Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 21 Sierpnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kuro-kogut.
Autor Wiadomość
Karol97 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2012-10-18, 19:35   

Widać widać,żrób sesję kogutkom młodemu i staremu to oko pocieszę :d :d :d :d :d :d :d :d :d :d :d :d :d :d :d :d
http://www.forum.woliera....p=250241#250241

wieslawl59 
REDAKCJA FORUM

Województwo: zachodniopomorskie
Wysłany: 2012-12-03, 19:09   

Ani pianie ani obecnosc ostróg u kur nie jest oznaka 'meskosci' ani zaburzen hormonalnych. Kury moga piac w róznych sytuacjach, np gdy sa samotne lub odlaczyly sie od stada(zgubily sie), gdy spotykaja mlodego koguta, ktoremu chca sprawic lanie, albo gdy czuja sie przewodnikiem stada. Obecnosc ostróg moze miec podloze genetyczne(najczesciej), lub mechaniczne(stwierdzono, ze zlamanie nogi moze wywolac rosniecie ostrogi). Kury rasy leghorn i róznych bojowców maja ostrogi bardzo czesto.
Chce równiez dodac, ze istnieje mutacja odwrotna , która powoduje brak ostróg u kogutów.

Jak widac ponizej, kura ta nie ma nic meskiego

shax178 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2017-07-03, 19:39   

Witam,
ostatnio moja mama zakupiła na lokalnym targu kilka towarówek. Kurki miały 6 miesięcy. Prawie wszystkie zaczęły od razu nieść jajka. Prawie, bo oprócz jednej. Kurka do tej pory nie zniosła jajka. Ma duży grzebień oraz korale - jestem pewien, że jest to kura. Dodatkowo czasami naśladuje zachowanie koguta. Słyszałem o takich przypadkach ale raczej u starych bądź dominujących kur. Ta natomiast ma 6 miesięcy i jest nisko w hierarchii. Dodam, że zaraz po zakupie kura ta lgnęła do koguta (2 letni). Gdy je wołał była pierwsza. Teraz natomiast ten kogut ją strasznie bije. Czasami potrafi ja gonić po podwórku przez kilka minut. Kura jest tak zestresowana, że zachowuje się trochę jak kwoka tzn. widząc koguta stroszy pióra i wydaje odgłosy jak kwoka. Czy istnieje jakiś sposób żeby kurka zaczęła być normalna?

mikser 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2017-07-04, 05:00   
   Nr Tel.: 660-696-094

Jeśli to tzw. "kurzaj" (obojniak) to ją zabij, bo inaczej kogut zrobi to za Ciebie.

shax178 

Wysłany: 2017-07-06, 19:04   

Czyli taka kura nigdy nie będzie znosić jaj? na początku kogut ją akceptował a ona bardzo do niego lgnęła.

mikser 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2017-07-06, 20:36   
   Nr Tel.: 660-696-094

To zależy jakie organy płciowe posiada. Jeśli ma macicę to powinna się nieść, ale kogut nie będzie jej krył.

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 138 razy
Wysłany: 2017-07-07, 07:28   
   Nr Tel.: 601 654 364

Musi mieć przede wszystkim jajnik z komórkami jajowymi :) I hormony, które kontrolują wewnętrzne i zewnętrzne cechy płciowe. Kiedy ptak nabiera cech męskich - kogucich, najczęściej jajnik nie funkcjonuje, jest nierozwinięty lub go brak.

przemek511 

Województwo: małopolskie
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2017-07-07, 13:59   

mikser napisał/a:
Jeśli to tzw. "kurzaj" (obojniak) to ją zabij, bo inaczej kogut zrobi to za Ciebie.

Od razu "zabije". U przeciętnych towarówek bardzo rzadko dochodzi do walk gdzie jedno z przeciwników ginie czy do męczenia jednego aż do upadłego.

Ze kura "znormalnienieje" cieżko powiedzieć bo jak juz inni wspomnieli nie wiadomo jaka jest przyczyna jej kogucich zachowań. Nie zabijaj ptaka a obserwuj.
Ja w ciągu wieloletniej hodowli kur miałem moze dwa takie przypadki gdzie kury chciały kryć inne samice i uczyły sie piac jak kogut co z biegiem czaru dość dobrze im wychodziło ale ptaki te były mimo to w pełni 100%owymi samicami.

Mój temat w spisie hodowców:
http://www.forum.woliera....=asc&start=1350
http://www.garnek.pl/przmar8

shax178 

Wysłany: 2017-07-07, 15:06   

Dziekuje za informacje. Będę obserwował kurkę przez jakiś czas. Mam nadzieję, że sytuacja się polepszy :)

shax178 

Wysłany: 2017-08-26, 06:15   

Sprawa z kuro-kogutem jest już rozwiązana. Okazało się, że kurka codziennie siedziała w gnieździe, jednak nigdy jajka nie zniosła. Zaczęła również piać i wydawać odgłosy takie jak kogut. Przy kogucie starała się udawać kurę, nawet gdy ten ją bił, nie uciekała tylko przyjmowała pozycję do kopulowania. Sytuacja była tak zła, że kurka skończyła w garnku. Okazało się, że nie miała zbudowanego układu rozrodczego kury ani koguta.

BARciak 

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2019-03-12, 10:01   

Witam. Czy jest możliwe pojawienie się w stadku 2 kuro-kogutów? Nie posiadam koguta w stadzie od lipca 2015.
Jedna z kur z 2016 roku od połowy 2017 próbuje deptać inne kury i zachowuje się czasem jak kogut. Jajek nie nosi chyba, ale o jajkach później jak opiszę sytuację. Druga kura też 2016 od połowy 2018 tez jajek nie nosi.Myślałem, że zacznie się nieść jak skończy się pierzyć, ale nie zaczęła. U niej kogucich zachowań typu deptanie innych kur nie ma tak jak w przypadku tej pierwszej.
Obie mają o połowę większy grzebień i dzwonki w porównaniu do innych takich samych kur. Nie rosną im ostrogi ani nie pieją, tylko ta jedna czasem depcze inne kury(może druga też jak nie widzę). Jajek nie noszą raczej, ale czasem znajduje pod grzędą rozbite jajko jakby któraś kura zniosła na grzędzie. Reszta kur w ich wieku normalnie się niesie. Co ciekawe mam też 2 stare z 2015 i obie się jeszcze pięknie niosą i jedna co roku kwocze.Myślałem, że to u tych najstarszych coś takiego występuje, a wyszło inaczej. Do reszty kur nie mam zarzutów.Te 2 dziwaki to jedna jest tęczanką, a druga nioską o pszenicznym ubarwieniu. Co byście poradzili w takiej sytuacji :?: Mam zamówione kilka kurek do których dobrałem koguta , niech sobie mają.
Ostatnio zmieniony przez BARciak 2019-03-12, 10:02, w całości zmieniany 1 raz  

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 138 razy
Wysłany: 2019-03-12, 10:25   
   Nr Tel.: 601 654 364

Już jest gdzieś o tym na forum :)
Kura "zmienia" się w koguta, kiedy przestaje działać jej układ rozrodczy, kiedy spada poziom hormonów. Dlatego kuro-kogut nie niesie jaj. Nie musi to być zawsze stara kura. Takie zmiany nie muszą być związane z wiekiem. Ważny jest poziom hormonów i - być może - związana z tym pozycja w stadzie.

BARciak 

Wysłany: 2019-03-12, 10:28   

Bawka, czyli te 2 kury do gara? Chyba to hormony tak jak piszesz, bo wszystkie kury mają u mnie takie same warunki. One chyba noszą raz na kilka dni, tzn zostawiają gdzie popadnie. Najczęściej z grzędy w dół.

emiemi8 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2019-03-12, 23:24   

Pytanie z jakiego powodu nie masz koguta. Czasami dołączenie go do stada powoduje że kury wracają do stanu "normalnego". Więc może i w Twoim przypadku tak będzie. Poczekaj z decyzją. Czy zauważyłeś że te 2 kury stoją wysoko w hierarchii?

BARciak 

Wysłany: 2019-03-13, 10:16   

emiemi8, tęczankopodobna, która zaczęła dziwnieć wcześniej na pewno stoi wysoko, bo próbuje podporządkować sobie inne kury oprócz tej drugiej dziwnej.

A koguta nie mam z takiego powodu, że jak poszedłem w większą ilość uli i zrezygnowałem z kur z braku czasu to przejęli je rodzice. Kogut poszedł na rosół, bo to darmozjad co żre i jajek nie nosi itd. Wiesz jak to jest z niektórymi ludźmi :) Mówiłem, żeby zostawili albo kupili nowego, bo kury zaczną "kogucieć" ale nie przegadasz. Teraz jest co jest. Kogut z młodymi kurkami do odmłodzenia stadka już jest zamówiony, więc te starsze kury i tak będą zbędne.

Odpowiedz do tematu