Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 28 Lipca 2014 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
wzajemne dziobanie kurcząt-zielononóżki
Autor Wiadomość
Matysanno 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2010-06-09, 19:36   wzajemne dziobanie kurcząt-zielononóżki

mam taki problem z małymi zielononóżkami(miesięcznymi) Wzajemnie się dziobią w okolicy kupra aż do krwi , co zrobić ???

000 

Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2010-06-09, 20:57   

Matysanno, za wiele ptaków w pomieszczeniu, możliwe że brak kryjówek, chyba ptaszki są też w rożnym wieku co ?
Zapewne są braki żywieniowe, witaminy, mikroelementy itd.

Porozdzielaj ptaki, porób kryjówki, wzbogać karmę dodając też zieleninę, postaraj się im jakoś czas urozmaicić.

Matysanno 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2010-06-09, 21:08   

ptaki z jednego wieku, no ale jest ich za duzo w stosunku do pomieszczenia;/ dzieki za rady

Krzysztof_44 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2010-06-10, 20:45   

Duży zielony wybieg powinien powstrzymać dziobanie,zielononóżki są niestety bardzo wrażliwe na zbyt duże zagęszczenie w pomieszczeniu.Pozdrawiam

Tomasz1 
Szczypior

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2013-03-09, 00:52   

Byc moze zabrzmi to jak bezsens ale kilka razy mialem mozliwosc widziec jak sobie z tym problemem radzila moja babcia.Gdy widziala ze ptaki sie kalecza i zawsze jest to czas pierzenia. Bardzo skutecznie sobie z tym radzila podajac do karmy zwykla kaszanke i do dzis tego nie rozumiem ale zawsze skutkowalo bez wyjatku czy to byly kury czy kaczki. Sam tez kiedys to zastosowalem z powodzeniem. Moze maktos podobne zdarzenie to niech odpowie naczym to polega,ja wiem ze jest ale dlaczego niewiem

Złotówa 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2013-03-09, 13:44   

W ubiegłym roku też miałem ten problem.
Rozwiązałem go szybko i skutecznie za pomocą białego sera. Kupiłem zwykły, biały ser i podawałem go do woli przez kilka dni.
Teraz zapobiegawczo od 3go tygodnia podaję swoim kurczakom biały serek albo kupuję mrożone kostki dla psów i podaję zamiennie z serem.
Oczywiście taki deserek podaję raz na jakiś czas. Najczęściej w sobotę.

wieslawl59 
REDAKCJA FORUM

Województwo: zachodniopomorskie
Wysłany: 2013-03-18, 17:47   

Ptaki najbardziej zaangazowane w dziobanie(jest zawsze róznica miedzy osobnikami) zalecalbym likwidowac. Dotyczy to równiez kurczat które biegaja za innymi dziobiac je w kloake lub w palce.

Kazde male kurcze moze dziobnac inne w oko lub inne miejsce. Ale sa takie, które nie popuszcza zadnej okazji , zeby to zrobic i nawet wyszukuja taka okazje. Ja praktykuje likwidowanie takich osobników.
Ostatnio zmieniony przez wieslawl59 2013-03-18, 17:49, w całości zmieniany 1 raz  

Bawka 
REDAKTOR
Małgorzata Zduńczyk

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 53 razy
Wysłany: 2013-03-18, 21:26   
   Nr Tel.: 601 654 364

Też jestem za dodatkowym białkiem w diecie. Okres 3 tygodnia to intensywny wzrost dużych piór - lotki i sterówki. Twaróg, ale nie kwaśny, gotowane jajko, karma dla kotów (taka z puszki, podobno, ale ja nie próbowałam). W małych ilościach, ale kilka razy dziennie, żeby nie psuło się pod lampą. Kurczęta są zdrowe, ale trochę wymagające.

Marius 
MODERATOR
Mariusz G. ;)

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2013-03-22, 20:43   

Ja mam również problem z kurczakami. Mają one ok.5 dni, dziś je podzieliłem na dwa stadka, żeby było ich mniej w odchowalnikach. W tym co jest więcej kurcząt jest ok nic się nie dzieje, a w tym drugim gdzie jest mniej to jest masakra :/ Już wyciąłem 4 kurcze które zdziobały w okolicach tyłka :/ Pomalowałem żarówki u wszystkich na czerwono, ale u tych jednych nic nie dało, teraz pomalowane są na zielono coś tam lepiej. Ale nie wiem co jeszcze zrobić, żeby to się nie działo? Dostają paszę dla kurcząt, płatki owsiane i witaminy do wody.

Mój temat w Spisie Hodowców:
Kliknij Tutaj :)

Pozdrawiam Mariusz!

Odpowiedz do tematu