Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Czwartek 05 Grudnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: minizoo
2011-04-14, 19:29
karzełek łapciasty
Autor Wiadomość
Tomuś8 

Województwo: Pomorskie
Wysłany: 2016-04-05, 17:18   
   Nr Tel.: 881-222-455

Druga z kurek ma coś z prawy okiem. Ciekawi mnie czy jest to uraz "w transporcie" czy może coś innego???

Tomuś8 

Wysłany: 2016-04-05, 17:23   

Trzecia z kurek, ta najciemniejsza (niebieska????) ma cholernie długie i zakręcone pazury ok 5 cm. Zdjęć już nie robiłem bo poco ją męczyć i tak przez ostatnią dobę miała dosyć stresu.

W każdy razie jutro zabiorę je do weterynarza. dzisiaj już odpuściłem, żeby trochę odpoczęły.

Będę bardzo wdzięczny za każdą opinię i podpowiedź.

Pozdrawiam,

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 138 razy
Wysłany: 2016-04-05, 17:55   
   Nr Tel.: 601 654 364

Tomuś8, powoli. Kurki dojechały w ciasnym opakowaniu, daj im się wyprostować. Nie są w najgorszej formie, ale ich stan pozostawia wiele do życzenia. Powoli dojdziesz do ładu, ale jeszcze raz napiszę - wiosna to słaba pora na kompletowanie stada zarodowego. Kurki powinny być na miejscu kilka tygodni, żeby można je odrobaczyć, przeleczyć, odżywić i doprowadzić do niesienia połnowartościowych jaj lęgowych.
Jak skonsultujesz z lekarzem wet., nakarmisz kurki i puścisz na trawę - zrób zdjęcia w pełnym świetle.
I nie łącz nowych ze swoimi ptakami. Na razie.
O skracaniu za długich pazurów jest na forum.

Tomuś8 

Wysłany: 2016-04-05, 19:07   

Bawka, dziękuję za odpowiedź, wprowadziłaś trochę spokoju ;) Co do tej krzywej kurki to tak bardziej przyszłościowo martwie się o jej lęgi a nie na teraz. Nie wiem czy jej skrzywienie wynika ze złego transportu czy też z jakiejś wady czy z kolizji z tirem ;) Zdecydowałem się na zakup kurek wiosną bo kogut ma tak duże potrzeby że jego partnerka nie daje rady :P

Tomuś8 

Wysłany: 2016-04-05, 20:06   

rafalinho, Tutaj chyba pokutuje mój "zapał nowicjusza". Mam nadzieję że faktycznie uda mi się doprowadzić te kurki do porządku. Tak naprawdę to teraz staje się celem. Uczymy się na błędach, a może dzięki temu te kurki będą miały fajny dom ;) .

Tomuś8 

Wysłany: 2016-04-24, 09:33   

Trochę czasu minęło, kurki dochodzą do formy (Kogutowi bardzo się spodobały :d )
Zostały odrobaczone środkiem Levamol 10% no i się zaczęło.... Kurki zaczęły się nieść jak szalone.
Zdjęcie zrobione było dwa dni temu, obecnie jest 16 jajek :) .
Jajka zostawiłem w gnieździe bo i tak do jedzenia się jeszcze nie nadają z tego co czytałem.
Ciekawi mnie czy to wpływ odrobaczenia na taki "wysyp" miał wpływ czy po prostu lepiej się poczuły.
Tak z ciekawości spytam się czy jest możliwe, żeby na takich jajkach zniesionych chwilę po odrobaczeniu usiadła kura i coś się z tego wykluło???

Pozdrawiam,

Bawka 
admin spec.wet.

Wysłany: 2016-04-24, 10:32   

Tomuś8 napisał/a:
czy jest możliwe, żeby na takich jajkach zniesionych chwilę po odrobaczeniu usiadła kura i coś się z tego wykluło???

Jeżeli odrobaczenie zostało przeprowadzone zgodnie z zaleceniami producenta preparatu/lekarza wet. - środek nie został przedawkowany - tak. Ale proponuje zabrać jaja, przechowywać w temperaturze do 15oC, wyższej wilgotności, zaciemnieniu. I podłożyć, kiedy kurka siądzie. Warto też jaja opisywać datą zniesienia, wtedy przy większej liczbie jaj, zostawiamy tylko tyle, ile się zmieści pod nasiadką, ale te najświeższe. Można zostawić kilka jaj w gnieździe "na zachętę", ale zaznaczone i odbierać świeże :)

Tomuś8 

Wysłany: 2016-04-24, 11:39   

Bawka, ponownie dzięki za informację.
A jak długo można takie jajka przechowywać? No i na ilu jajkach taka kurka może usiąść?
Właśnie zniosły kolejne 2 jajka :d

MojaPasja 

Województwo: Ślaskie
Wysłany: 2016-04-24, 12:18   

Tomuś8, to zleży od kurki u mnie w tej chwili siedzą dwie kurki na jajkach od KŁ. Liliputka ma 14 jaj, a druga też dosyć mała kurka ma 13 jaj od KŁ, wiec myślę że 10 wejdzie bez problemu ale możesz spróbować więcej ale obserwuj czy kurka wszystkie przykrywa ;)
Co do długości przechowywania jaj nie jestem pewny ale mniej więcej do 2 max 3 tygodni można przechowywać do lęgów ale najlepiej dawać jak najświeższe ;)
Pozdrawiam :d
https://www.youtube.com/c...ZIGiJRFA/videos

Bawka 
admin spec.wet.

Wysłany: 2016-04-24, 12:33   

Jeżeli jaja będą przechowywane w warunkach j/w - 2 tygodnie, czasem inkubuje się i starsze.
Kurka usiądzie na kilkunastu swoich jajach (swojej rasy - proporcja wielkości). Podkładamy tyle, ile zdoła obsiąść - tak, żeby wszystkie były tak samo wygrzane. Prześwietlamy 5-7 dnia i wyrzucamy te, w których nie nastąpił rozwój zarodka.

Jeszcze jedno - w Twoim przypadku, im jaja zniesione dalej od momentu odrobaczania, tym lepiej - maleje ryzyko wystąpienia ewentualnych skutków ubocznych po podaniu środka.

Tomuś8 

Wysłany: 2016-04-24, 13:03   

Bawka, Tak myślę, że jutro zrobię poważną selekcję jaj i zostawie na zachętę tylko te dzisiejsze. Powiem szczerze, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jak kurki dochodzą do siebie i jak szybko się zaaklimatyzowały. Aż się micha cieszy :D

Tomuś8 

Wysłany: 2016-05-29, 18:46   

Mam takie pytanie. Czy mieliście taki przypadek, żeby kilka kurek razem wysiadywały jajka?
U mnie 26. 05 (w dzień matki :d ) jedna z kurek usiadła na jajkach. Wczoraj dołączyła do niej druga i razem siedziały. A dzisiaj i trzecia wcisnęła się do gniazda i i wszystkie siedzą razem.
Czy powinienem je rozdzielić, podzielić jajka żeby każda miała, czy odseparować tylko ta co pierwsza usiadła a może pozostawić tak jak jest i zobaczyć co z tego wyjdzie?
Jakieś podpowiedzi????

Pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony przez Tomuś8 2016-05-29, 18:46, w całości zmieniany 1 raz  

MojaPasja 

Wysłany: 2016-05-30, 14:37   

Tomuś8, ja bym każda dał do osobnego boksu i tym dwóm co siadły do niej dosiadł to dałbym jej nowych jajek a nie dzielił bym tych co ma ta pierwsza ;)
U mnie siedzi jeszcze jednak kurka KŁP i to będzie ostatni lęg KŁ na ten rok ;)
Z odmiany białej najprawdopodobniej zrezygnuje i zrostwie odmianę porcelanową :)

MojaPasja 

Wysłany: 2016-06-01, 21:53   

Mam pytanie bo po Białych KŁ wyszły oczywiście białe kurczęta ale wyszły też takie a drobnymi śladami rudości lu. Całe rudawe kurczęta i moje pytanie jest takie czy takie kurczęta opłaca się rozmnażać z przyszłości czy może lepiej je sprzedać? ;)

Tomuś8 

Wysłany: 2016-06-03, 20:11   

MojaPasja, Ktoś mi kiedyś napisał, ze to rudawy to taki nijaki kolor :) ale ja tam specjalistą nie jestem.
Pozdrawiam,

Odpowiedz do tematu