Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Czwartek 24 Lipca 2014 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Strasser
Autor Wiadomość
minizoo 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2010-11-01, 20:05   Strasser

Strasser

Strasser pochodzi z krzyżówki gołębi: polnych, powstał w Czechosłowacji.
Początkowo był niemal identyczny z przodkiem obecnych strasserów morawskich. Pod koniec XIX wieku zmieniono jego wzorzec, został sprowadzony do Niemiec i tam rozszerzono jego hodowle. Sztraser został uznany za odrębną rasę w roku 1907.
Jest to gołąb, duży, szeroka pierś, szyja średniej długości.Nogi krótkie, silne, nieopierzone,oczy czerwone.
Wyhodowano wiele odmian barwnych tego gołębia, żółte, czerwone ,czarne, grochowe, niebieskie, do tego dochodzą z białymi i czarnymi pasami.
Strassery morawskie, występują w podobnych odmianach barwnych z białymi pasami i łuskowate.Tylko u strassera morawskiego w lotkach skrzydeł abo ogonie są białe przebicia.

Dawniej w naszym kraju, strassery były bardzo znane i słynęły z tego, że to najlepsze ptaki do karmienia i jako mamki. Strassery były nieco mniejszego pokroju,i bardzo dobrze latały, dziś trudno spotkać takiego ptaka o czystym upierzeniu, zostały one wyparte przez większe ptaki, które nie latają i bardzo źle wychowują młode.
Większość z starszych ludzi, wychowała się właśnie na zupkach z młodych gołąbków, obecnie coraz zadziej, gotowe zupki i papki, można kupić w sklepie dla niemowlaków.
Te właśnie ptaki były hodowane wyłącznie dla takich celów, obecnie strasser jest hodowany w wolierze, jego wielkość uniemożliwia latanie, dorosłe ptaki mogą dochodzić nawet do jednego kilograma, stąd jest tłuczenie jaj i słabe karmienie
Obrączki nr 10.
Morawskie nr 9 .
Powyższy tekst jak i ptaki są moją własnością .

</noscript>

</noscript>

martin06 

Województwo: Oploskie
Wysłany: 2012-05-02, 22:00   

Ja swoich strasserów nie hoduję w wolierze, choć i tak według mnie są dosyć duże.
To prawda że są dobrymi rodzicami i łatwo się rozmnażają. Polecał bym je wszystkim początkującym hodowcom ;)
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2012-05-03, 11:31, w całości zmieniany 1 raz  

witek20 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2013-12-28, 16:33   
   Nr Tel.: 695223890

prosiłbym o ocene moich strasserów 3 to przybłedy tylko czerwonego dostałem :) czerwony dwa niebieskie i czarny, tylko najgorsze, ze nie mam pojecia co jest czym :) czy to samce czy samiczki :)

bleki 

Województwo: śląskie
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2013-12-28, 16:43   
   Nr Tel.: 609-655-935

Zależy czy chcesz zająć się straserami na poważnie czy trzymać je tylko dla 'miecia' każdy z przedstawionych ptaków ma rażące błędy,przyjrzyj się im na spokojnie i sam pomyśl czy jest sens je trzymać

witek20 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2013-12-28, 16:50   
   Nr Tel.: 695223890

zebym ja sie jeszcze na nich znał to bym wiedzial jakie sa ich rażące błędy napewno te pojedyncze piorka na piersiach hmmmm i ...... nie znam się, w sumie nie musza byc wystawowe poprostu czy mogą być :) ten czerwony jest jak dla mnie najladnieszy pozniej czarny a te 2 niebieskie takie sobie ale chcialbym wiedziec jaka jest wasza opinia jak najbardziej opisowa . Nie sa one typu wolierowego to napewno potrafia przed jastrzebiem uciekac :P
Ostatnio zmieniony przez witek20 2013-12-28, 16:52, w całości zmieniany 1 raz  

Zjak1 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2013-12-28, 20:41   

minizoo - gdzie takie bzdury znalazłeś:

"Strasser pochodzi z krzyżówki gołębi: polnych, powstał w Czechosłowacji".

A prawda jest trochę inna:
Zdaniem hodowców, zrzeszonych w niemieckim związku hodowców strasserów,
cztery rasy podobnych do siebie gołębi, są ze sobą blisko spokrewnione: morawski
strasser, czeski strasser (zwany też bawarskim), niemiecki strasser oraz kanik pracheński.
Prawdopodobnie będzie trudno dociec, jaka historia hodowlana je łączy,.......
Niemiecki strasser został wyhodowany po 1875 roku przez niemieckich hodowców,
którym do gustu przypadło ubarwienie morawskiego strassera.

Takie dane znajdą się w najnowszej książce o gołębiach, która ukaże się w połowie stycznia przyszłego roku. :)

Rogas 

Województwo: kuj-pom
Wysłany: 2014-06-10, 13:18   

Szukam samicy straser morawski w kolorze czerwonym lub żółtym piszę w tym temacie ponieważ nie mogę dodać w ogłoszeniach możliwa zamiana na samca czerwonego lub kupię :)

Odpowiedz do tematu