Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
o KSIĄŻKACH SŁÓW KILKA !!!
Autor Wiadomość
spicifer 


Województwo: Podkarpackie
Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 279
Wysłany: 2007-02-15, 13:16   

teraz są możliwości nauki j obcych
Ostatnio zmieniony przez spicifer 2007-09-23, 23:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2007-02-15, 15:20   
   Nr Tel.: 502108250


W Polsce prawie nie ma książek o tematyce hodowlanej, a nikt nie drukuje bo nie ma na nie popytu. Proszę sobie porównać 4 x mniej "ludny" rynek czeski, już nawet nie chcę pisac o niewielkie Holandii, bo to przepaść!!! U nas wydaje się tylko masówkę "zoologiczno-hipermarketową".
Dobrze choć, że w czasopismach nie musimy się wstydzić poziomu merytorycznego, który w niczym nie odbiega od najlepszych europejskich czasopism. Ale lepiej nie chwalić się nakładami, bo hodowcy z małych krajów Europy "zabiją nas smiechem".
A dostępność w necie? Niestety nikt nie publikuje w necie żadnych książek na poziomie [bezpłatnie]. Natomiast za pomocą internetu można je zamówić. W internecie mozna odszukać wyłącznie "strzępy" informacji. A wiedzę pozyskaną z tego żródła można określić starym polskim przysłowiem, że "biją dzwony tylko nie wiadomo w którym kościele..."
Ostatnio zmieniony przez Jerzy Cwik 2007-02-15, 15:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
el lobo 



Województwo: łódzkie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 238
Wysłany: 2007-02-15, 16:28   

Te "strzepy informacji", to miał być żart?
Podam przykład:
Szukałem wiadomości na temat kuraków z Ameryki Południowej i gdzie je znalazłem. Nie w książkach a w sieci, na stronie organizacji zajmującej się ochroną, hodowlą i reintrodukcja tych ptaków.
A szukałem nie tylko w polskich publikacjach, ale także po niemiecku i angielsku.

Moje zdanie jest takie, że w sieci można znaleźć wszystko, trzeba tylko dobrze szukać. Jesli nie ma czegos po angielsku, to może bedzie po niemiecku albo hiszpańsku :mrgreen:
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2007-02-15, 17:20   
   Nr Tel.: 502108250


No własnie - znalazłeś "strzęp" informacji na ten temat. On Ciebie zadowolił, na tym etapie poszukiwań, na jakim byłeś. Ale, żeby nie przeciagać, to spróbuj na podstawie informacji wyłacznie z sieci zdać choćby egzamin z zoologii na I roku studiów na AR. To taki przykład, żebyśmy się dobrze zrozumieli.
 
 
el lobo 



Województwo: łódzkie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 238
Wysłany: 2007-02-15, 17:33   

Żaden problem. Poprosił bym tylko o zagadnienia do opracowania i po 3 tygodniach mógł bym próbować. :mrgreen:
A tak poza tematem, to na rachunkowości na UŁ, na 3 roku jest przedmiot ekonometria, zdawał kotoś? :mrgreen:
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 70
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-15, 17:35   

Dzisiaj byłem - że powróce do jednego z poprzednich wątków - w miejscowej bibliotece gminnej. Nie ma żadnej książki dla hodowców ptaków. Może przy okazji wpadnę do bibliteki powiatowej w Mńsku Mazowieckiem. Zobaczę co ta placówka posiada za skarby.
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2007-02-15, 17:54   
   Nr Tel.: 502108250


el lobo napisał/a:
Żaden problem. Poprosił bym tylko o zagadnienia do opracowania i po 3 tygodniach mógł bym próbować. :mrgreen:
A tak poza tematem, to na rachunkowości na UŁ, na 3 roku jest przedmiot ekonometria, zdawał kotoś? :mrgreen:


Po 3 tygodniach :?: , który student ma tyle czasu, na przygotowanie się do egzaminu. Bo za tzw. "moich czasów" to czas przeznaczało się na przyjemniesze rzeczy :evil: niż naukę.
A ekonometrię zdawałem, cuś ćwierć wieku temu :cry:
Ale te nasze ostatnie 2 posty są nie na temat, więc raczej powinny być usunięte :aniolek:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12