak będzie Ci towarzyszyć w spacerach po ogrodzie udawaj zainteresowanie robakiem,ślimakiem,wszystkim co zjadliwe.Instynktownie będzie za tobą powtarzać i próbować.Jedno jej posmakuje,po innym będzie z obrzydzeniem machać dziobem.Młode sójki przez wiele tygodni podążaja za rodzicami ucząc się życia .Nie raz można spotkać takie rodzinne grupy do póżnej jesieni.Wątpię żeby całkowicie wybrała wolność,raczej będzie ogrodowym rezydentem z radością wrzeszcząc na widok opiekuna.
 
 
dziobek 


Województwo: zachodniopomorskie
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-06-13, 07:51   

witam,

Bardzo dziękuję za wskazówki. Niestety problem polega na tym, że mieszkam w bloku, małą sójkę znalazłam w parku niedaleko mnie. Na razie udało mi się nauczyć ją samodzielnie pić, zaczęła też już pomału sama dziobać podany pokarm. Potrafi też już całkiem dobrze latać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12