Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 18 Października 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Marchew
Autor Wiadomość
minizoo 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2010-10-31, 18:50   Marchew

Marchew zwyczajna

Gatunek rośliny z rodziny selerowatych. Występuje w stanie dzikim na terenach Europy, Azji i północnej Afryki. Jest również rośliną uprawną.
Korzeń marchwi zawiera odżywcze cukry-węglowodany, sacharozę i glukozę, białko,wapień i żelazo, witamina A,B1,B2,C,E

Marchew lubią zjadać zwierzęta, ale nie tylko również ptaki, od kur do drobnej egzotyki i papug.
Ptakom najlepiej podawać utartą ,w zależności od wielkości, małym drobno utartą większym grubiej utarta.
Niekurzy hodowcy podają sok z marchwi, albo ucierają dodatkowo jabłko, jajko ugotowane , do tego bułka tarta i robią tak zwane papki do skarmiania piskląt.
Marchew ma też wpływ na upierzenie, jet to naturalny barwnik który jest często używany w hodowlach, kolory ptaków są wyraziste i ostrzejsze.
Niektóre z ptaków przepadają za marchwią, zbyt wielka ilość zjadania marchwi, spowoduje przebarwienie, np , kanarek żółty lub biały, robi się pomarańczowy.W karmieniu marchwią nie należy przesadzać, zbyt duża ilość szkodzi ptakom.

Ostatnio zmieniony przez 2011-07-18, 21:45, w całości zmieniany 1 raz  

domjan 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2013-03-14, 21:03   

Cześć
Mam może takie banalne pytanie :ops:
ale czy marchew dla kur podajecie utartą gotowaną czy surową ?
skoro jestem przy temacie to buraczki czerwone również? mam zapas marchwi i buraków w piwnicy a nie jestem do końca pewny jak podawać :)
dzięki za podpowiedzi

pozdrawiam

tygrysek75 

Województwo: London
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2013-03-14, 21:11   

domjan, Jak mi sie chce to tarkuje,a jak nie to wkrecam srube w korzen zawiazuje pod glowka wkreta sznurek I wieszam dla kur do obdziobywania.Marchew zawsze surowa(moje kury gotowanej nie rusza) a buraki takie jakie mam raz surowe raz gotowane.Jezeli gotuje buraki to wode w ktorej gotowalam podaje do picia.Moje kury rowniez uwielbiaja barszcz,dostaja go raz w roku po wigili.
Ostatnio zmieniony przez tygrysek75 2013-03-14, 21:13, w całości zmieniany 1 raz  

Marius 
MODERATOR
Mariusz G. ;)

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2013-03-14, 21:22   

domjan, tak oczywiście, że możesz im podawać. U mnie co drugi dzień dostają ptaki marchew + cebulę z śrutą kukurydzianą i czasami troche sera białego. Uwielbiają to. Buraki też daje, ale te cukrowe :) To dostają codziennie bo by się darły jak głupie gdyby nie dostały, ale najwięcej dostają w okresie zimowym bo w lecie ich już nie mam. Ale i czerwone też dostaja nieraz z resztkami z obiadów. No i wszystko na surowo :d Trę na tarle kuchennym, lub robotem kuchennym na takie drobne kawałeczki jak są na zdjeciu w pierwszym poście, a buraki na dużym "stajenym" tarle ;)

Mój temat w Spisie Hodowców:
Kliknij Tutaj :)

Pozdrawiam Mariusz!

Przemek0511 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2013-10-03, 14:11   

Ja podaje marchew startą do tego jeszcze czerwonego buraczka

marcin19120 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2015-04-06, 20:54   

ja rano - tak jakby na śniadanie daję kilka liści kapusty pekińskiej , tak jakby na obiad dostają jabłko przekrojone na 4 części i tych ,,ćwiartek" kilka daję - 2-3. a na kolację dostają tartą marchew :) Takie menu dostają we wtorek czwartek i sobotę :) oczywiście pasza non stop - mają pod dostatkiem.

Odpowiedz do tematu