Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Tragopan Temnicki.
Autor Wiadomość
Fimba 


Województwo: Wielkopolskie
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 5
Wysłany: 2010-10-25, 21:29   Tragopan Temnicki.

Witam,

szukam porady osób mających doświadczenie w hodowli tragopanów temnickich. Nabyłem kilka tegorocznych tyminków. Nabyłem też samca z roku 2009 i tutaj pojawia się pytanie, czy do tego samca mogę wpuścić młodą samiczkę, a może lepiej dwie? Jakie jest ryzyko że samiec je zabije?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Fimba
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-01-08, 23:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
nyszka 



Województwo: Śląskie
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 238
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-10-25, 22:44   
   Nr Tel.: 694 310 917


Wszystko jest zalezne od warunków jakie im zapewnisz.
Jeżeli masz odpowiednio duże woliery to możesz sprobować samcowi dać dwie samice, najlepiej jeżeli je wsadzisz w tym samym czasie. Jeżeli woliery są małe to lepiej trzymać je parami. Musisz też obserwować zachowanie samca, czy ktoś nie pozbył się go ze względów na jego agresywność. O tej porze roku ptaki nie powinny wykazywać wiekszych obiawów agresji, prócz zachowania hierarchi, tyczy się to zarówno samców jak i samic.
_________________
www.agarys.pl
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2010-10-26, 09:14   

Dorosły samiec jeśli agresywny to jak jest w swojej wolierze, będzie próbował narzucić swój styl i pokazać kto jest panem. Czasem w trakcie takich gonitw i dziobnięć w górę głowy może doprowadzić do okaleczenia lub nawet śmierci ptaka.
Jak wpuścisz 1 czy 2 samice to to zrób im też miejsca do schowania się, najlepiej z gałęzi świerków, sosny.
Przy okazji na póżniej. W mojej hodowli mam tragopany tyminki w połączeniu 1 x 1, 1 x 2, 1 x 3 i stwierdziłem że dobrym utrzymaniem jest w parkach lub w większej ilosci samic w obszernej wolierze ale nie w 2 gdyż jedna zawsze będzie dominująca i będzie prześladować tę drugą.
Ona jako pierwsza będzie się niosła, szła do karmy, będzie odganiała/przeganiała tę drugą.
Jak będzie więcej niż dwie samiczki to sytuacja będzie taka sama ale ta "agresja" będzie przedkładać się stopniowo na poszczególne inne samice.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Fimba 


Województwo: Wielkopolskie
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 5
Wysłany: 2010-10-26, 19:05   

Dziękuję za dobre rady. W najbliższy weekend spróbuję je ze sobą "poznać" - oby przypadły sobie do gustu :-)

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14