Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
o KSIĄŻKACH SŁÓW KILKA !!!
Autor Wiadomość
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 70
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-11, 19:09   

No to jutro - jak nie zapomnę - pójdę do miejscowej gminnej biblioteki i zobaczę co można wypożyczyć na temat drobiu.
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-02-14, 08:08   

Szczerze: czasem lepiej poczytac na necie, popytac się hodowców i mniej stracisz (nawet te 6zł). Co jest opisane przy gatunkach :?: Są mniej więcej wymiary pomieszczeń, pokarm, rozmnażanie itd?
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2007-02-14, 08:19   

A ja uważam coś takiego, że w każdej książce znajduje się coś innego z wiadomości niż w tych poprzednich. Zawsze jest jakieś zdanie, wiadomość, o której w innych nikt nie pisał.
Czasem warto posiadać i takie cienkie broszurki, chociaż zazwyczaj nic konkretnego w nich z chowu i utrzymywania nie ma ! Na ogół sa proste porady i opis występowania oraz wygląd i coś tam z karmy.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-02-14, 08:27   

Jak to taki gośc mówi: Książki to podstawa. Od czegoś w końcu trzeba zacząc.
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2007-02-14, 10:34   
   Nr Tel.: 502108250


"Lepiej poczytać w necie" - ja już tyle bredni spotkałem w necie, że gdyby nie to, że doświadczenie hodowlane nabyłem w praktyce i poparłem to literaturą papierową, to miałbym "kaszanę" a nie normalne i w miarę dobrze rozmnażające się papugi. W "papierowej" też są błędy, jednak przed publikacją ktoś to czyta i robi poprawki i korekty. A w "necie" - co w głowie, to na klawiszę i w przestrzeń :lol:
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-02-14, 10:56   

Czy ja mówie, że byle gdzie. Szuka się artykułów na znanych stronach, gdzie dużo znanych osób pisze. Alezawsze najlepsza jest rozmowa z hodowca.
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2007-02-14, 11:32   
   Nr Tel.: 502108250


Najlepsza z hodowcą ??? jak piszę artykuł, to wielokrotnie zastanawiam się nad sformułowaniami, aby nie być źle zrozumianym, swoje spostrzeżenia konfrontuję ze spostrzeżeniami innych hodwców, sprawdzam wieloktotnie co napisałem, a i tak zdarza mi się coś przekręcić. A jak komuś przekazuję wiedzę "na gębę", to tylko Bóg raczy wiedzieć, co tak narawdę z tego zrozumiał pytający, czy naprawe zrozumiał co ja mówiłem i czy czasem nie popełniłem jakiegoś błędu, bo czasami co innego się myśli a co innego powie.
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-02-14, 11:56   

Jerzy Cwik, Czyli z tego co piszesz wynika, że tylko artykuły zamieszczane w gazetach są dobre :?: :mrgreen:
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2007-02-14, 13:33   
   Nr Tel.: 502108250


Nie tylko tam, ale tam jest największa szansa, że nie będzie żadnych "gupot". Oczywiście chodzi mi o wydawnictwa branżowe, z kontrolą merytoryczną.
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2007-02-14, 17:21   

Tak mniej więcej zgadzam się z Panem Jórkiem. Często bywa ze w sieci jak i broszurach jest wiele niedociągnięć i pomyłek.
Jeśli zaś chodzi o wypowiedzi chodowców, to także nie każdy dobrze potrafi doradzić ! Niektórzy się za nich uważają a rozmnożyli jakiś gatunek np. tylko raz lub ptaki zniosły jajka a nie wysiedziały ich itp.
Jeśli zaś chodzi o wypowiedzi, jak p. Jórek wspomniał, czasem też sam się zastanawiam czy mnie słuchający dobrze zrozumiał. Niektóre kawałki wypowiedzi bowiem można dwojako zrozumieć jak i samemu można coś nie tak powiedzieć lub napisać. Jesteśmy tylko ludżmi :!:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 70
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-14, 17:37   

Zgadzam się w zupełności z Panem Jurkiem. Ktoś kto pisuje do czasopisma wiele razy zastanowi się nad każdym sformułowaniem. Poza tym jest sekretarz redakcji, redaktor naczelny, a czasami nawet kolegium redakcyjne. A w necie...popatrzcie jakie można spotkać słowotoki - bez kontroli, co ślina na język przniesie.
Oczywiście są i znakomite fora tematyczne. Uważam na przykład, że dyskusje na tym forum dotyczące czubatek staropolskich i liliputów były bardzo rzeczowe i na wysokim poziomie merytorycznym. Ale takie fora to wyjątki.
Internet natomiast ma do spełnienia zupełnie inną funkcję. Każdy jest dzisiaj pozamykany w czterech ścianach, czuje się w gruncie rzeczy bardzo samotny (samotność w sieci!!!), natomiast fora dają mu możliwość bycia w jakiejś grupie społecznej, gdzie zawiązują się przyjaźnie, czasami dochodzi do kłótni, a nawet walk...jak w każdej społeczności.
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-02-15, 07:34   

Jerzy Cwik napisał/a:
W "papierowej" też są błędy, jednak przed publikacją ktoś to czyta i robi poprawki i korekty.

Chyba nie zawsze. Mam fajną książkę o kanarkach, na jedej stronie o tym samym ale całkiem inaczej. Ta sama rasa opisana inaczej, ta sama nazwa, to samo pochodzenie i ten sam kanarek, a w różnych grupach :lol:
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 70
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-15, 08:44   

Osobiście bardzo aktywnie uczestniczę w obydwu sposobach komunikowania się - drukowanym i internetowym. Bardzo dużo korzystam z interentu. To moja firma (pomysłodawcą i jej szefem jest mój syn) stworzyła system netpress (www.netrpess.pl) pozwalalający drogą elektroniczną wysyłać różne treści informacje.
Obydwa te sposoby kontaktu pełnią zupełnie inne funkcje. Jeżeli jednak miałbym wybierać to zdecydowanie wolę korzystać ze słowa drukowanego. Co zostanie po nas za kilkadziesiat lat? Czasopisma i książki w bibliotekach i domach, a nie fora, na które w każdej chwili może wkraść się hacker. Internet jest ulotny. Dziś jest jakieś forum, a jutro już go nie będzie.
 
 
el lobo 



Województwo: łódzkie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 238
Wysłany: 2007-02-15, 09:28   

Na palcach jednej reki moge policzyć książki po zakupie których nie żałowałem wydanych pieniędzy. To co w wiekszości znajduje się w książkach jest dostepne w sieci.
Ważne tylko jak i gdzie się szuka.
Błąd w postrzeganiu internetu w tym przypadku wynika z oceniania go przez pryzmat for dyskusyjnych. Fora służą tylko rozmową i wymianie poglądu.
Informacji nalezy szukać na portalch edukacyjnych i naukowych tworzonych przez organizacje. Przykładem może być holenderski aviornis.nl . Inne strony warte uwagi, to strony prowadzone przez hodowców, z duzym doświadczeniem. Dobry przykład to gbwf.org Dana Cowella, istniejąca od 1997 i będąca chyba najbardziej znaną stroną o kurakach, harteman.nl stworzona przez Jana Hartemana w 1998 i traktująca o ptakch wodnych, a od niedawna również o gołebiach.
Jesli ktos potrafi szukać to znajdzie wszystko i ma możliwość skonfrontowania informacji z róznych źródeł, spojrzeć na dany temat z punku widzenia hodowcy, naukowca, czy podglądacza ptaków.
Szczerze mówiąc nie ma wielu takich książek jak: Natural History of the Waterfowl , autorstwa Franka S. Todd`a , a internet dla mnie jest własnie taką książką, trzeba tylko umieć czytać :mrgreen:
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2007-02-15, 11:05   

I trzeba znać języki :evil:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12