Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 24 Października 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Pawie i ich lęgi
Autor Wiadomość
Dorota71 

Województwo: lubuskie
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2011-07-15, 17:57   

Przedwczoraj podłożyłam pod kwokę trzy ostatnie pawie jajka. I już wiem, gdzie będzie jeden miał domek, jak się wylęgną. Pójdzie w dobre miejsce. :D :D :D Do forumowej koleżanki. :diabel::

Komentuj, nie obrażaj!

dinntronis 

Województwo: Opolskie
Wysłany: 2011-07-18, 13:23   

Dzisiaj moja pawica zniosła pierwsze jajko :d szkoda tylko ze nic z niego nie będzie

szymeksar 
szymeksar

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2013-01-01, 13:06   Pawie niebieskie - rozmnażanie

Witam. Posiadam parkę pawi niebieskich i podejrzewam iż są one ze sobą spokrewnione (są z 2010r.). W ubiegłym roku wylęgły się się dwa pisklaki z pewną wadą: nóżki rozchodziły się na bok.
Czy ktoś posiada także spokrewnioną parę i czy dawają one zdrowe potomstwo. Proszę o porady (jestem młodym hodowcą stąd moje pytanie :) )
Z góry dziękuję.

west25 

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2013-01-01, 13:36   
   Nr Tel.: 781339757

Najlepiej wymień samca lub samicę,czasami ludzie też potrzebują wymiany ptaków ,bo są w takiej samej sytuacji jak Ty.Zawsze jest jakieś ryzyko że coś z małymi będzie nie tak,mogą być mniejsze od rodziców.Jak im się nóżki rozchylały to nie musiało być spowodowane spokrewnieniem ptaków.
Pozrdawiam

marcin11706 

Województwo: łódzkie
  Wysłany: 2014-07-30, 20:00   paw królewski

witam serdecznie. dzisiaj moja roczna samica zniosła jajko, samiec też roczny. czy jest szansa że coś się wylęgnie czy szans brak?

marcin11706 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2014-08-01, 15:41   

dzięki za odpowiedź, widze że przydatne to forum.

darko
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-02, 01:55   

Samiec roczny raczej nie pokrył samicy/nie robiłbym sobie nadziei/ Często dopiero trzyletnie samce są płodne, czasem dwuletnie( **choć nie zawsze samica dopuszcza dwuletniego młokosa do siebie /szczególnie jeśli ma wybór, bo na wybiegu jest także starszy samiec/ )

Tak czy inaczej moim zdaniem już i tak trochę za późno na lęgi pawi. jesli teraz je zaczniesz inkubować to JEŚLI się wyklują się dopiero pod koniec sierpnia.. jesień blisko, a pawie- szczególnie młode jesieni, deszczu ... nie lubią i na zdrowie im to nie wychodzi ;)

Garullus 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2014-08-04, 11:04   

darko napisał/a:

choć nie zawsze samica dopuszcza dwuletniego młokosa do siebie /szczególnie jeśli ma wybór, bo na wybiegu jest także starszy samiec;)

Z moich obserwacji wynika, że taki młody samiec (zwłaszcza roczniak) od dorosłej samicy może dostać co najwyżej lanie gdy jest dorosły samiec w pobliżu ;)
darko napisał/a:
wyklują się dopiero pod koniec sierpnia.. jesień blisko, a pawie- szczególnie młode jesieni, deszczu ... nie lubią i na zdrowie im to nie wychodzi ;)
Co racja to racja, ale u mnie w poprzednim roku wykluł się jeden spóźnialski pisklak na początku września (zaraz potem były niezłe przymrozki) i prowadzany przez matkę (do kwietnia) bez specjalnej troski z mojej strony wyrósł na całkiem ładną samicę. Tyle że zima była łagodna wyjątkowo.

Odpowiedz do tematu